Autor Wątek: siusianie i bobki:)  (Przeczytany 19964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:27:36 pm »
No właśnie nic nie zmieniałam :( Nagle przestał załatwiać się do kuwety. Może mi trochę przytył i nie chce mu się wskakiwać, woli zrobić obok, nie wiem :(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:30:00 pm »
to sproboj zwazyc krola i moze na jakis czas zamontuj nizsza kuwete? ja mam np blache od ciasta a za nia, co by sciana nie byla obsiusiana folie. a moze ogolnie za mala kuweta?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:38:13 pm »
Kuweta jest kocia, większa niż królik. Ja już nie wiem.... on w sumie biega i skacze na wysokie łóżko (a znowu jakiś specjalnie gruby nie jest) jak go wypuszczam więc nie wiem czy to z lenistwa czy powód jest jakiś inny.

kasiagio

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 12, 2009, 19:05:05 pm »
Wataha, może spróbuj mu jakiś stopień zrobić koło tej kuwety , możliwe ,że mu się po prostu nie chce do nie wskakiwać  , albo jeszcze jedno to już zauważyłam bo mój Maki tak robi nie lubi kontaktu ze żwirkiem , i sobie wyciąga sam całe sianko z paśnika  :nie_powiem  i kładzie właśnie w miejscu gdzie siurka i bobkuje może Ty też tak spróbuj bo możliwe że mu niewygodnie . :D

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 12, 2009, 19:21:21 pm »
a nie zjada potem tego siana? u mnie mala tez wyciaga siano z pasnika, czasami sie zastanawiam nawet czy nie zdemontowac go bo i tak wszedzie jest siano :/ ona ogolnie chyba nie lubi pasnikow, bo nawet w pokoju z koszyka wyciaga

kasiagio

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 12, 2009, 19:36:28 pm »
miguelle, no właśnie zjada ale tylko to czyste i kładzie się na nim mimo tego że ma dywanik w klatce , także juz sama nie wiem co jest   właśnie idę podać kolacje bo już miską po całej klatce rzuty wyprawia  :oh:

Nuna

  • Gość
siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 12, 2009, 23:21:08 pm »
Przyczyna moze byc Twoj tymczas, jakis krolik, ktorego Milo wyczuwa lub zapalenie pecherza. Albo cos innego mu nie pasuje i daje temu wyraz, moze zmien kuwete na cos bez przedniej scianki, moze byc na probe pudelko po butach.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 04, 2010, 12:40:53 pm »
Jak już kiedyś pisałam w jakimś poście, ale teraz go nie mogę znaleźć  :crazy: mój Groszek czasami leje do łózka, dlatego jest z niego wyganiany. Z racji tego, że teraz jest strasznie ciepło to przestałam spać pod kołdrą - mam jedynie prześcieradło i jakiś kocyk, bo gorąco i co się okazuje - że Groszek do łóżka nie leje  :glupek: No i pytanie co robić  :pruknal: na to wychodzi, że Groszek zalewa tylko kołdrę - jak jej nie ma to nie szcza  :zonka: no i co teraz? Mam spać bez kołdry w zimie  :blaga: zmienić kołdrę? Jakieś pomysły.

macius96

  • Gość
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 23, 2010, 18:56:20 pm »
mój króliczek robił bardzo dużo bobków jak polatał 4-5 godzin dziennie cały pokoj był w bobkach.

                                                                   Pozdrawiam fanów czworonożnych maluszków!

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:02:08 pm »
i dla tego warto uczyć króliczka załatwiać się do kuwetki :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:12:54 pm »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:11:14 pm »
 :icon_evil mam dość, mam dość co i rusz zamiatam bobki i ciągle wchodzę w g.... mało tego skurczybyk zaczął sikać, gdzie popadnie. Odlewa się na środku pokoju, na gołej podłodze... :crazy:
 placzek zakuję go w pieluchę

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 25, 2010, 19:05:31 pm »
Moje króliki jeszcze nie robiły "na pokoju", ale jak zaczęły zasikiwać klatkę albo zagrodę, to pomagało generalne sprzątanie - klatka octem (łącznie z pręcikami), dywanik cifem w spreyu, podłoga wymopowana, wyrzucone wszystkie nadgryzione gałązki, itd.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:16:33 pm »
Gosia a czy mały nie zaczyna dojrzewać?? ile ona ma??

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 25, 2010, 20:29:23 pm »
Kasiek- Closter w listopadzie skończy 2 lata...a tu paskudzenie gdzieś w maju się zaczęło...i niestety trwa nadal...Już postanowiłam przeprowadzić kastrację, jesli pogoda będzie umiarkowana to po moim powrocie z wakacji w sierpniu to zrobimy. Do bobków to się przyzwyczaiłam, ale wiecznie zasikana podłoga to trochę za dużo :/

Pitsiii

  • Gość
Odp: siusianie i bobki:)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:33:43 am »
Króliki bobkują przeważnie gdzie popadnie, ale nie koniecznie. Mój robił czasem pod kanapą, biórkiem... W miejscach nie na widoku, tylko jak szedł do kuwety, po drodze zostawiał ich pełno :nie_wiem . Aby nauczyć królika siusiać do kuwety, trzeba na to dużo czasu, bo sam się nie nauczy... Trzeba obserwować królika i za każdym razem, gdy widzimy, że zaczyna siusiać trzeba go złapać i jak najszybciej przenieść na kuwete... Może i trudne, ale tylko takie się wydaje. Pare razy i królik sam będzie wiedział gdzie robić. Długość nauki jest zależna od królika.  :krolik  Jeśli królik biega poza klatka 24\h będzie potem robił do kuwety, ale jeśli będzie zamykany na noc, może nie wstrzymać i narobić w klatce  :titanic: . Moje króliki biegały zawsze luzem. :bunny:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 11:38:04 am wysłana przez Pitsiii »