Autor Wątek: Nowy granulat dla królików  (Przeczytany 14503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Nowy granulat dla królików
« dnia: Listopad 30, 2005, 19:46:03 pm »
W karusku (http://www.karusek.com.pl) ukazał się nowy granulat. Nie ma podanego składu, ale szczerze mówiąc nie wygląda najgorzej. Może ktoś z zagranicy  :> go zna. Podaję link:

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4503&action=prod

i zdjęcie:



7,30/900g.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2005, 21:40:25 pm »
W Karusku to nigdy nie naucza sie podawac szczegolow o produktach  :roll:

Martulkaa

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2005, 23:29:50 pm »
wiecie co ja moze jutro do nich w tej sprawie napisze.
Ale faktycznie granulat wygląda calkiem nieźle.

jarkod

  • Gość
Skład granulatu Throls
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2006, 15:16:10 pm »
Dostałem od karuska skład granulatu Throls:

Dehydrate purple medic, bran of tender wheat, m.e. docorticated sunflower, barley-meal, dehydrated carrots, m.e. of toasted soy-bean, m.straw, ground carobs, molasses of sugar cane, citrus fruit paste, pulps of beet, extract of bitter chestnuts, phosphate bicalcic, bihydrate precipitate, chickory's inulin, vegetable coal, calcium carbonate from ground calcic rocks, sodium chloride, extract of citrus fruit, methionine, L-lysine sulfate

odwodniony purple medic (co to jest?), otręby miękkiej pszenicy, słonecznik, posiłek(?) jęczmienny, odwodniona marchew, m.e.(?) pieczonych ziaren soi, mielone carobs(?), melasa trzciny cukrowej, papka owoców cytrusowych, miazga z buraka, wyciąg z gorzkich kasztanów, fosforan dwuwapniowy, bihydrate precipitate(?), inulin(?) cykorii, węgiel z warzyw, węglan wapnia ze zmielonych skał wapniowych, chlorek sodu, wyciąg z owoców cytrusowych, methionine, siarczan L-lysiny (?)

(?) - z tym nie mogłem sobie poradzić - może ktoś poprawi.

Jeśli chodzi o wartości odżywcze to białka jest 16,5 %, tłuszczu - 3,0 %, włókna 16 %.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2006, 15:21:12 pm »
same naturalne składniki  :hehehe:

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2006, 22:29:42 pm »
purple medic - lucerna siewna
carob - mączka chleba świętojańskiego
inulin - inulina- probiotyk i wypełniacz otrzymywany np. z korzenia cykorii. Polecany w dietach
methionine - metionia - kolejny niezbędny aminokwas
L-lysiny - L-lizyna - aminokwas białkowy należący do grupy "niezbędnych" czyli takich, które organizm sam nie może tworzyć. Stymuluje spalanie tłuszczu (po co to królikom???)

jarkod

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2006, 23:57:37 pm »
Ta L-lyzina to pewnie z powodu 3 % tłuszczu :-)
Czyli ostateczna konkluzja to: nadaje się?

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2006, 13:40:30 pm »
Lepszy jest Duo Cuni - proporcje włókna do białka... choć jest dość tłusty niestety (chyba 3,5%). Ale ze względu na 21 % włókna... ja zaczęłam go wprowadzać zastępując Alexa.

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2006, 20:36:29 pm »
No ja też używam Duo Cuni, ale w składzie jest cukier, a to podobno nie jest najlepsze dla królików

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2006, 10:30:50 am »
a ja jakos go nie moge znalezc... kto mi powie gdzie w w-wie dostane duo cuni?
moj uszaty wcina Vitakraft Menu Vital... mieszanka.. choc z przewaga zdecydowana granulatu....

Magdi

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2006, 10:36:27 am »
Ja tez kupuje Duo Cuni , ja jestem z warszawy weraw85 napisz jaka dzielnica to moze kupisz go w tym sklepie co ja jeśli mieszkasz niedaleko ?! :>

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2006, 12:09:56 pm »
Przypuszczam, że we wszystkich sklepach "Kakadu' w centrach handlowych Carrefour można go dostać.

