Autor Wątek: Granulat z lucerny Vitapol  (Przeczytany 25031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« dnia: Grudzień 01, 2005, 11:55:16 am »
Witam!!!

 Wczoraj kupiłam królikowi nowy granulat- z lucerny. Kupiłam go, ponieważ jego skłąd był najbliższy zalecanym. Białko 17%, tłuszcz 3,3%, włókno 24%. Niestety królisiowi jakoś nie podszedł :( Wczoraj sypnęłam mu troche razem z poprzednim garnulatem i... dzisiaj patrzę miekkie kupki wali :( Chyba będę musiała wrócić do poprzedniego granulatu, mimo, że jego skład nie jest zachwycający. Może ktoś więcej wie o tym granulacie z lucerny z Vitapolu? Co innego polecacie 5-ciomiesięcznemu króliczkowi? Ten mój nadwrażliwy króliś  :oh: Ale ja się nie łamie, bo... kochaniutki jest :)

delta

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2005, 13:38:06 pm »
Mój króliczek bardzo lubi granulat z lucerny, ale ostatnio wyczytałam,że lucerna szkodzi królikom. Sama już nie wiem.... Oprócz tego granulatu to najchetniej je pokarm Animals'a

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2005, 17:08:07 pm »
Cytat: "delta"
Mój króliczek bardzo lubi granulat z lucerny, ale ostatnio wyczytałam,że lucerna szkodzi królikom. Sama już nie wiem.... Oprócz tego granulatu to najchetniej je pokarm Animals'a


Który Animals? Frykas może i nazywany granulatem powienien podawany byc tylko jako przysmak (nie patrząc już na to, że zawiera mączkę zwierzęcą). Ziarna są w ogóle nie zdorwe i tuczące.



W momencie kiedy poprzedniemu królowi podawał produkty VITAPOLA czasami zdarzyło mi się kupić granulat z Lucerną, ale podawałam go tylko jako przysmak. Sama dobrze wiem co to jest mieć królika z wrażliwym żołądkiem  :oh:
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2005, 18:12:22 pm »
Może polecisz coś królikowi z wrażliwym żołądkiem? Mój w ogóle jakiś wybredny jest- jak narazie je wyłącznie suszona pietruchę  :roll:

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2005, 18:13:34 pm »
Może polecisz coś królikowi z wrażliwym żołądkiem? Mój w ogóle jakiś wybredny jest- jak narazie je wyłącznie suszona pietruchę  :roll:

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2005, 16:50:05 pm »
Magdo, wroc do tego granulatu, ktory dotad jadl Twoj krolis (to byl granulat, nie mieszanka, prawda?). Zanim kupki znow nie zrobia sie normalne, dawaj troszke mniejsze ilosci niz wczesniej i upewnij sie, ze krolis je dosc sianka.

Jest jeszcze ponoc dobry granulat DuoCuni (gdybys znalazla, to pamietaj mieszac stoponiowo ze swoim granulatem, zeby stopniowo go przestawiac).

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2005, 18:56:50 pm »
Cytat: "Magda"
Może polecisz coś królikowi z wrażliwym żołądkiem? Mój w ogóle jakiś wybredny jest- jak narazie je wyłącznie suszona pietruchę  :roll:


Tu będzie problem. Próbowałam za życia Kajtusia chyba wszytskich możliwych granulatów  :hehehe: , począwszy od Vitapola, a na wpsomnianym Duo Cuni zakończywszy. W moim przypadku nie było rady - trzeba było bardzo uważać na jakiekolwiek zmiany diety. Do cykorii przyzwyczajałam go prawie 3 tygodnie :oh: . Maksowi wystarcza 5 dni na dodanie czegokolwiek do diety (do tej pory nigdy nie miał biegunki). Kajtusiowi biegunka zdarzała się średnio raz w tygodniu...  :(
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Martulkaa

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2005, 23:12:51 pm »
Co do lucerynowego granulatu - nie jest zly ale ja bym go nie dawała krolikowi
jako taki główny skladnik diety.  Jako smakolyk -owszem :)

Moim królikom zbytnio nie przeszkadza to że co jakis czas zmieni im się granulat.
Nigdy nie miały zadnych sensacji itp.
Zwykle dostają Deli nature (niemiecki) a niekiedy zdarzy mi się nie kupić akurat tego i jedza cuni duo.

