Autor Wątek: WARZYWA  (Przeczytany 3506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inga

  • Gość
WARZYWA
« dnia: Maj 13, 2010, 17:44:20 pm »
Mam pytanie czy króliczkowi można podać rzodkiewkę, chodzi mi o bulwę, część, która siedzi w ziemi dla jasności :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2010, 18:05:34 pm »
Inga, bulwa, o której mówisz, czyli korzeń może draznić przełyk. Najlepiej podawać liście rzodkiewki :) króliki bardzo ją lubią.

Tutaj masz na temat warzyw więcej: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listaw.html

Inga

  • Gość
WARZYWA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2010, 18:16:08 pm »
Dzięki bardzo. A mam jeszcze jedno pytanie: czy brokuły i kalafiory można podawać surowe czy trzeba gotować? Sorki że tak się dopytuję, ale przed pojawieniem się u mnie królika chcę wiedzieć :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2010, 18:18:23 pm »
Cytat: "Inga"
Sorki że tak się dopytuję, ale przed pojawieniem się u mnie królika chcę wiedzieć :)


I bardzo dobrze robisz! Zanim bierze się zwierze, to powinno sie jak najwięcej o nim dowiedzieć :)

Cytat: "Inga"
brokuły i kalafiory można podawać surowe czy trzeba gotować?

Podajemy surowe, ponieważ przegotowane nie smakują królikom tak bardzo. Należy je tylko opłukać w wodzie :)

Przeczytaj strony www.miniaturkabeztajemnic.com oraz www.uszta.com i tutaj jest wszystko o królikach od A do Z :)

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2010, 18:19:34 pm »
Surowe, królikom się nie gotuje ;) Poczytaj sobie stronke www.uszata.com i stronkę którą już wyżej napisała Ci mysza. Z nich możesz się dowiedzieć większości podstawowych informacji o królikach :)

[ Dodano: Czw Maj 13, 2010 6:20 pm ]
mysza,  wyprzedziłaś mnie  :P

Inga

  • Gość
WARZYWA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2010, 18:23:43 pm »
Wczoraj spędziłam ze 2 godzinki przed kompem nurkując w wiadomościach o królikach, ale wiedzy nigdy dość. Pierwszy raz będę mieć królika (mam już papugę i psa) więc wiem, że trochę trzeba wiedzieć na temat zwierzątka. Mnie również denerwują ludzie, którzy myślą: "Weźmy go, potem jakoś będzie". Ale w związku z tym że pierwszy raz będę mieć uszatego, nie dziwcie się że pytam czy się gotuje zwierzątku brokuły ;D

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2010, 18:26:13 pm »
Inga,  od tego jesteśmy, służymy pomocą i dobrą radą  :P  Kto pyta nie błądzi ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2010, 18:30:12 pm »
Cytat: "Inga"
Wczoraj spędziłam ze 2 godzinki przed kompem nurkując w wiadomościach o królikach, ale wiedzy nigdy dość. Pierwszy raz będę mieć królika (mam już papugę i psa) więc wiem, że trochę trzeba wiedzieć na temat zwierzątka. Mnie również denerwują ludzie, którzy myślą: "Weźmy go, potem jakoś będzie". Ale w związku z tym że pierwszy raz będę mieć uszatego, nie dziwcie się że pytam czy się gotuje zwierzątku brokuły ;D


Bardzo dopowiedzialne zachowanie. Na pewno będziesz dobrym króliczym opiekunem :) strony które ci podała Lena,  i ja przestudiuj dokładnie, bo jest tam wszystko przydatne :)

Załuż swój wątek na forum i ewentualnie zawsze zadawaj pytania jak chcesz i masz z czymś wątpiwości.

Witaj na króliczym forum  :bukiet  :lol

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
WARZYWA
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2010, 18:50:50 pm »
Witamy na forum :bukiet

uwaga na przyszłość : przed założeniem tematu korzystaj z wyszukiwarki - w dziale dieta na samej górze jest topic o warzywach http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=4473
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Inga

  • Gość
WARZYWA
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 20:15:23 pm »
Dzięki, mimo to jednak trochę obawiam się, że nie podołam ... Czytając to wszystko to wydaje mi się że królik jest taki delikatny i kruchy :D

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
WARZYWA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2010, 21:03:30 pm »
Inga,  jest ale widać mamy tutaj odpowiedzialną opiekunkę więc nie będzie źle ! wytarmoś króliczka i zapraszamy do lektury którą Ci podały dziewczyny :)
SylwiaG