Autor Wątek: Królik i Pies POMOCY  (Przeczytany 11437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« dnia: Kwiecień 29, 2010, 22:29:59 pm »
Mam problem. Nie wiem czy dobrze umieszczam temat bo może już jest gdzieś utworzony więc przepraszam jeśli nie zauważyłam. Mój problem polega na tym iż, w sierpniu dostałam króliczke na urodziny, i jest ze mną do dnia dzisiejszego, lecz wczoraj dostałam pieska ( labradora) i gdy króliczka go zobaczyła to zwariowała zaczęła biegać po całej klatce jak szalona. Od wczoraj nic nie ja a bynajmniej ja nie widziałam, aby jadła. Dziś dałam jej mlecze i zjadła ze 2. więcej nic. O piciu już nie wspomnę. Króliczka i pies są odizolowani od siebie. Pies nie ma wstępu do mojego pokoju. Króliczka codziennie biegała po pokoju 2-3h. a Teraz nie chce wyjść z klatki a jak wyjdzie to odrazu do niej wraca, ale już nie jest taka wesoła jak kiedyś. Nie bryka. :( Czy to jej zachowanie jest z zazdrości? a może jest chora? pomocy !!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2010, 23:05:23 pm »
Jest zestresowana, to wszystko. Nie dziw się - nigdy nie widziała na oczy psa, a tutaj sprowadzają jej nieznane, duże monstrum, o nieskoordynowanych ruchach, w dodatku przenikliwie szczekające.
Skoro jest odizolowana- niech tak pozostanie. Daj jej trochę czasu, aby się oswoiła z nową sytuacją i uspokoiła.
u królików chyba nie jest dobre długie niejedzenie- jeżeli królica nie będzie za długo jeść i pić trzeba będzie ją napoić i nakarmić na siłę.
Królikom można chyba podać jakieś zioło na uspokojenie- tylko nazwy nie pamiętam :oh:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

nuka

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2010, 00:31:18 am »
majena88, podsuwaj smakołyki małej, uszak MUSI jeść, jak sama nie zechce dokarmiaj na siłę.

W temacie zaprzyjaźniania z psem nie pomogę, nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2010, 00:41:48 am »
Myślę że do czasu kiedy, króliczek zacznie znów normalnie jeść i się zachowywać warto zapoznać go z samym zapachem nowego domownika. Daj psu jakąś starą szmatę do zabawy a gdy ją porządnie zmęczy to połóż ją w pokoju gdzie jest królik żeby miał do niej dostęp, mógł ją powąchać i oswoić się chociażby z nowymi zapachami, które będą mu towarzyszyć.

Pies jest szczeniakiem czy dorosłym osobnikiem?

stokrotka.af

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2010, 10:34:58 am »
Ja też mam psa-dorosły Briard (10lat) i króliczkę (1,5roku) i muszę przyznać, że aklimatyzacja przebiegła na spokojnie. Dziś jest tak, że Boro sobie śpi na własnym posłanku (u mnie w pokoju) a Zuzka biega sobie wokół niego i nie ma żadnych nerwów. To tylko kwestia czasu zobaczysz :heej

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2010, 13:20:15 pm »
Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Piesek jest szczeniakiem. Królik dalej przestraszony ale już pomału zaczyna jeść o ile to można nazwać jedzeniem. Dziś jej kupie siano z melisą może to coś pomoże. Mam nadzieje, że będzie OK i się zaprzyjaźnią.

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2010, 17:28:54 pm »
jeśli pies jest szczeniakiem to nie powinno być problemu ale gdy będziesz je zapoznawała to dopilnuj żeby to królik pierwszy podszedł sprawdzić czym jest pies
pieska trzymaj blisko siebie na podłodze a królik nich kica po pokoju, na pewno ciekawość zwycięży i w końcu przykica obwąchać go

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2010, 23:28:05 pm »
Dziękuję za rady. Zrobiłam tak jak mi podpowiedziano wzięłam zabawkę którą bawił się szczeniak i położyłam w pokoju obok klatki gdy królik wyskoczył zaczął ją wąchać i teraz biega po całym pokoju. Tylko jak usłyszy skomlenie pieska to od razu nastawia uszka i słucha. Jeść nie je. ale wmusiłam w nią wodę ( kupiłam w aptece strzykawkę i takim  sposobem podałam wodę) a co do jedzenia dziś zrobiła bardzo duuże i miękkie  bobki może one są oznaką stresu albo choroby? Martwię się o nią! Mam nadzieję że już będzie tylko z górki i ... zacznie jeść! Aaa bym zapomniała dziś byłam u wet. z psem i wypytałam go troszkę to stwierdził, że jeśli królik zgłodnieje to sam przyjdzie do jedzenia, ale siano i mlecze powinien  jeść :)

nuka

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2010, 08:08:41 am »
Cytat: "majena88"
bardzo duuże i miękkie bobki
jakie to były bobki? Jeden wielki miękiki niekształtny bob, czy drobne posklejane jak winogrono?

