Autor Wątek: pytanko:)  (Przeczytany 4265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewcia198419

  • Gość
pytanko:)
« dnia: Maj 25, 2010, 11:33:59 am »
Witam Was:)
mam pytanko jak nauczyc króliczka do załatwiania sie tylko w klatce??
mam Gacusia od dwoch tygodni i jeszcze sie przyzwyczaja do nas:) ale juz  przyjdzie aby go pogłaskac:)  ostatnio nawet znalazł sobie zabawe "ciaganie mojej tasiemki" (która jest potrzebna do pracy:)  )  ma nawet zabaweczke ale jakos do gustu mu chyba nie przypadła:/  przez te dwa tyg za domek był karton z którego wychodzi kiedy chce:)  (dzis dostałam klatke dla niego cos nie chce do niej wejsc:(  ) w nocy to siedzi sobie w kuchni(tez biega -bo karton jest otwarty cala gora i drzwi).Wogóle w pokoju znalazł sobie dwa miejsca gdzie lubi lezec za kanapa i miedzy fotelami pod stolikiem.  .na poczatku robił kupe w kilku miejscach w domu,teraz to w dzien robi koło komody w pokoju(nie moge go odzwyczaic co zrobi tam to zbieram i wrzucam do kartonu(teraz bedzie to klatka) ,w nocy robił wczesniej po całej kuchni teraz tylko w kartonie.chciałabym go ozdwyczaic od tej komody,znacie moze jeszcze jakies skuteczne sposoby?? czyms popsikac czy tam klatke postawic(choc wtedy drzwi dobrze sie nie beda otwierały:(  )  .

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 10:38 am ]
A i tam gdzie ma kupki wrzuca miseczke od jedzonka a tam gdzie jedzenie robi kupke to czy mam mu zrobic przemeblowanie?  bo teraz tez tak zrobił w klatce-kupke koło miseczki . czy poczekac?

Dziekuje za rady:)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
pytanko:)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2010, 12:01:11 pm »
zobacz w jakim miejscu sika i bobkuje  najchętniej i tam ustaw kuwetę, nie ma rady, to królik rzadzi  :rotfl2  Z moim krolikiem tez trochę potrwało zanim się ogarnął, zwłaszcza jak masz młodego królika to jako dzieciaczek będzie trochę brudził. Ale nie poddawaj się i konsekwentnie zbieraj bobki do kuwety, najlepiej pokazuj królikowi co robisz z jego nesquickami  :DD

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
pytanko:)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2010, 12:02:37 pm »
moze nie jestem najodpowiedniejsza osobą do udielania takich porad. ja do dzis Krepego nie zdołałam nauczyc, ze bobkowac ma tylko w kuwecie czy klatce. Na szczescie przynajmniej nie sika ;) radze Ci przejzec pare pierwszych stron w punkcie "zachowania", bo nauka czystosci jest tu numerem jeden i kazdy by chcial nauczyc tego swojego krolika ;) ja probowalam roznych sztuczek - zazwyczaj robilam mu w pokoju pare kuwet, przenosilam bobki do kuwety, wszystko na nic. moj krolik jest niereformowalny  :bejzbol

chyba do nauki czystosci potrzeba ogromnej cierpliwosci. sa kroliki czysciochy a sa takie jak moj - zrobisz wszystko a on i tak wstrzyma siku zeby zlac sie na wykladzine  :icon_8P
moze po kastracji sie uspokoi - zobaczymy  :lol
przejzyj pare pierwszych stron - tam jest duzo o nauce czystosci, niektorzy podaja swoje sposoby, ktore sie sprawdzily ;)

powodzenia ;]


ps. ja zbieram bobki do dzisiaj ale Krepy nienawidzi zmiotni i nieraz mi sie oberwało za "zmiatanie" jego kulek.  :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
pytanko:)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2010, 12:02:50 pm »
z tą komodą, to jak zauważysz, że zajęczak się skupia to albo postaraj się go złapać i szybko do kuwety, albo głośniej powtarzaj  Nie Wolno.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:03 am ]
nie ma sposobu, żeby cały dom kuwetami obstawić, także jeśli od tej komody ma niedaleko do kuwetki, to ja bym stosowała "nie wolno" i pokazywała mu co robimy z bobkami

