Autor Wątek: Pomocy!  (Przeczytany 2676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nikki

  • Gość
Pomocy!
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 17:21:43 pm »
Dzisiaj przy drapaniu Lili, zauważyłam że ma przy pyszczku czerwone strupki  :niespodzianka 
Co to może być? ;( ;(

P.S- Lila miała kiedyś podobno do czynienia z kotem ale podobno tylko ją przestraszył :(

Buba

  • Gość
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2010, 17:38:15 pm »
A może choroba skóry jakaś? Wiesz, tak z samego opisu, że ma strupki, nikt nic nie wymyśli. Może zwyczajnie się zadrapała, czy nadziała na sianko ( mój szczur kiedyś tak miał). Ale jeżeli nie będzie poprawy w ciągu paru dni powinien obejrzeć je weterynarz...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 18:51:12 pm »
Poczytaj: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/skory.html

Może to być grzybica. Zobacz czy nie ma tego więcej na całym ciele, szczególnie w miejscach gdzie futerko jest ciemniejsze. Pod strupami zobacz czy nie ma tkanki w kształcie plastra miodu.
Jeżeli to grzybica, to jak najszybciej do weta: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci
Wet musi znać się na królikach!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2010, 18:57:59 pm »
Zobacz, czy nie ma gdzieś pcheł. Pies mojego kolegi był kiedyś tak makabrycznie pogryziony przez pchły, że cały brzuszek miał w czerwone kropy po użarciach :/ (nie tylko pies, ale i królik może mieć pchły).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:39:36 pm »
Może faktycznie coś ją pogryzło ?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Nikki

  • Gość
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:08:03 pm »
Spokojnie Lila pcheł nie ma, ma to jedynie przy pyszczku. Niczego takiego jak "plaster miodu" nie ma. W pon, postaram się iść z nią do weta ale myślę że tylko się podrapała. Miejmy taką nadzieję :(

Nikki

  • Gość
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2010, 10:23:20 am »
KOCHANI, przepraszam za double message ale mam wspaniałe wieści! Ja dzwoniłam do tej koleżanki mojej mamy i ona powiedziała, że u niej w domu, Lila kiedyś obtarła się o uszczerbioną szklaną półkę, i się tam przy pyszczku skaleczyła. Powiedziała że nie mam powodu do zmartwień, bo wtedy pojechały do weta  tylko przemył do miejsce wodą utlenioną :uf: :hura: