Autor Wątek: ścierak do pazurków?  (Przeczytany 4288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buba

  • Gość
ścierak do pazurków?
« dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:59:42 am »
Wczoraj wpadła do mnie znajoma obejrzeć moja Bubkę. Rozmowa zeszła na obcinanie pazurków, i znajoma, która parę lat temu miała ogrooomną króliczyce, opowiedziała mi o jakiejś "ścieraczce" do pazurków. Że niby króliczek drapał i się pazurki ścierały. Niestety, znajoma dokładnie nie pamiętała już co to było ani jak wyglądało. Czy ktoś może kojarzy czy coś takiego istnieje?  ???

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: ścierak do pazurków?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:01:43 pm »
Niestety powątpiewam, żeby faktycznie cos takiego istniało. Musiała to byc jakaś kostka z mocnego tworzywa. Jednak nic nie zastąpi zwykłego obcinania pazurków. Króliki często np. podczas kopania ściaraja pazurki, ale jest to miniamalne i nie daje takich rezultatów jak obcinanie specjalnymi nożyczkami :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: ścierak do pazurków?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:04:15 pm »
"JR Farm piramida do ścierania pazurków, to zawierający składniki mineralne bloczek z naturlanej gliny. Służy zarówno do ścierania pazurów jak i jako uzupełniający pokarm. Piramida jest pokryta pietruszką i marchewką. "

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/przysmaki_witaminy_gryzoni/przekaski_naturalne/jr_farm/61356

Nie kupowałabym tego :/ nic nie da, a nie wiadomo czy nie jest zrobiona na bazie kolb czy innych świństw :/

Buba

  • Gość
Odp: ścierak do pazurków?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:10:29 pm »
Ja nie chce kupować, ponieważ nie sądzę, żeby to działało ;) O ile przednie pazurki trochę by się starły przy kopaniu to jakoś tego z tylnymi łapeczkami nie widzę ;) ale ciekawa byłam. Bo przyznam, stresuję się strasznie tym obcinaniem. Mam specjalne cążki zakupione, ale i tak będę za pierwszym razem musiała się do weta udać. I tego się boje - mam strasznie złe doświadczenie z weterynarzami. Mam kilka klinik w mojej dzielnicy, ale tylko jedna jest na tyle dobra, żebym psy na szczepienie tam zabrała. Nie ufam tym weterynarzom na tyle, by dać ciąć pazurki Bubce. Jestem przerażona wizją obcinania pazurków czy to w domu czy u weterynarza  :placze

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: ścierak do pazurków?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:15:19 pm »
Może sa inni weci? W warszawie jest dużo wetów od królików: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci :) Na pewno którys ci pomoże :)

Buba

  • Gość
Odp: ścierak do pazurków?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2010, 12:20:53 pm »
ooo dziękuję  :bukiet