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2005, 12:45:00 pm »
Martulkaa tylko pozazdrościć takiego okazu zdrowia :) :brawo: Mój kochany nadwrażliwiec (dzisiaj znowu zostawia miękkie kupy :oops: ) mimo tych wszystkich problemów jest najcudowniejszy na świecie. Jest najwspanialszym króliczym urwiskiem pod słońcem :proca:  :hehehe:  Co nie zmienia faktu, że liczę na to, że w końcu uda mi się ustabilizować jego  :hm: wydalanie.
 Jaki błąd występuje w diecie, jeżeli królik nie zjada nocnych kupek :????:

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2005, 16:21:06 pm »
Prawdopodobnie dieta jest za bogata w bialko, tluszce, cukry (jedno z tych lub wszystkie na raz). duzo dajesz granulatu?

acha - i jeszcze jakie sianko jada i ile?

Istnieje tez mozliwosc, ze krolik ma robaki, czy zawsze mial takie problemy? Czy zostawia tylko cekotrofy ladnie ufromowane, czy ma brzydkie, nierowne, smierdzace bobki?

Martulkaa

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2005, 22:47:46 pm »
A wiecie że teraz mi się cos przypomniało.
Kiedy wzięłam Tufika do domu (drugiego króliczka)  mały miał straszne problemy z bobkami.
radziłam się chyba wszystkich po kolei ... Dr. Lidii, ciebie zreszta chyba tez AnuSzko, Kapi :)
A nic praktycznie nie pomagało bo próbowałam mu zmienic diete na wszystkie możliwe sposoby z mieszanki na granulat. Dodatkowo wprowadzałam mu warzywa.

I wniosek taki : wszystko zmieniło się o 360 stopni po kastracji.
nie wiem czy to ma jakiś związek ale od tamtej pory Tufi biegunki juz nie miał :)

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2005, 23:06:20 pm »
Miękkie kupy pojawiły się (przynajmniej zwróciłam na nie uwagę) jakieś 2 m-ce temu. Królik ma ok. pół roku. Cekotrofy są formowane w takie nazwijmy to "szyszki"- kilka połączonych ze sobą małych kuleczek. Chociaż zdarzają się też pojedyńcze. Zdarza się, że są śmierdzące (ostry zapach), ale nie zawsze. Królik ma powiedzmy pewne okresy, kiedy pojawiają się te miękkie kupy. Teraz pojawiły się po granulacie lucernowym- odstawiłam go. Jednak dzisiaj znowu robił te bobki (śmierdzące), nie wiem czy wpływ ma na to fakt, że dostał ostatnio suszony mlecz.
 Daje mu sianko Zuzala i Animals, mnieszek Zuzala. Dostęp do niego ma cały czas. Zauważyłam, że w ciągu dnia nie je zbyt dużo sianka, muszę go do tego zachęcać (jest zaabsorbowany bieganiem, skokami, psotami itp., praktycznie cały dzień jest na wolności) W nocy je więcej sianka (pewnie z nudów) Jak dam mu na noc do klatki sianko, to rano prawie wszystko jest zjedzone. Granulatu nie daje zbyt dużo, ostatnio staram się, żeby jadł więcej sianka, więc granulatu daję mniej.
Oprócz tego królisiowi daję suszoną pietruszkę i odrobinkę suszonej marchewki (nie przepada za nią), tylko suszone warzywa chce jeść. Woda oczywiście bez ograniczeń.
 Podam składy granulatów, które stosuję w diecie królika. Oto one:
Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni
  proteiny 16,9%
  tłuszcze 2,6%
  włókna 6,1%
  popiół 5,4%

