Autor Wątek: zmiana stylu = chudy  (Przeczytany 4208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Króliccka

  • Gość
zmiana stylu = chudy
« dnia: Maj 10, 2010, 14:52:05 pm »
Hej, mam problem. Rychu strasznie schudł po zmianie diety na Cuni Complete z mieszanki. Co robić? Czuć mu żebra.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2010, 14:54:35 pm »
A dostaje codziennie odpowiednią porcje? I uzupełniasz dietę sianem i warzywami?

Króliccka

  • Gość
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 14:57:43 pm »
Tak, zawsze pilnuję by miał sianko, świeżą wodę a jak wracam ze szkoły dostaje warzywa, czasem owoce.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2010, 15:02:34 pm »
A nie widać zmian w jego zachowaniu? Może to oznaka jakiejś choroby. A w jakim wieku jest Twój królik?

Yuuki

  • Gość
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2010, 15:43:38 pm »
Tylko warzywa? A gdzie zieleninka? dajesz tego dużo czy mało? Bo jeśli dajesz trochę marchewki to wiadomo że mało. Może poczytaj jak dokładniej powinien wyglądać jadłospis królika, spróbuj ja urozmaicić. Jesli to nie pomoże, radzę wybrać się do weta.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2010, 15:43:39 pm »
A co dawałaś mu do tej pory?
Czy tylko czuć mu żebra, jak się pomaca bo boku, czy może te żebra mu widać- nie trzeba dotykać?
W sumie, to chyba powinno się czuć żebra, przy dotykaniu boków, bo jak się nie czuje, to królik zapasiony jest za bardzo- mam rację?

edit. doczytałam, że dawałaś mu mieszankę ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Króliccka

  • Gość
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2010, 16:02:23 pm »
Cytat: "Lena"
A w jakim wieku jest Twój królik?

Ma ok. 3 lata.
Cytat: "Lena"
A nie widać zmian w jego zachowaniu?

Właśnie nie, ale odkąd zmieniłam mu karmę to rzuca się strasznie na jedzenie - to oznaka że mu smakuje?
Cytat: "Yuuki"
Tylko warzywa? A gdzie zieleninka? dajesz tego dużo czy mało? Bo jeśli dajesz trochę marchewki to wiadomo że mało. Może poczytaj jak dokładniej powinien wyglądać jadłospis królika, spróbuj ja urozmaicić. Jesli to nie pomoże, radzę wybrać się do weta.

Oczywiście, że daję mu zieleninę. Rzeżuchę, rukolę a teraz jak się pojawiła trawa to daję mu młodą trawę, koniczynkę i zioła.
Cytat: "Iskra"
Czy tylko czuć mu żebra, jak się pomaca bo boku, czy może te żebra mu widać- nie trzeba dotykać?

Tylko czuć. On tak trochę był gruby przed zmianą karmy, a teraz tak mama mówi, że może zgubił sierść więc może dlatego wydaje mi się chudszy, ale mnie to jakoś nie przekonuję, bo jak go podnoszę to też jakiś lekkiejszy.
Cytat: "Iskra"
edit. doczytałam, że dawałaś mu mieszankę

Dawałam..Cuni Crispy, potem przestawiłam na Alexa, Cuni Pro jak kupiłam to nie jadł, dopiero teraz się rzuca na jedzenie jak zmieniłam mu na Cuni Complete.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2010, 17:16:42 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=4335&postdays=0&postorder=asc&start=420

Poczytaj sobie, od postu z 4 maja. Nie popełnij tego błędu co ja, idź z nim do weta, zrób badania.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2010, 20:12:02 pm »
Cytat: "Króliccka"
Tylko czuć. On tak trochę był gruby przed zmianą karmy, a teraz tak mama mówi, że może zgubił sierść więc może dlatego wydaje mi się chudszy, ale mnie to jakoś nie przekonuję, bo jak go podnoszę to też jakiś lekkiejszy.


Mieszanki tuczą jakby nie było więc może po zmianie karmy waga po prostu się ustabilizowała, moim królikom też lekko czuć żebra ale wygłodzone to one się raczej nie wydają ;) Wyglądają akurat. Wydaje mi sie że jak lekko czuć żebra to nic złego sie nie dzieje. Ale Ciapusia,  ma racje, badania nie zaszkodzą.

Króliccka

  • Gość
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 20:11:17 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Poczytaj sobie, od postu z 4 maja. Nie popełnij tego błędu co ja, idź z nim do weta, zrób badania.

Kurczę.. ale ja go codziennie przeglądam. Zgryz ma w porządku. Może wstawię zdjęcie, a wy ocenicie czy tylko panikuję niepotrzebnie czy naprawdę jest za chudy?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2010, 20:36:34 pm »
Tu nie chodzi o zgryz. Jeśli jest wyczuwalnie chudy, za chudy to może się coś dziać wewnątrz. Jasper miał raka wątroby. Ale on był naprawdę chudy, wyglądał jak żywy trup w ostatnich dniach.
Zdjęcie nic nie da, królik ma futerko, to ty musisz wyczuć, czy coś jest nie tak.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2010, 21:09:40 pm »
Króliccka,  najlepiej wybierz sie do weterynarza, tylko jakiegoś sprawdzonego. Ostrożności nigdy za wiele.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2010, 21:20:11 pm »
Matko, gdzie ja mam głowę? :oh: Raka wątroby, nie żołądka...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
zmiana stylu = chudy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2010, 15:46:57 pm »
le, pomylilam okienka -.- bardzo przepraszam za ewentualne zamieszanie