Autor Wątek: Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?  (Przeczytany 4917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« dnia: Maj 18, 2010, 08:56:34 am »
Jak podajecie lekarstwo w formie pasty krolikowi? chcialam podac mojemu w nocy ale ciagle pyszczkiem ruszal i tylko 1ml zamiast 2 dostal.

W dwie osoby to robicie? ze jedna trzyma krolika i pyszczek a druga podaje lekastwo?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2010, 08:59:15 am »
Hmm, ja królika do podania lakcidu strzykawką sama unieruchomiłam  :nie_powiem  Łapiesz pod pachę, tak, żeby łapkami ani grzbietem nie wierzgał i żeby go za bardzo nie zgnieść i podajesz lek- tak przynajmniej ja robiłam
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

nuka

  • Gość
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2010, 09:17:34 am »
Powtórzę i w tym wątku - wystarczy zwierza chwycić za uszy i delikatnie za nie pociągnąć żeby główkę lekko odgiął do tyłu, wtedy z malcem można zrobic wszystko praktycznie.

Niektóre leki wystarczy "rozmazać" dookoła pyśka i na łapkach. Uszak sam zliże ten "brud". Można stosowac metody takie jak podanie leku zawiniętego w przysmak, ale nie gwarantuję, że króliś swoim czułym noskiem nie wyczuje podstępu.
Ja obecnie stosuję wyłącznie dwie podane wyżej metody i działają.

Z Dżekim było inaczej, on sam otwierał pysio na widok strzykawki, Maluch jest nauczony gryżć całe tabletki, które daję mu do pyśka, ale początkiem zawsze był chwyt za uszy

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2010, 09:22:11 am »
Dziekuje dziewczyny!

nuka, a byl juz podobny temat? bo wyszukiwarka tak sobie dziala :( jesli byl to przepraszam  :(

nuka

  • Gość
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2010, 09:33:52 am »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6434&highlight=podajecie+leki taki był, zerknij, tam dziewczyny podają swoje sposoby na podanie learstw

efyra

  • Gość
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2010, 10:10:09 am »
hmm toi nie wiem czy pisać tu czy tam... ale napiszę już tu.. ;)
kiedyś podnosiłam króla za skórę i szybko wciskałam do pysia pastę. Był to stres i dla mnie i dla niego.

Od jakiegoś czasu mamy nowy sposób, który trwa dłużej, ale myślę, że sprawdza się lepiej.
Pastę wciągam w strzykawkę, królika biorę na kolana, nachylam się nad nim, lewą rękę pod pyszczek wkładam, w prawej mam strzykawkę i wciskam mu do mordki pastę, ale powoli. Minimalnie naciskam strzytkawkę, tak, żeby Kłębek miał tej pasty w sam raz na jeden jego króliczy łyczek ;) Jak już przestanie dziamać podaję kolejny łyczek.

Nie zawsze jest łatwo, bo często się wierci i trzeba przytrzymywać na różne sposoby, ale na ogół po jakiochś 20 minutach już daje za wygraną nawet w przypadkach baaardzo złego humoru króliczego ;)


Na pewno nie sa potrzebne dwie osoby do podania pasty. Mozna się dogadać ze swoim królem i wszystko zrobić po dobroci.
Dodam, że Kłębek pod względem przyjmowania tej pasty jest diabłe4m, nienawidzi jej wyjątkowo mocno. Ale dajemy radę :)

Offline olufka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2010, 13:39:12 pm »
Mojemu Tutkowi tak smakuje bezo-pet,ze sam do mnie przychodzi jak widzi strzykawke... :diabelek
"Deszcz szczęśliwych pocalunków na Twojej twarzy, ręce znowu tulą ukochana glowę, znów spoglądasz w ufne oczy Twojego Przyjaciela, które tak dawno odeszły z Twojego życia, ale nigdy nie znikneły z Twojego serca."

OlgaT

  • Gość
Jak podac lekarstwo-paste- krolikowi?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2010, 11:56:18 am »
Jeżeli królik jest spokojny, można konus strzykawki włożyć w "kącik warg". Czyli za siekaczami i przed trzonowcami. U mojego królika to zdało egzamin, obyło się bez chwytu za uszy, pokojowo ;)
Trzeba pamiętać żeby wolno wprowadzać zawartość strzykawki, żeby królik miał czas ją zjeść :)