Vitapol puff-rolls
  proteiny 11%
  tłuszcze 2,5%
  włókna 3%
  popiół 3,5%

Vitapol granulat z lucerny
  białko 17%
  tłuszcz 3,3%
  włókno 24%
  popiół 8,4%

Wiem, skład tych granulatow deilkatnie mówiąc nie jest zachwycający. Niestety w sklepach zoologicznych w moim mieście znalazłam tylko takie granulaty, jest jeszcze jeden, ale dla seniora a reszta to mieszanki :( :/ Myślałam, że ten granulat z lucerny będzie ok. Ucieszyłam się, kiedy zobaczyłam jego skład. Ale sporo osób twierdzi, że lucerna nie jest dobra dla królisia. No i pojawiły się te miękkie kupy...
 czekam na jakieś rady... Z góry serdecznie dziękuję.

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2005, 16:55:42 pm »
Te dwa pierwsze granulaty to sie w ogole nie nadaja... ale maja mniej tluszczu, wiec mozliwe, ze macie problem z tluszczem w lucernowym granulacie. To nie jest tak, ze granulat z lucerny jest zly - nie jest idealny, nie powinien byc stosowany u krolikow z problemami z kamieniami, ale poza tym mozna stosowac - byle nie za duzo.
Cokolwiek teraz dajesz - zmniejsz o polowe (z wyjatkiem siana, oczywiscie). Mlecz moze powodowac powazne klopoty z miekkimi kupami, wiec na razie nie podawaj. Siano dostepne w Polsce jst mieszanka (nie czysta tymotka), wiec tez jest bardziej "odzywcze" niz czysta tymotka, trzeba wziac na to poprawke i dawac mniej stalych karm.
Teraz musisz tak zmniejszyc ilosc podawanych stalych karm i warzyw korzeniowych (te suszone tez moga byc problemem), zeby kupy wrocily do normy. Sama musisz zbalansowac to jednak, tego sie nie da zrobic na odleglosc. to zajmnie na pewno wiecej niz tydzien.

Magda

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2005, 17:25:32 pm »
Dzisiaj Hektorek nie zrobił w dzień ani jednej miękkiej kupy, zobaczymy jak będzie jutro. Ciężko jest rozgryźć jaka jest przyczyna tych miękkich kupek- pojawiają się nagle ale i tak samo znikają... :hmmm:  :nie_wiem:
 Dziwi mnie, że miękkie kupy pojawiają się jedynie po wypuszczeniu królika z klatki po raz pierwszy danego dnia. Robi je przez jakiś czas (raz dłużej, raz krócej) a później robi już normalne bobki. Czasem między miękkimi zdarza się też zwykły bobek. Do tej pory nie było jeszcze tak, żeby królik np. przez cały dzień robił na miękko... :nie_wiem:
 Anuszko pisałaś też coś o opcji z robakami...  Czy po tym co napisałam nadal twierdzisz, że to robaki??

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2005, 18:54:53 pm »
Trudnio zgadnac. Mozna zrobic badania kalu, ale nie zawsze wychodzi, ze robaki sa, a sa. Mozesz sprobowac poprosic weterynarza o odrobaczenie (moze Ci ktos podpowie, czym sie w Polsce odrobacza i jaka jest procedura, o ile pamietam to sie powtarza odrobaczanie).