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2010, 08:27:00 am »
Ze dwa takie wielkie niekształtne i parę małych jak posklejane winogrono! Które musiałam odczepiać od sierści bo się przykleiły.

nuka

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2010, 08:38:58 am »
Masz lakcid, lacidofil?  Podaj, powinno troche pomóc na te kupska.
Babole swiadczą o tym, że mała je, ale ich wygląd wskazuje na nieprawidłowości w jelitach.

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2010, 08:51:12 am »
Niestety nie mam, ale jeśli jest dziś otwarta jakaś apteka to zakupie. Przeczytałam na internecie, że jeśli królik nie chce jeść to mogę granulat który je rozpuścić w gorącej wodzie tak aby zrobiła się papka i jak wystygnie podać przez strzykawkę królikowi. Mogę tak zrobić?

nuka

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2010, 08:59:12 am »
Możesz manoczyć granulat, tylko ja bym nie polecała wody gorącej a letnią. Do dokarmiania świetne jest też mielone siemie lniane, gernberki dla dzieci, można gerberkami warzywnymi doprawić siemię do smaku, albo jakimś sokiem typu bobo-frut

majena88

  • Gość
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2010, 23:11:45 pm »
Królik zje takiego gerberka? kupiłam w zoologicznym zioła uzupełniające dla królika więc jej daje i sianko melisowe. Zioła zjadła a siano je ale po trochu, wodę pije ale ze strzykawki nie chce pić z poidełka, ani z miseczki. I mało co robi bobki. Chyba, że jak je robi to od razu je zjada

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2010, 04:33:01 am »
Gerberków moja nie chciała ruszyć, w sumie ani jedno dziecko nie chciało nawt posmakować...
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2010, 12:59:34 pm »
U mnie Niko przez pierwsze kilka dni świrował. Biegał po klatce jak tylko zobaczył psa, akrobacje wyczyniał, tupał. Nie izolowałam. Zasłoniłam klatkę królika od strony drzwi, żeby psa nie widział. I tak Ptyś przechodził obok jego klatki, królik go czuł, słyszał, ale nie widział i był spokojniejszy. Po kilku dniach klatka została odsłonięta. Młody tupał, ale jakoś nie skakał, nie świrował dopóki "monstrum" nie zbliżyło się na pewną odległość. A potem już w ogóle jakoś spokojnie było. Królik obecnie jak widzi psa nie reaguje tak nerwowo. Jak biega poza klatką i widzi Ptysia to ejst raczej ciekawy i powoli "na surykatkę" podchodzi i sprawdza co to takiego :))

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2010, 14:04:08 pm »
A Emil :) ?

Ja zauważyłam, że Fizia[królik] wie, że Lucy[pies] to Lucy (ponieważ się jej nie boi), ponieważ gdy przyszła ostatnio koleżanka ze szczeniakiem to ona tupała i właśnie wariowała ze strachu. ;) Kicek[królik] pewnie też odróżnia, ale on nie pokazuje tak tego strachu. Albo po prostu się nie bał. :P


Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2010, 17:40:49 pm »
Emil nie reagował na Ptysia w klatce. Raz czy dwa tupnął, ale szybciej się przyzwyczaił. Za to poza klatką jak biega to Ptyśka z nim nie zpoznajemy - on podchodzi do niego chyba zbyt "nagle", bo Emil chce go atakować, albo ucieka po prostu. Więc biega bez Ptysia. Pod tym względem jakoś Niko jest lepszy - nie atakuje tylko podchodzi, szturcha i zwiewa XD Ale podchodzi ;D

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2010, 00:30:30 am »
Dziewczyny to nie temat "Jaki kontakt z psem ma Twój król", tylko temat z prośbą o pomoc :D
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i Pies POMOCY
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2010, 21:18:20 pm »
masz o tyle łatwiej ze Twoj pies to labrador - psy są bardzo łagodne.
kroli powinien sie przwyczic spopniowo do zapachu, potem juz bedzie tylko lepiej
nie izoluj zwierzakow, niech maja siebie na "oku" :lol
ja stopniowo oswajałam psa z krolikiem, z tym ze moj pies to wyjatkowy zlosnik i pies lowczy. udalo mi sie po roku
wiec sporo pracy mnie to kosztowalo.
labradorki są lagodne a ja masz szczeniaka, to nie jest zle ! :)

post pisalas juz jakis czas temu, ciekawa jestem czy cos juz sie zmienilo :) ??
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175