Cukru ja nie doczytałam  :?, kiepska jestem w językach obcych ;)  ale i tak przewaga dużej ilości włókna na mnie działa zachęcająco.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2006, 12:28:14 pm »
Magdi, jestem z okecia... prawie przy samym raszynie... choc codziennie jestem na mokotowie (w poblizu wierzbna) a do szkoly jezdze na zeran fso;) znasz jakis sklep z tamtych okolic?

jOkO

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2006, 13:51:07 pm »
Mój króliczek osobiście nie jada Duo Cuni :roll: .Próbowałam mu go podawać(na początku mieszałam go z jego starym granulatem - Vitapolu),ale on tego nie chce :roll: !A jeśłi chodzi o sklepy,to na pewno kupisz ten pokarm właśnie w Kakadu,Zoo Natura itp w centrach handlowych :lol: ,ale powinnas go również spotkać w większych zoologicznych :) .Czasem zdarza się,że ten i inne trudno dostępne jedzenia są schowane :oh:  lub położone w malo widocznych miejsckach :oh: ,więc najlepiej jest pytać sprzedawce o niego ;]

Anula_1960

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2006, 17:23:45 pm »
Moja Pyza tez nie przepadała za Duo Cuni, jadła najpierw granulat Vitapolu, ale ja konsekwetnie mieszałam oba garnulaty, i pewnego pięknego dnia Vitapol się skończył i uszata nie miała wyjścia :hehehe: , teraz wcina tak, że aż zastanawiam się czy nie dostaje go za mało  :D Niestety garnulat zamawiam internetem ze sklepu Kankan we Wrocławiu. Jest on znacznie droższy od Vitapolu ale jednak bardziej wydajny! no i właśnie ten skład zdecydowanie lepszy

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2006, 18:57:49 pm »
DuoCuni kupuję w lecznicy Oaza :) Za kilogramowe pudełko 9.80

jOkO

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2006, 19:02:14 pm »
Mnie też skończył się pewnego dnia(niestety nei pięknego :roll: ) i mała nic nie jadła tylko zasuwała siano i marcheweczke  :oh:  ale stanowczo chciała coś więcej - rzucała miseczką i nie dawała mi spokoju(biegała przy okazji po pokoju) :oh: . A więc chcąc nei chcąc,musiałam skakać do sklepu po Vitapol  :roll:  Ale jeszcze dużo zostało Duo Cuni,więc może keidyś nadejdzie ten piękny dzień  :diabel:  (ok,nic na siłe ;])

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2006, 19:28:24 pm »
No i jeszcze skład DuoCuni (tłumaczenie z pudełka): Produkt całkowicie roślinny (tymianek 1%), zboża, ekstrakt białek roślinnych, minerały, cukier, nasiona.
18% surowe białko, 3,5% surowy tłuszcz, 21% surowe włókna celulozowe, 10% popiół, 1,5% wapń, 0,65% fosfor.
Cuni Duo jest kompletną karmą dla królików (miniaturowych). Pokarm ten w 100% złożony jest z granulatu i wzbogacony dodatkiem surowych włókien celulozy gwarantującymi prawidłową perystatykę jelit i doskonałe trawienie. Cuni Duo jest dodatkowo wzbogacony naturalnym tymiankiem który sprzyja konsumpcji i poprawia smak.

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2006, 19:29:04 pm »
No i jeszcze skład DuoCuni (tłumaczenie z pudełka): Produkt całkowicie roślinny (tymianek 1%), zboża, ekstrakt białek roślinnych, minerały, cukier, nasiona.
18% surowe białko, 3,5% surowy tłuszcz, 21% surowe włókna celulozowe, 10% popiół, 1,5% wapń, 0,65% fosfor.
Cuni Duo jest kompletną karmą dla królików (miniaturowych). Pokarm ten w 100% złożony jest z granulatu i wzbogacony dodatkiem surowych włókien celulozy gwarantującymi prawidłową perystatykę jelit i doskonałe trawienie. Cuni Duo jest dodatkowo wzbogacony naturalnym tymiankiem który sprzyja konsumpcji i poprawia smak.

jOkO

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2006, 20:55:06 pm »
Z tego co pamiętam ja Duo Cuni kupiłam po 8,50 w Kakadu znajdującym się w Carrefour'ze  :roll:

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2006, 21:43:55 pm »
a w Anna Zoo dostane Duo Cuni? Bo jak ostatnio bylam to chyba nie widzialam.... u siebie w realu w zoologicznym tez nie widzialam... no ale chyba trza spytac;)

Martulkaa

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2006, 19:03:17 pm »
wera jak bys byla w poblizu arkadii to w kakadu na pewno dostaniesz. kosztuje chyba ok 9 zl

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2006, 20:53:29 pm »
dzieki Martulkaa... bylam dzisiaj w Anna Zoo - owszem sa pokarmy Prestige, ale akurat Duo Cuni nie bylo... bylo Cuni Nature i wzielam i to kupilam... zobaczymy jak bedzie mu smakowac....

Martulkaa

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2006, 22:24:21 pm »
a cuni nature to tez granulat czy mieszanka ?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2006, 23:45:47 pm »
mieszanka opis na torbie:
"Cuni Nature jest kompletną bardzo starannie opracowaną karmą, uzyskaną wyłącznie z wyselekcjonowanych naturalnych składników, wzbogaconą o świeżo zebrane ziarna zbóż oraz zioła. Zboża są bogate w białko oraz włókno, które gwarantuje właściwą pracę przewodu pokarmowego, wpływając na poprawę procesów trawiennch, a co za tym idzie na ogólną kondycję. Lekkie płatki, suszone oraz ekstrudowane warzywa i zioła składają się na przysmak Twojego ulubieńca.
Cuni Nature jest kompozycją 14 różnych składników zawierającą wszystkie niezbędne aminokwasy, minerały i mikroelementy. Cuni Nature został przygotowany dla zwierząt o specyficznych wymaganiach żywieniowych, przede wszystkim dla (karłowatych) królików"
Składniki: zboża, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, minerały.
Skład: surowe białko - 15,0% (to jest włókno??), surowy tłuszcz: 3,5%, surowy błonnik: 15,0%, wapń: 6,5%, potas: 1,1%, fosfor 0,5%.

Na opakowaniu jest opis: Fibre & Herbs (co to jest fibre??)

Martulkaa, moze byc?
cholernie to drogie - 16,5 zł:| :oh:

z tego co tam zajrzalam to nie ma zadnych dziwnych kolorowych składników jakie sa dodawane do mieszanek... same naturalne... tak na moje oko;)

Martulkaa

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2006, 00:07:15 am »
dla mnie mieszanka jest zawsze mieszanką...w anna zoo nie bylo żadnych innych granulatów tylko mieszanki ? nie wierze :o

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2006, 08:15:48 am »
byly... ale jakies takie strasznie tluste... albo w ogole do bani...

Katasza

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2006, 12:01:42 pm »
Fibre to wlokno po angielsku. tylko mnie rozumiem tu polaczenia.... jaki procent jest podany przy tym slowie?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2006, 12:17:14 pm »
przy Fibre nie ma zadnego procenta, jest to napis cos a'la podtytul na przodzie opakowania - napis:
PRESTIGE PREMIUM
CUNI NATURE
RABBITS
FIBRE & HERBS
 
tak sa te napisy na opakowaniu usytuowane....

Skład: surowe białko - 15,0%, surowy tłuszcz: 3,5%, surowy błonnik: 15,0%, wapń: 6,5%, potas: 1,1%, fosfor 0,5%.

Katasza

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2006, 12:34:41 pm »
jesli surowe bialko badz blonnki to to wlonko to malo.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2006, 12:38:28 pm »
tez mi sie wydawalo, ze za malo... niech no ja tylk dorwe dobry granulat;) to wykupie chyba caly sklep  :hehehe:

anUSZka

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2006, 19:39:35 pm »
Nie zrobilas pomyslki w tej ilosci wapnia?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2006, 19:45:49 pm »
anUSZka, sprawdzilam... jest 6,5% wapnia
za duzo? ile powinno byc?

Bastila

  • Gość
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 17, 2006, 15:46:02 pm »
Pewnie, że za dużo wapnia jest. Powinno być okolo 1%, a nie aż 6,5%.

A co do Cuni Duo, może ten cukier to fruktoza albo glukoza, które sa przyswajalne, a nie sacharoza, czyli to, czym słodzone jest "ludzkie" jedzenie?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nowy granulat dla królików
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2006, 15:48:35 pm »
teraz juz krolasek je Duo Cuni :) chyba, ze sie skonczy i musi zjesc jakis zapas, a jako zapas mam Vitapol... :)