Na szczescie miekkich kupek nie ma za duzo :D

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2005, 19:31:31 pm »
ja ostatnio poszlam na olbrzymie zakupy do sklepu Anna Zoo i po przejrzeniu niemalze wszystkich dostepnych pokarmow znalazlam granulat zbożowy firmy Dako Art. Mojemu Kickowi calkiem on smakuje, do tej pory dostawal mieszanki, bo nie moglam nigdzie dostac czystego granulatu.... a jak juz kupilam sam granulat to mialam wyrzuty sumienia i kupilam mu rowniez rodzynki;) niestety Moj krolis nie lubi ani marchewki (tylko suszona, ktora mial w mieszance) ani jablek (tak jak z marchewka).... za to uwielbia banany, ale z wiadomych powodow malo ich dostaje....
natomiast jesli chodzi o bobki - to mam podobna sytuacje - zazwyczaj po wypuszczeniu z klatki, albo narobi mi na cale lozko zwyklych twardych bobkow, albo zrobi kilka sztuk "szyszkowatych".... przez ostatnie dni nic mu nowego nie wprowadzalam do pozywienia wiec skad sa te szyszkowate kupy?? jesli chodzi o sianko to ma do niego caly czas dostep i aktualnie je sianko Vitapol "Nadnoteckie siano"....
jesli chodzi o sklad nowego pokarmu to jest dokladnie taki:
białko 13,5%
tłuszcz 3,7%
włókno 11,5%
popiół 6,3%
nie zachwycajacy ten sklad, no ale na lepsze jeszcze nie trafilam...
w ogole to jak go kupilam co mialo miejsce 2 miesiace temu to przez ok miesiac w ogole nie jadl granulatu to go zywilam musli Vitalis, albo zwykłymi płatkami kukurydzianymi.... az w koncu pewnego pieknego dnia nauczyl sie jesc granulat i bylam normalnie w 7 niebie... tak mysle, ze on wtedy byl po prostu za mlody, zwlaszcza, ze wode tez chcial pic, ale tylko ciepla (letnia), a jak bylam z nim u weta to okreslili jego wiek na ok 5 tygodni (a bylo to w nast. tyg po kupieniu go)... czemu w ogole sprzedaja takie malenkie kroliczki?? :( balam sie, ze cos pojdzie nie tak i ze go strace... ale na szczescie wyszlismy na prosta i juz sie do siebie tak przyzwyczailismy, ze ten maly wariat stwierdzil, ze jestem jego wlasnoscia i dzis mi narobil na wlosy:| :P
pozdrawiam

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2006, 21:33:47 pm »
Cytat: "weraw85"
[...] i juz sie do siebie tak przyzwyczailismy, ze ten maly wariat stwierdzil, ze jestem jego wlasnoscia i dzis mi narobil na wlosy:| :P
pozdrawiam


 :diabel:


Troche "tuczacy" ten granulat, co go kupujesz. Wszystko w porzadku z bobkami?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:02:38 am »
Z bobkami wszystko ok... duze okragle.... i moj pies je zjada:|.. jezu... dom wariatow.... czasami jak go rano wypuszczam to robi jedna szyszke i tyle.....

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2006, 19:09:08 pm »
Jabky byl problem z "szyszeczkami", to po prostu dawaj troche mniej granulatu. Super, ze maluszek zdrowy :D

Gosiek

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2006, 13:59:47 pm »
anUSZka mam do Ciebie pytanie:
Magda w jednym ze swoich postów podała trzy pokarmy dla królików oferowane przez firmę Vitapol,a Ty napisałaś,że pierwsze dwa odpadają.Czemu?Ja mam właśnie ten pierwszy "Pełnowartościowy granulat dla gryzoni" i myślałam,że jest dobry,bo jak przezuciłam na niego Klopsa (dość gwałtownie) to zniknęły p0roblemy z miękkimi kupami.A teraz dowiaduję się,że jest niedobry...  :(
I co z tym granulatem z lucerny - powinnam na niego teraz przestawić Klopsa?Czy może na coś innego... :????:

