Autor Wątek: Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.  (Przeczytany 12093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malutka15

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:05:53 pm »
Eh dziekuje za informacje nie myslalam ze moze byc to dla niej szkodliwe poniewaz go wcina i krolik mojej kolezanki tez je no ale skoro odradzasz to juz jej nie dam. Kupiuje jej
Vitapol PREMIUM Line, kolby w jednym opakowaniu sa 3 - owocowa warzywna i swietojanska. No i oczywiscie ma sianko. :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:15:09 pm »
Poczytaj dokładnie o króliczej diecie i zmień to , co tam nie pasuje. Jak nadal będzie problem z brzuszkiem to biegnij do wetka. Mój zajczyk trochę ponadgryzał parapety, ale sadzę że to ząbki "swędziały" a nie z powodu braków witaminowych czy wapniowych, bo wszystko ma zapewnione w karmie.

Chucky123

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:17:08 pm »
Zmien diete na granulat.Kolby sa niezdrowe!!!

Zmien witapol na granulat najlepiej Cuni Complete lub Cuni pro ...

Malutka15

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:21:38 pm »
Nie chce byc nie mila.. Ale teraz wychodzi na to ze wszystko co daje krolikowi jest niezdrowe .. Jakos mnustwo krolikow sie tak odzywia i zyja bez problemow..

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:23:56 pm »
Poczytaj, proszę, informacje na stronie, którą podała mysza i sama zdecyduj, czy odżywiasz królika prawidłowo. Tak będzie chyba najlepiej i najłatwiej :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Chucky123

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:25:54 pm »
Cytat: "Malutka15"
Nie chce byc nie mila.. Ale teraz wychodzi na to ze wszystko co daje krolikowi jest niezdrowe .. Jakos mnustwo krolikow sie tak odzywia i zyja bez problemow..



Niestety jest niezdrowe...Moze mnostwo krolikow zyje,niekiedy maja szczescie i bez problemow a niekiedy niestety z problemami i to duzymi.Jesli chcesz,aby Twoj uszak byl zdrowy-zdrowo go karm.

Malutka15

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:34:39 pm »
Tzn mam juz nie kupowac roznych rodzajow kolb i karm tylko granulat tak ? A czy granulat ma witaminy potrzbne krolikowi czy cos dodatkowo do tego ? Niestety mam jeszcze cala paczke karmy wiec musze jeszcze troche "pozatrowac" krolika.

Chucky123

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:51:52 pm »
Tak masz nie faszerowac krolika kolbami i chlebami.Kup Cuni complete i mieszaj ze 'stara" karme stopniowo dodajac granulatu.

Poczytaj link od myszy i sie dowiesz wszystkiego.

Malutka15

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:59:15 pm »
Tak przeczytalam, juz wiem. A jakie zabawy z kroliczkiem zalecacie ? Ja nie wiem jak sie mam z krolikiem bawic. Jakos trudno mi .. Pomozecie troszke w tej sprawie ?

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 3:01 pm ]
A nie moge po prostu przestac podawac kolby ? Bo w mojej karmie jest duzo tego granulatu ..

Chucky123

  • Gość
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 27, 2010, 15:02:40 pm »
mozesz dac mi rolki po papierze toal.

albo kupic kule wierzbowa

..Lub nazrywaj galazek z miejsc dalekich od zanieczyszczen.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 27, 2010, 15:31:14 pm »
tak, wiele królików odżywia się najtańszą mieszanką i żyją. Ale jeśli kochasz swojego zająca to powinnaś chcieć dla niego tego, co najlepsze.  Nie jest tak, że jak dasz królikowi kawałek chleba to on zdechnie. Ale jeśli wiesz, że jest to niezdrowe to po co ryzykować zdrowiem zwierzaka? Ja adoptowałam prawie rocznego królika karmionego jakimś pokarmem dla chomików z marketu i dopieszczanego kolbami. Był zdrowy jak go adoptowałam, ale dla własnego spokoju i z dbałości o królika zmieniłam mu dietę całkowicie. Nie wyobrażam sobie, jakbym miała przez własne zaniedbanie stracić tak kochanego uszola  :heart

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2010, 15:33:28 pm »
Granulat granulatowi nie równy. Granulat może mieć różny skład. Twój najprawdopodobniej jest ze zbóż. Najlepszy i sprawdzony jest Cuni Complete. Pamiętaj, że nie daje się go kilogramami, tylko mniej więcej dwie łyżki dziennie. Starcza na długo. Lepiej kupić coś zdrowszego i dawać mniej, niż faszerować królika sztucznym cukrem. Za te pieniądze co wydawałaś na kolby kup lepiej zioła suszone. Królik na pewno będzie zadowolony :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Dziwne zachowanie kroliczka. Pomocy.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2010, 19:10:24 pm »
Malutka15, przewertuj na spokojnie całą stronę: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html :) jak będziesz miała pytania po przeczytaniu to chętnie odpowiemy :)
Tu jest tyle informacji, że pewnie na większość sama stronka ci odpowie :)