Autor Wątek: Pastorelloza - szczepionka  (Przeczytany 15863 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« dnia: Maj 21, 2010, 14:49:26 pm »
Witam.
Poszukuję pilnie szczepionki na pastorellozę.
Dowiedziałam się,że została wycofana z produkcji, co jest dla mnie trudne do zrozumienia. W tej chwili dla mojego Mania to ostatnia szansa. Z pastorellozą walczymy od marca, we wtorek zakończył kurację czwartym antybiotykiem.  Maniek czasem kichnie, a ja drętwieję, że to nawrót choroby.Od weta wiem, że już nie zostało nic innego-tylko ta szczepionka.
Jeśli ktoś dysponuje zapasem szczepionki , o ile dobrze to piszę :CUNIPASTIVAC/PASTIVAC i mógłby odstąpić, moja wdzięczność będzie dozgonna.

nuka

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2010, 14:54:18 pm »
Dałaś to ogłoszenie na innych forach? Np. na forum Kaziora, u Aseti? Szczepionki to chyba bardziej u wetów trzeba szukać nie u opiekunów. Napisz może na Vetopedii http://www.vetopedia.pl/index.html muszisz być zarejestrowana i zalogowana żeby zadać pytanie wetom z całej Polski

Uszata_panna

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2010, 15:00:42 pm »
Wycofali? kurcze, jak nic się nie znajdzie do czasu aż pojadę to się oczywiście zapytam

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2010, 15:27:17 pm »
Dziękuję za szybki odzew.
Wet sprawdzał w hurtowniach, z których korzysta i u znajomych wetów. Poza tym coś obiło mi się o uszy, kiedy przeglądałam fora o królikach. Wtedy byłam świeżo upieczoną posiadaczką Mania i szukałam wszystkiego, co można na temat opieki i chorób. Przeszukałam tego tyle,że nie pamiętam gdzie ten temat był poruszany. A szczepionką wtedy się nie interesowałam.
Dziękuję za info o Vetopedii. Zaraz się tam zarejestruję.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2010, 21:26:01 pm »
Witam, jestem ze szczecina i kiedys dostalam u weta nr tel na nasza akademie rolnicza od dziewczyny, ktorej krolis mial tam robiona tzw. autoszczepionke. Sprobuj zadzwonic na akademie i sie dopytac, ja niestety nie moge znalezc tego nr telefonu

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2010, 21:38:34 pm »
O autoszczepionce wiem. Wymaz od Mania jest zamrożony. Kłopot mam z ceną za zrobienie - ok. 300 zł, a w tej chwili niestety taką kwotą nie dysponuję. Druga sprawa - następne 20 zastrzyków władowane w karczek Mańka... żal serce ściska.

nuka

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2010, 02:33:32 am »
M.Statnik, widze, że na Vetopedii osławiony już doktorek Kaczorek udzielił odpowiedzi, jak zwykle w swoim stylu.  :/
Mysle, że powinnas inaczej sformułowac pytanie, i napisać jeszcze raz. Ze w okolicach gdzie mieszkasz jest problem ze zdobyciem szczepionki, dlatego poszukujesz na terenie całej Poslki, może któraś lecznica ma jakis zapas i odsprzeda.
Możesz też weta swojego poprosić żeby popytał za pośrednictwem tej strony (weci maja forum wewnętrzne niewidoczne dla pytających opiekunów)

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2010, 05:13:01 am »
U dr Krawczyka w Toruniu nigdy nie miałam problemu z tą szczepionką, zdziwiła mnie tera informacja że ją wycofali. We wtorek będziemy u doktorka, więc dopytam i dam znać.

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2010, 11:25:54 am »
Kurcze! To świetna wiadomość!
Będę niecierpliwie czekać na wieści.
Czy któryś z Twoich królików chorował na pastorellozę?
Maniuś znowu pokichuje... a powinien na początku maja dostać szczepionki przeciw myxomatozie i pomorowi... przez to choróbsko plany się walą... oglądam się za komarami, chyba jeszcze nie atakują...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2010, 11:35:22 am »
Dzwonilam do swojego weta i gdzies za okolo godzine bede wiedziec czy jest dostepna u niego czy nie. Dam ci zaraz znac jak ylko dostane jakakolwiek wiadomosc

[ Dodano: Sob Maj 22, 2010 12:21 pm ]
Niestety wlasnie dzwoniłam i nie ma możliwosci zdobycia tej szczepionki w naszym miescie. Prawdopodobnie sie producent sie wycofal. Taka dostalam odp od swojego weta

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2010, 14:33:57 pm »
No właśnie. Podobno się nie opłacało, bo hodowcy nie szczepią tylko, króliki idą na stracenie. Tanie, szybko się rozmnaża, stado się odnowi... Na usta pchają się niecenzuralne słowa.
Dziękuję za dobre chęci.
Może Katka w Toruniu znajdzie...
Generalnie dla królików chyba nie ma zbyt wiele specyfików. Przynajmniej takie mam wrażenie.
A co z odrobaczaniem? Wet powiedział,że królików nie ma co specjalnie odrobaczać, a tu któryś temat na forum... nie pamiętam czy to na SPK.... ale włos dęba staje.
I jeszcze jedno (z wielu, hm... pytań)- co stosować na kleszcze, pchły, itd.? Wet proponował frontline. Jest i owszem - dla psów i kotów, ale znowu gdzieś czytałam,że może królikowi zaszkodzić.
I bądź tu, człowieku, mądry...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2010, 14:39:37 pm »
Ja bym zmieniła weta. Frontline jest dla królika trucizną.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Uszata_panna

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2010, 14:42:02 pm »
Jak pisałam jak będę to się zapytam, przez telefon nie dam rady no znowu ta wstrętna baba odbierze i będzie nawijać bez sensu, zawsze odbiera... Sama chciał się zapytać o tą szczepionkę, właściwie nic o niej nie słyszałam znalazłam taką w książeczce, i chciałam się zapytać w czerwcu jak będę u niego czy zaszczepi mi na to Kalego.

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2010, 14:58:55 pm »
No to co stosować na kleszcze...? CO z odrobaczeniem?
A z tym wetem, to już postanowione - zmieniamy. Nie będzie mi więcej na Maniu robił eksperymentów.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2010, 15:13:10 pm »
Hmm, na kleszcze to nie wiem, my tutaj trzymamy nasze króle w domu, więc nie potrzeba środka na kleszcze, jak jest jakiś wychodzący krolik, no to trzeba sprawdzać po spacerku dokładnie, czy dzieś mu się kleszcz nie wbił.

A Maniutek ma robaki, że chcesz go odrobaczać? Bo profilaktycznie królów też raczej nie odrobaczamy, bo to jest zawsze jakaś trucizna, a jak nie ma robaków, to może źle podziałać na królika.
U mojej Milki wet zastosował coś na F, niestety nie potrafię się doczytać, czy jest to Flubend, Flubond, Fluband czy może Flubenol, Flubonol, Flubanol, czy jeszcze co innego.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2010, 15:13:44 pm »
Biocyd jest na pchły... na kleszcze nie wiem co  :(  Ja mojemu królikowi Stronghold podałam- to krople na kark, na pchły, świerzb i glisty.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

M.Statnik

  • Gość
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2010, 15:30:09 pm »
No myślę, że nie ma robaka. Kupy czasem oglądam i nic nie zauważyłam. A tak na "zaś" , koty i psy się odrobacza. W sumie to nie wiem skąd królątko miałoby pasażera na gapę złapać...
A z tym specyfikiem na kleszcze pytam, bo w wakacje chcielibyśmy pojechać z Maniem w plener. Dobrze byłoby coś mieć na tę okoliczność.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2010, 15:37:28 pm »
Cytat: "M.Statnik"
A tak na "zaś" , koty i psy się odrobacza.

Tak wiem, ale u królików raczej się tego nie praktykuje. Jeśli chcesz mieć spokój ducha, to możesz oddać bobki do badania, żeby sprawdzić, czy nie ma robaków.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2010, 00:19:23 am »
Nie strasznie mnie dziewczyny  :nie_powiem  Już dwa razy szczepiłam Alaskę, bo mam obsesję po Matyldzie :( Teraz termin wypada nam jakoś w październiku...
Zapytam na pewno!

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Pastorelloza - szczepionka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 26, 2010, 09:09:35 am »
Byłam u doktorka,w piatek zawsze zamawiała leki, także w sobotępowinnam coś wiedzieć. Oczywiście pechowo skończył mu się zapas, a w Toruniu niewiele osób na to szczepi :(