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 11:05 am ]
acha mój królik gdzieś po miesiącu załapał czym jest kuweta i że w innych miejscach nie zostawiamy niespodzianek, tyle że to był już dorosły królik (dorosłe podobno szybciej się uczą)

ewcia198419

  • Gość
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2010, 09:06:26 am »
To bede dalej czekac:)  a on urodził sie w 30 pazdzierniku 2009 wiec jeszcze młody jest. mam nadzieje,ze sie oduczy bo  kurcze dywan (nie długo go wymienie) ale i tak chciałabym aby robił w jedno miejsce-bo bratowej królik-miałam go przez tydz (pilnowałam go) to wszedzie robił i wszystko niszczył.Dobrze,ze gacus nic jeszcze nie niszczy:) 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2010, 12:38:16 pm »
ewcia, a królik jest kastroway/ sterylizowany? Bo może sika gdzie popadnie ze wzmożona intensywnością, bo dojrzewa?

Do nauki czystości poczytaj to: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/czystosci.html tutaj po prawej stronie znajdziesz o nauce i kuwecie :)

ewcia198419

  • Gość
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2010, 15:48:12 pm »
mysza raczej nie,mam jego karte i nic tam nie pisze o tej sterylizacji.A czytałam tam:) własnie tak robie zbieram jego kupki i do klatki.Własnie dziś sie zastanawiam jak mu zrobic osobno kuwete  aby postawic tam koło komody(bo klatka nie moze tam stac bo to przy drzwiach) .tylko nie wiem jaka najlepeij(przydalby sie chyba koci:D  )

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2010, 15:56:41 pm »
Ja polecam taką, albo podobną :)



Sterylizacja by się przydała, albo kastracja jeżeli to samczyk. Wtedy bobkowanie i sikanie powinno sie uspokoic, ale do tego trzeba czasu i cierpliwości. Jka z małym dzieckiem- zabiera sie do sikania, to do kuwety dajemy.
Ja tak robiłam przy każdym swoim króliku- czasem wystarczy posiedzieć dzień, czasem dwa i mozolnie pokazywać, ale efekt jest taki, że bobkuja i sikaja tylko i wyłącznie w kuwecie :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2010, 20:59:11 pm »
co to za kuwetyka ;>? pierwsze widze :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2010, 00:53:05 am »
To kuwetka specjalistyczna dla królików :D Wspypujesz żwirek i przysłaniasz tą siatką, aby królik nie rozgrzebywał siuśków i żeby wszystko lądowało jak siusia pod spodem. Nadaje się dla tych co lubią często kopać i zostawiac nam do sprzątania wysypany żwirek :) Bobki też wpadają do środka, także higiena jest utrzymana :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2010, 03:04:40 am »
mysza - gdzie taką mogę nabyć?:) Mam krecisławę diablicę, kocha robić "burdello" w klatce :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2010, 11:41:20 am »
MAS dziękuję za info :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2010, 11:51:15 am »
Jeżeli ktoś by chciał kupić właśnie taka jak podałam na zdjęciu, to niestety tylko w UK :( (czasem to mnie strasznie wkurza, bo niby czemu to wszystko nie jest dostepne w Polsce? Chyba zwiozę wszystkie takie akcesoria i zakładam sklep dla królików, chcoaż może lepszym pomysłem byłoby dogadanie się ze stroną światkrólika.eu ? :] )

http://www.google.co.uk/products?q=lock-on+litter+pan&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=oT_-S57jE92M4gakrqyUDg&sa=X&oi=product_result_group&ct=title&resnum=3&ved=0CDkQrQQwAg   - pierwsze 3 pozycje :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2010, 13:14:33 pm »
swietna kuweta ! ta kratka to doskonaly pomysl ;) wlasnie Krepy tez lubi syf u siebie robic i czasami sobie na lapki nasika, a tak to krolik czysciutki i pachanacy 24/7 bedzie :) mam nadzieje, ze gdzies ja znajde :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanko:)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2010, 13:21:50 pm »
Może są takie w Polsce, trzeba poszukać. MAS podała linki na allegro także zobaczcie. Można jeszcze poszukać innych :) Może są w innych sklepach albo coś. Zawsze można zapytać w http://www.swiatkrolika.eu/glowna.html  czy czasem nie mają dostępu do ściągnięcia różnych rzeczy :)