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:21:17 pm »
Jesli od innych ma problemy, a od tego konretnego granulatu nie, to byc moze np. krolikowi odpowiada w miare niska ilosc tluszczu (wieksozsc innych granulatow zawiera wiecej)? mozliwe tez, ze inne karmy mialy jakis skladnik, ktory szkodzil Twojemu kroliczkowi. Jesli jest to jedyny granulat, ktory nie powoduje problemow z bobkami, to nie bardzo masz wyjscie - tylko biorac pod uwage niska zawartosc wlokna zawsze sie upewnij, ze krolik je bardzo duzo siana.
A probowalas DuoCuni?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:48:56 pm »
Cytuj
DuoCuni?

wlasnie mysle czy zamowic do siebie do Szwecji... bo za 2 opakowania zaplace 67 za wysylke..

Marzena(od misiaka)

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:40:20 pm »
Nie wyglupiaj sie :roll: z tym zamawianiem.
Pospaceruj po sklepach,popytaj a kupisz.
Wiem,ze nie wszedzie jest ale jest.Mozesz tez poprosic w sklepie to Ci zamowia.(opakowanie o,5kg wyjdzie Ci jakies 40- 50 KR)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:44:37 pm »
czegos takiego nigdzie w malmo nie widzialam :(

M(....)

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:47:52 pm »
Dostaniesz tylko musisz byc uparta.
Jak bedziesz poznym wieczorem na GG to moze pogadamy....?
Teraz nie mam czasu,odezwe sie do Ciebie.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:53:14 pm »
raczej powinnam byc to sie odezwij :) pytalam juz we wszystkich malmo sklepach, ale nie ma i nie bedzie :(

Gosiek

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2006, 22:29:11 pm »
Jak tylko wyzdrowieję,to przejdę się po sklepach zoologicznych i popytam o ten granulat.Co prawda jak na razie go nie widziałam,ale Wrocław jest duży - gdzieś się musi znaleźć.I spróbujemy.Dzięki  :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2006, 22:32:40 pm »
we Wroclawiu to polecam tu zobaczyc:

http://www.gryzonie.kankan.pl/krolik.htm

http://www.gryzonie.kankan.pl/zamowienie.htm

Kankan, Joanna Jeziorek
ul. Jeleniogórska 39/1
54-055 Wrocław

Gosiek

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:10:54 pm »
Dzięki bardzo.A jak zobaczyłam opakowanie to mi zaświtało,że rzeczywiście gdzieś już widziałam ten pokarm...i chyba nawet wiem gdzie :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2006, 14:41:16 pm »
byloby dobrze gdybym i ja tu znalazla... ale odp mi z zoologika ze nie maja tego :(

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2006, 10:12:22 am »
Witam!
Ostatnio zauwazyłam że w sklepach pojawił się pokarm lolo pets dla króliczków. Macie o tym jakieś zdanie? Ten pokarm poleciła mi pani przy zakupie Tofika jako ten który ma wszystko czego królisie miniaturki potrzebują. Niestety wyrzuciłam już pudełko (bo pokarm zawsze przesypuje do szczelnie zamykanej puszki żeby nie wietrzał) i nie mogę napisać dokładnie jego składu. W sumie ja głownie robię w ten sposób, że kupuję np ten lolo pets, Vitapol lucernowy i np ten witaminowy pokarm (bo Tofikowi na poczatku wąsy sie rozdwajały) tylko nie pamiętam nazwy (mała paczuszka jest dość droga, to granulat w kształcie kółeczek) i teraz poprostu te pokarmy mieszam. Nie wiem czy to jest akurat dobry sposób, ale z jendej strony...niegdy mój króliś nie miał żadnych sensacji ani biegunek. Poza tym np jeden pokarm jest niskotłuszczowy a np ten lucernowy ma duzo włókna, plus ten witaminizowany - wydaje się że się uzupełniają. Ale czy rzeczywiście?? Poza tym Tofik ma około 4 miesięcy i już nauczył się wcinać 3 rodzaje jarzynek i 1 owoc, wiec mu urozmaicam. Czekamy na nadejscie wiosny by móc powoli podawać króliczkowi głownie zieleninkę i jako uzupełnienie granulat. Co myślicie o tym co napisałam? Jesli coś jest niejasne to wyjaśnię :). Troszke sie spieszę i stąd te moje zakrecone zdania. Pozdrawiam!  :elou:

chudy_1993

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 24, 2006, 21:11:42 pm »
Cytat: "Magda"
Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni
proteiny 16,9%
tłuszcze 2,6%
włókna 6,1%
popiół 5,4%


