Autor Wątek: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.  (Przeczytany 60971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cattus

  • Gość
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« dnia: Maj 17, 2010, 19:20:04 pm »
Mam dwulatka Rudego i mam go jakiś miesiąc. Trafił do mnie z potwornym zwyczajem, a mianowicie sikaniem na łóżko i koce. :/  Z kolei mój drugi królik, Tuptuś nigdy w życiu jeszcze nie narobił gdzieś poza klatką, nawet na łóżko. Co mam zrobić aby oduczyć Rudego sikania na łóżko? Albo przynajmniej go od tego powstrzymać? Słyszałam o psikaniu dezodorantem na koc ale nie wiem czy to nie zaszkodzi puchatkowi... Pozdrawiam
PS. Jeżeli był taki temat proszę o podanie linków.

Yuuki

  • Gość
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2010, 19:55:00 pm »
O dezodorancie nie słyszałam, ale jakoś bym tego nie stosowała. Jak zauważysz że królik sika to możesz delikatnie złapać za ogonek i ew. zaprowadzić do kuwety. Ja się za bardzo nie wypowiem bo takich problemów nie mam, choć Plamka ostatnio sika na dywan, ale przez ostatnie kilka dni nie sikała.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2010, 21:16:07 pm »
A czy Rudy jest kastratem.Jeśli tak to pozostaje tylko pilnowanie,aby królik nie wskakiwał na łóżko lub zagrodzenie sprzętu lub cerata na wierzch ew.położenie tzw.koca króliczego,który królik będzie mógł ozdabiać.Są takie środki odstraszające sikaczy w sprayu na bazie np.wyciągu z grapefruita,tyle,że po paru godzinach zapach wywietrzeje.

pakuulinka

  • Gość
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2010, 20:13:09 pm »
mi Gucci na początku kilka razy narobił na pościel,ale się oduczył,tak sam z siebie jak załapał,że od tego jest kuwetka  ;)

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2010, 21:12:19 pm »
Moje na łóżko wstępu nie mają i obstawiam za tym, że to najlepsze rozwiązanie.
Nawet jak wejdą wystarczy odpowiednim tonem w ich przypadku powiedzieć imię, albo "ZEJDŹ" i królika nie ma.

Stania

  • Gość
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2010, 21:46:41 pm »
U mnie problem wystąpił przy zakraplaniu oczu. Po pierwszej aplikacji narobiono mi na poduszkę, ze zwyczajnej złośliwości. Przeprosiłyśmy się z królicą za pomocą młodej włoszczyzy i po sprawie.

kasia88

  • Gość
Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2010, 18:12:53 pm »
hmm... moj maly na poczatku sikal na wszystko co miekkie wiec kupilam mu legowisko (takie jak dla psa) wyscielilam kocem i maly na poczatku zalatwial sie tam i tylko tam (przestal sikac na lozko i inne miekkie rzeczy)...a ja jak czubek na zmiane zmienialam mu kocyk.. pralam suszylam i tak w kolko ...no ale wolalam to niz pranie calego materaca :P.. po miesiacu chyba moze nie, nauczyl sie zalatwiania do kuwety... :) tylko ze moj byl mlodziutki ...a takiego 2 letniego to nie wiem jak oduczyc... wydaje mi sie ze tak jak Hordra napisala mega stanowcze NIE badz inna krotka komenda... mozesz tez sprobowac z tymi miekkimi rzeczami moze tez sobie cos takiego ubzdural w tej malej glowce :)
duzo cierpliwosci zyczymy  :bukiet

Offline ceadis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2010, 23:50:40 pm »
Odpowiedź może spóźniona, ale pewnie przyda się jeszcze komuś. Mój króliczek takze upodobał sobie moje łóżko za kuwetę. Mówiłam mu zdecydowane NIE, spryskiwałam, a osiągnęłam jedynietyle, że szybciej nauczył się opróżniać i ciszej poruszać. W koncu stwierdziłam, że ciągłe pranie całej pościeli nie ma sensu, włożyłam więc pod nakrywę łóżka brystol i karton, żeby mocz nie przedostał się dalej. Od tamtej pory nie siknął ani razu nigdzie w obrębie mojego łóżka. Czasem owszem skakuje na nie z ciekawości, ale nie uważa już je za toaletę. Życzę powodzenia reszcie:)
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."

George Bernard Shaw

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2010, 20:58:23 pm »
Z tego co wiem to raczej normalne.. bo króliki uwielbiają załatwiać swoje potrzeby tam gdzie miekko.( w tym łóżko i poduszki oraz koce) Moja rada : Nie wpuszczaj uszola na łóżko lub rozłóż jakąś folię albo coś innego nieprzepuszczającego wody i na to daj jakiś stary koc. Potem boby zbierasz a koc pierzesz. A łóżko jest suche.
Ann.^^

Biszkopcik.

