Autor Wątek: jak ograniczyć straty?  (Przeczytany 3360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amandka

  • Gość
jak ograniczyć straty?
« dnia: Maj 19, 2010, 13:20:00 pm »
Planuję sprawić sobie niedługo króliczka :) Mam jednak wątpliwości co do jednej rzeczy. Na forum zdążyłam zauważyć, że te zwierzaki mają naprawdę niszczycielską naturę. Niedawno miałam w domu remont, prawie wszystko jest nowe. Boję się, że króliczek może zniszczyć nowe meble, ściany itd. Macie jakieś rady, aby ograniczyć ewentualne straty do minimum? Kastracja/sterylizacja króla może coś dać?

karola.w

  • Gość
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2010, 13:27:28 pm »
To fajnie, ale może nie kupuj, bo w zoologach są często za młode króliczki, za wcześnie odłączone od matki i później zdychają, więcej w apelu rumburaka :( Może adoptuj ? Czeka nam wiele uszatych serduszek . (www.adopcje.kroliki.net) może właśnie któryś podbije twoje serce? Jak ograniczyć? Mojemu po kastracji odrobinkę przeszło, ale nie wiele. Niszczycielstwo króliki mają w naturze.  :P Kable najlepiej pochowaj w takie osłonki, powinnaś znaleźć je w każdym zoologicznym, sprawdź na animalia.pl tam jest to zawsze :)
Zapraszam do przejrzenia forum, dowiesz się wielu rzeczy na temat jedzenia i opieki. Miłej  lektury . :*

Yuuki

  • Gość
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 17:18:28 pm »
Dać zabawki do gryzienia. Zabezpieczyć to i owo.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2010, 22:06:40 pm »
Zabezpieczyć "to i owo" oznacza tu absolutnie wszystko - książki, kable, jedzenie, ubrania. Oczywiście może się okazać, że akurat Twój króliczek nie będzie niczego niszczył. Ale nie nastawiałabym się na to.  :>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Mała :)

  • Gość
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2010, 20:27:06 pm »
Moja mała nie gryzie niczego, a juz w ogole nie przysniloby sie jej ugryzc jakis mebel :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2010, 21:01:59 pm »
Cytat: "amandka"
Niedawno miałam w domu remont, prawie wszystko jest nowe. Boję się, że króliczek może zniszczyć nowe meble, ściany itd.

Moja Jozia poobgryzala narozniki scian, wygryzla dziure w wykladzinie, obgryza koc i posciel. Poprzednie krolasy gustowaly w tapecie, podgryzaly narzuty na lozko. W kazdym przypadku przegryzane byly kable, obgryzane ubrania, buty, torebki, ksiazki, gazety itd, itp.
Ja do tej pory (a obcuje juz z krolikami ok. 15 lat) nie jestem w stanie do konca przewidziec co moze zainteresowac krolika ;) A czasem jest tak, ze krolik ignoruje miesiacami jakis przedmiot np. dywan, a przychodzi taki dzien w ktorym postanawia cos zmienic.
Trzeba nastawic sie na pewne straty. Kable mozna zabezpieczyc, cenne rzeczy pochowac (Jozia nadal uczy mnie porzadku  :diabelek ), ale ciezko zabezpieczyc tapete na scianach. Narozniki mam pozakrywane tektura, pozastawialam miejsca w ktore Jozia moglaby wchodzic i kopac (jak wlazi w jakas szczeline to od razu jej sie wlacza funkcja kopania norki). Jednak majac takiego wspollokatora, trzeba sie pogodzic, ze niektore rzeczy zostana unicestwione.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
jak ograniczyć straty?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2010, 12:50:28 pm »
Moja Mamiyka nie niszczy kompletnie nic, ale mimo to wszystko mam w domu pozabezpieczane. Kable pochowane, książki poustawiane wysoko etc. Z doświadczenia wiem, że niektóre króliczki bywają prawdziwymi gryzoniami. Myślę, że mogą pomóc wspomniane już zabawki (rolki po papierze toaletowym, kula-smakula, domek z kartonu, wiklinowe piłeczki), dzięki temu króliczek nie będzie się nudził. Są jeszcze spreje odstraszające, ale one jakieś rewelacyjne nie są. Moja Demolka obgryzała okna nawet jak były popsikane. Generalnie musisz się nastawić na jakieś szkody. Albo poszukaj odpowiedniego królika w adopcjach. U niektórych w opisie zaznaczone, że nie mają pobudek niszczycielskich. ;]