Ja podaje mojemu królikowi właśnie taki granulat i nie widze żeby mu sie coś działo. Zresztą to najlepszy granulat jaki można dostać w innym mieście. Czy ktoś może podać jaki powinien być najlepszy granulat. A jakie wy podajecie granulaty ??

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 24, 2006, 21:20:47 pm »
no czas upłyną i Tofik własnie przechodzi teraz zupełnie na ten granulat Vitapolu. zauważyłam że z innych pozostawia ziarenka, poza tym od czasu do czasu dodaje mu troszkę tego lucernowego, ale teraz to już raczej jako przysmak bo już przestał intensywnie rosnąć. poza tym jest czesto na dworze i podjada trawki, poza tym jarzynki itp...bardziej naturalne produkty.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:22:26 pm »
granulat z Vitapolu nie należy do b.dobrych bo nie ma dużo włokna ale jest ogólnie dostępny.Moje króle go wcinają :lol Tylko Funiek lubi granulat Vitakraftu(włokna 18%),obecnie najlepszy jest DUO CUNI (włokna 21%) ale niestety moje króle nie chcą go jeśc,probowałam na rozne sposoby ale nic :/ nie smakuje.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

chudy_1993

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 25, 2006, 07:39:30 am »
Niestety granulat Witapolu to najlepszy jaki można dostać w moim mieście. Mieszkam w małym mieście i jest tylko 1 zoologiczny, który ma dużo mieszanek. Ten granulat z luceryną to najlepszy granulat jaki jest w tym sklepie

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2006, 08:13:35 am »
Reniuw - mogłabyś podać ceny tych pokarmów o których piszesz. wiele razy słyszałam te nazy ale jakoś u nas tego nie spotkałam. aha i jeszcze jedno - czy to jest typowo granulat czy mieszanka ze zbożami. Tofik wybiera i zostawia wszelkiego rodzaju nasionka i wcina tylko granulat dlatego pytam. pozdrawiam!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2006, 23:24:10 pm »
Z Vitapolu 1 kg. kosztuje 4,5 zl.,Vitakraft 16 zl 600 g,Duo Cuni najlepszy ale zamawiam w sklepie internetowym animalia 9 zl 1 kr.Sa to napewno granulaty.Poproś w swoim sklepie to Ci zamówią,ja tak zrobilam i teraz mi sprowadzają.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

EMilK@

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 27, 2006, 18:10:11 pm »
Czy zaszkodziłoby  króliśowi gdyby zjadł   przez przypadek troche piasku \ ziemi  ??

Hania

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 27, 2006, 19:34:13 pm »
jezeli na prawde troche to nie ma obaw. (np. na niemytym warzywie)

ja mojemu daje pol na pol Vitapol i Vitapol Junior. z Vitapolu wybieram ziarenka(Junior nie ma) i siejeje w doniczce az sie zrobi zielona trawka :icon_8P. oprocz tego to glownie mlecz, liscie rzodkiewki, trawka, natka pietruszki i marchewka

EMilK@

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:31:37 pm »
Dzięki . Byłam ciekawa, bo przeciesz łatwo się morze zdarzyć

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 28, 2006, 14:46:40 pm »
Hej! a wiecie co..byłam wczoraj zaszczepić Tofika na pomór i pani wet bardzo dokładnie go oglądała, na serio kobieta z super podejściem, tylko Tof się troszkę już zniecierpliwił i chrumkał na nia przy oglądaniu uzębienia...hehe ale w sumie nie o tym..panie obejrzała sierś i stwierdziła że jest poprostu sliczna i zadbana, czy go czesze i takie tam pytała i powiedziała by zachować taką sylwetkę jak ma króliś bo jst wrecz idealna (lol ale fajnie)...a apropo jedzonka mówiła by robić samemu tez trochę suszu, typu ścinać i suszyć jakieś pokrzywki, trawki itp ziółka dozwolone dla kóliczków, do tego gałazki, że w zasadzie jeszcze po dodaniu do tego jarzynek i trochę owoców, króliś prakycznie nie potrzebuje juz granulatu, a przynajmniej bardzo malutko. Że taka letnia dieta jest bardzo zdrowa i korzystnie wpływa na jelita. aha no i jeszcze że takie karmienie zapewnia prawidłową ilośc witamin. Zreszta jakby na to nie spojhrzeć odkąd Tof dostaje jarzynki itp. suszone ziółka karma praktycznie stoi nie ruszona, czasem coś skubnie ale dużooooo mniej niż kiedy tylko wcinał granulat. Generalnie wszystko jest ok. Aha i jeszcze jedno właśnie propo granulatu..powiedziała że taki w zasadzie jest najlepszy, bo te wszystkie z nasionkami, kukurydzą sa raczej tuczące, a ważna jest ilość włókna. Także jesteśmy na dobrej drodze do prawidłowej dietki Tofika. papa  :jupi

anUSZka

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 28, 2006, 17:53:51 pm »
Super, musisz byc strasznie dumna z takiej pochwaly  :jupi

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 28, 2006, 19:52:35 pm »
i to jeszcze jak :)...ale bez popadania w narcyzm, w końcu najważniejsze jest zdrówko Tofika i jesli jemu jest dobrze to ja tez jestem szczęśliwa  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi

ania12

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 18, 2006, 11:57:19 am »
Właśnie mam zamiar przarzucić Tuśkę z mieszanki na granulat ale tyle się tego tutaj naczytałam, że już nie wiem jaki wybrać :oh:  Czy ktoś może mi pomuc z podjęciem wyboru?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 18, 2006, 20:15:32 pm »
przyzwyczajaj stopniowo do granulatu DUO CUNI to obecnie najlepszy granulat do krolikow(włókna 21 %)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Elfik23

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 18, 2006, 21:18:27 pm »
Hej!
a ile kosztuje duo cuni? nie wiem czy już o to pytałam. Dość dawno mnie tu nie było i nie pamiętam.
Mam takie jedno pytanie....dostaje od czasu doczasu takiego meila z forum ze jakaś tam ilośc nie przeczytanych postów została przekroczona w zwiazku z tym zostały one usunięte.... yyyy o co chodzi? mam zaznaczona opcje by serwis powiadamiał mnie automatycznie jak tylko pojawi się jakiś nowy post w danym temacie. a tu co jakiś czas zauważam że sa jakies przestoje po czym serwis własnie wysła taką dziwna wiadomość. czy ktoś wie o co chodzi??

Bastila

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 18, 2006, 21:21:37 pm »
Cuni Duo kosztuje od 9 do 12 zł. Jest go kilogram także nie jest drogi :)

martusia7377

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 13, 2006, 21:04:04 pm »
Eeejjj...Co myślicie o mieszance VITAPOLU 2w1 Pokarm warzywny i owocowy. Jego skład:
Białko-14,5%
Tłuszcz-3,8%
Włókno-10,2%
Popiół-4,1%

Mya

  • Gość
Granulat z lucerny Vitapol
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 13, 2006, 22:12:08 pm »
Nie najlepszy :/ Zdecydowanie za duzo bialka i tluszczu i o wiele za malo wlokna. Sa o wiele lepsze granulaty na rynku, o czym juz wielokrotnie bylo na forum.