  • Gość
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2010, 20:48:50 pm »
Dezodorant?
O, nie, nie. Niektórym króliczkom to szkodzi.:)
Wątpię, aby dało się coś zrobić.
Jak moi poprzednicy pisali- króliczki uwielbiają sikać w różnych miejscach- tym bardziej na miękkich.:)
Ale pomyśl, czy króliczek nie stresuje się? Tupie czasami tylnymi nóżkami?
To może być właśnie wina stresu. :)

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 21:56:08 pm »
miałam taki problem z moją samiczką, która lała nam na łóżko niemiłosiernie wręcz: a spaliśmy na niskim materacu, więc ciężko było dopilnować tego niewchodzenia. Teraz jest już po sterylizacji i o ile tendencja do siknięcia gdzieś od czasu do czasu nie zaniknęła całkowicie, tak jest już o niebo lepiej.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:32:25 am »
POMOCYYYY! Mój królicek kolejny raz załatwił się na łóżku! Proszeeee o POMOCCC!! :(

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2011, 15:37:56 pm »
Postaw na lozku kuwete, a poza tym narzuc jakis koc czy stara narzute ktora bedzie latwo wyprac

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2011, 16:13:54 pm »
Stachu- pilnuj królika i kiedy wskakuje na łóżko po prostu go z niego zdejmuj...

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2011, 16:53:23 pm »
Moja Zuzka ma po prostu zakaz wchodzenia na łóżko. Nic innego nie skutkowało.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2011, 17:32:47 pm »
Mój Luis też ostatnio zaczął sikać na łóżko. Rozłożyłam więc na nim stary koc. Jakie było moje zdziwienie jak po nieopatrznym wskoczeniu królika na łóżko z tym kocem dostał on totalnego ataku paniki  :niespodzianka -uciekł z łóżka z prędkością światła, wpadł z hukiem to klatki i tupał dopóki tego koca nie zdjęłam i nie schowałam pod łóżko. O co chodzi z tym kocem do tej pory nie wiem  :hmmm swego czasu leżał na nim mój pies, ale Luis nie boi się mojego psa  :crazy:

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2011, 20:55:39 pm »
Fruźka dostała ostatnio ataku paniki na widok królika-maskotki. :glupek: Fakt - wygląda dość autentycznie, ale bez przesady :P

A na łóżku leży folia... tylko że jej to niestety nie przeszkadza. Nie wiem jak ją zniechęcić :nie_wiem

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2011, 00:10:09 am »
Chyba to już przyzwyczajenie którego nie da się zmienić
Lubię króliki, ale i koty także. ToTemat moja strona.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2011, 00:31:21 am »
Moja Niusia lała sobię na łóżko i na dywan.Wyprałam i jedno i drugie zimną wodą z solą i przestała.Trzeba tylko uważac żeby królik nie lizał tych przepranych miejsc bo sól oczywiście szkodzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 00:40:03 am wysłana przez monika2415 »

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2011, 00:36:19 am »
moja zuza leje na lozko jak tylko dupe na poscieli usadowi i nic kompletnie jej nie przeszkadza a jak maz jest w domu to potrafi nalac nawet przy okazji na jego spodnie jak zbyt blisko siedza, ciekawe ze jak wyjedzie to juz nawyk znika a leje jedynie na posciel. Za to tosia bardzo zadko sie zapomni i zalatwia sie do kuwety wylacznie o czym zuza zapomina perfidnie a jak leje to z mina: uffff jak bosko i do tego franca jeszcze zerka na moja reakcje a potem radosnie wieje z miejsca przestepstwa. Jak jej pokazalam chusteczki ktorymi wycieralam siki to potulnie je porwala z mina: tak tak, nie wolno sikac poczym nalala w drugie miejsce

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:06:34 am »
Ja na Jozke nie mialam sposobu. Jak tylko byla okazja to lala i bobczyla na lozko. Teraz jak siedzi na dole, to w pokoju na dywan nie sika, ale za to sika wszedzie dookola kuwet (tak, sa dwie ;) ). Ignac pieknie do kuwety, a ona ogon wystawia obok. Jak nie na lozko, to se inne miejsce znalazla. Byle by lac :diabelek

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2011, 16:40:40 pm »
Monk grzecznie sikał do kuwety, czasem bobka zgubił w pokoju.. od ok 3 tygodni, zmienił się całkowicie  :crazy:. Kuweta może być pusta cały dzień, bobki leżą w całym mieszkaniu.. potrafi wstrzymywać mocz, żeby wskoczyć na łóżko i tam nasikać :/ a robi to z taką prędkością, że nawet nie zdążę zareagować  :zonka:
Przed chwilą przestawiłam łóżko tak, by nie miał do niego dostępu.. to pobiegł do rodziców pokoju, wskoczył na fotel i tam zrobił co chciał :/  :zonka:
Nie mam już na niego pomysłu.. nie mam pojęcia, dlaczego nagle tak mu się odmieniło?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2011, 16:45:19 pm »
A w jakim on jest wieku? bo jak uszole dorastaja to im czasem sie cos przestawia :)

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy! Królik uwielbia sikać na łóżko.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2011, 16:55:33 pm »
już ponad rok ma, ale jest jeszcze pełno jajeczny. Wyjęłam mu z kuwety żwirek i wyłożyłam materiałem i papierem toaletowym, żeby miał bardziej miękko, chociaż nie wiem czy to dobre rozwiązanie. :hmmm Można powiedzieć, że jestem już zdesperowana  :oh: