Autor Wątek: zachowanie podczas głaskania?  (Przeczytany 6166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buba

  • Gość
zachowanie podczas głaskania?
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:27:23 pm »
Mam Bubkę dopiero od dwóch dni, więc nie potrafię wszystkich zachowań odczytywać jeszcze ;) Królica na początku samym, jak siedziała w klatce, na moje gwałtowniejsze ruchy zastygała w pozycji "na kurkę" i robiła duże gały. Pierwszego dnia zostawiłam ją w klatce, żeby się trochę oswoiła z nowym otoczeniem, ale wczoraj zaczęłam akcje "zaprzyjaźnianie". Otworzyłam drzwiczki w klatce, umościłam się na kocyku obok i czytałam pannie na głos książkę. (zdarte gardło zostało dzisiaj wynagrodzone - Bubka, po 2godzinnym bieganiu i podskakiwaniu, rozwaliła się na skrawku mojego kocyka z wyciągniętymi kopytami, że wyglądała jak rozwalcowana ;) ).  Króliczka ogólnie się już nie boi. Pozwala mi wkładać ręce do klatki, gdy biega, potrafi sobie skrócić trasę przebiegając po moich nogach, gdy jej czytam podchodzi do mnie i 'tyrka' noskiem mój policzek :)Jak siedziała na klatce (jej ulubione miejsce) to zaczęłam ją głaskać. Bubka przyjęła postawę "na kurkę", położyła po sobie uszy, ale gały już jej nie wychodziły na wierzch, wręcz przeciwnie, zmrużyła oczyska. No i nie wiem. Czy to oznacza, że zastyga tak z przerażenia, czy że odpowiada jej głaskanie?  :DD

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:36:55 pm »
jeśli przymknęła oczka i położyła uszka to raczej ze szczęścia :) do tego jeszcze zgrzytanie ząbków i to już znak błogostanu :)

mam nadzieje że macie coś położone na klatce żeby jej łapka nie wpadła miedzy szczebelki... jeśli nie szybko naprawcie to niedopatrzenie bo możne się to skończyć źle :)

nuka

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:38:47 pm »
Maleńka jest zadowolona, z czasem do tych zmrużonych oczek dojdzie zgrzytanie zabkami w czasie pieszczot - to juz pełnia uszatego szczęścia :)

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:42:40 pm »
Oh, a już się bałam, że panienka mi się stresuje, więc szybko robiłam głasku głask i zabierałam rękę. A ona jeszcze w tej pozycji tak siedziała chwilkę, i nie wiedziałam co robić ;)  na klatce oczywiście rozkładam gruby ręcznik, jak tylko Bubke wypuszczam :) Jak pierwszy raz wskoczyła na klatkę zupełnie się tego nie spodziewałam ( taka kruszyna a tak wysoko skacze ;) ), i oblał mnie zimny pot, bo oczami wyobraźni już widziałam, jak jej grubaśne łapeczki klinują się między pręcikami. ;|  

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:44:12 pm »
no to mnie uspokoiłaś :) mądra dziewczynka :DD to już teraz wiesz że masz szczęśliwego króliczka a do tego bezpiecznego :D

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:58:23 pm »
 ;) bezpiecznego to na pewno. Jakieś dwa tygodnie przed kupnem przeszłam cały pokój na kolanach ( z punktu widzenia króla ) żeby zobaczyć co mu zagraża, co może pogryźć, gdzie się zaklinować. Skończyło się na generalnym sprzątaniu, wyrzuceniu połowy rzeczy, ogołoceniu pokoju i zatkaniu każdej szpary kocami i poduszkami :D mam wieeelką wyobraźnię, i na widok każdej, nawet najmniejszej szpary wyobrażałam sobie zaklinowanego króliczka ;) jedyne czego nie przewidziałam to to, że panienka taka skoczna się okaże ;) ale teraz już wsio pod kontrolą :)

zeberka161

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2010, 01:37:18 am »
nie martw sie moja mala tez mnie zaskakuje i tez nie myslalam ze taka mala kulka moze byc tak skoczna ze jak ja na chwile zostawilam w pokoju to po powrocie zastalam ja na moim biurku nie mam pojecia jak tam weszla :P

Wiec uszatki lubia zaskakiwac :)

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2010, 11:16:35 am »
Na biurku  ?? to widzę, że moje przejście na kolanach to dopiero wstępna zabawa w zabezpieczaniu pokoju ;)

nuka

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2010, 15:18:30 pm »
Buba, zerknij w wątek herbaty, jej maleńka podopieczna skacze po szafach 2,2 m wysokich  :hahaha

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2010, 15:21:57 pm »
jestem coraz bardziej przerażona :D wiedziałam że króliki skaczą, ale sądziłam że te grube pupska nie poleca wyżej niż 10 cm ;)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2010, 16:32:43 pm »
Mój Kastor dostał się do Krok Crispy zamkniętego za szklanymi drzwiczkami na wys. 2m.Co ciekawe drzwiczki były zamknięte,tylko jak chwyciłam torebkę okazała się pustą z dziurą wygryzioną z boku. :diabelek.A w końcu to królik prawie 4 kg.

Tsunami

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:27:50 pm »
Gabi też wszędzie skacze - biurka, parapet, oparcie od kanapy, byle wyżej :D Potem jak już się ulokuje gdzieś to siedzi i obserwuje z wysoka, normalnie jak kot :D

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:09:33 pm »
Właśnie skończyłam czytać Bubce (ona naprawdę wygląda jakby jej się to podobało :DD ) i cały ten czas przesiedziała rozwalona na klatce patrząc na mnie z góry, bo ja leżałam na kocyku na podłodze :) też mi to skojarzyło się właśnie z takim "kocim" zachowaniem :D

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:43:36 pm »
ooo to Closter jest zdecydowanie podłogowy, on jak na kartonowe pudełko wskoczy to przy zejściu mało się nie zabija. Zaczyna histerycznie przebierać łapkami  i zamiast sprężystego zeskoku to jest plask i tuptające ze złości stopy  :turla:

Buba

  • Gość
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:16:06 pm »
 :D   haha Bubka czasami siedzi spokojnie na klatce, nagle podskakuje, wyrzuca parę razy pupkę w powietrze i szybko stara się zeskoczyć z klatki, ale często też kończy się to plaskiem :D Ale szybciutko się zbiera i zaczyna biegać jak oszalała po pokoju. :)

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Odp: zachowanie podczas głaskania?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:16:22 pm »
Skoczna mała króliczka :)
Edek jak był malusi, to przynieśli my w pudle (dość sporym) i zostawimy u córki w pokoju na czas obiadu, nagle córka stwierdziła spokojnym głosem, ze Edek się gdzieś wybiera ;) Mały małpiszonek wyskoczył z pudła i próbował zrobić zwiady ;)
łóżko i klatka to dla niego prościzna w skokach... ale na szczęście póki co nie interesują go szafki i krzesła.
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś