Autor Wątek: Mogę ?  (Przeczytany 10077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magic_

  • Gość
Mogę ?
« dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:26:35 pm »
Cześć.
Bardzo chciałabym mieć królika. Przeczytałam książki, artykuły i po części to forum. Z tego co wywnioskowałam króliki mają duże wymagania i nie są za łatwe w hodowli. Narazie się nie zrażam. To nie było by moje 1 zwierzątko. Od kiedy pamiętam miałam w domu dużo zwierząt , poczynając od chomika, szynszyli poprzez kota i psa. Teraz mam też psa ale jest duży i nie wchodzi nigdy do pokoju w którym miałby być królik z powody tego, że tam są panele, a pies się na nich ślizga. Tylko zadaje sobie pytanie : podołam?  Proszę was o pomoc i krótkie wytłumaczenie moich podstawowych obowiązków typu karmienie, sprzątanie, ale nie jak tylko ile razy dziennie/tygodniowo. Przepraszam, może takie pytanie już było ale jestem nowa i nie bardzo łapie się w szukajce która odmawia poszuszenstwwa. Jeśli było już o tym pisanie proszę o link do tematu.

megana88

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:35:20 pm »
Witaj :) zacznę od tego, że książki niestety musisz zostawić, rzadko zdarza się by było w nich rzetelnie opisane co i jak. Królik, jak sama napisałaś, to wymagające zwierzątko, potrzebuje przestrzeni, sporej klatki, odpowiedniego żywienia i zainteresowania. Napisz jakie masz pytania, a postaram/y się odpowiedzieć :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2010, 19:40:40 pm »
J Ci polecam do przeczytania stronę: www.miniaturkabeztajemnic.com
Jest tam dosłownie WSZYSTKO co powinnać wiedzieć o króliku. O inne rzeczy możesz pytać nas :)

megana88, ma 100% racji. Książki są niestety nie za dobrym zródłem informacji :/

Magic_

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:15:10 pm »
Więc mam pytanie..
Jak przekonać rodziców do tego, że te że te zwierzątka długo żyją to dobra cecha?
Bo oni boją się tego, że pupil mi się znudzi, a wiem, że nie.

Dzięki za link - fajna strona.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:20:55 pm »
Cytat: "Magic_"
Jak przekonać rodziców do tego, że te że te zwierzątka długo żyją to dobra cecha?


Żyją długo jak mają właściwą opiekę. Pamiętaj że królik kosztuje- jego utrzymanie, szczepienie, odpowiednie żywienie, wizyty u weta, mogą być chore. Zadaj sobie pytanie, czy na to cię stać, bo nieraz leczenie przekracza wartość zwierzątka.

megana88

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:42:54 pm »
Ja jestem na to idealnym dowodem :(

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:47:04 pm »
A ja mam nadzieję, że jednak nie będziesz hodować, tylko CHOWAĆ :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:16:45 pm »
Magic_,  tak z ciekawości , dlaczego masz w podpisie pozdrowienia dla mnie  . Znamy się może ??

nuka

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:19:22 pm »
Cytuj
Pozdrawiam nuka
dziękuję, także Ciebie pozdrawiam Magic :>

kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:25:00 pm »
Magic_,  po za tym żeby nie było ,że może jakieś niewychowane czy niekulturalne jesteśmy .

Witam na forum  :bukiet  

Czytaj dużo i na pewno przygotujesz się odpowiednio do przyjęcia nowego członka rodziny pod dach Twojego domku :)  
króliki to niesamowite zwierzęta , na pewno będziecie wszyscy w rodzinie mile zaskoczeni ( czasami także nie mile jak jakąś  szkodę wyrządzi :D  )  to niesamowicie kontaktowe  zwierzaki dające niesamowitą ilość satysfakcji :)

Tsunami

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:30:54 pm »
Hej  :bukiet
Trochę się zdziwiłam opisem, ale widzę, że nie tylko mnie to "dotknęło" :P

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Mogę ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:44:05 pm »
pozdrawiam Magic
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:58:09 pm »
Cytuj
Pozdrawiam IzaK

Również Cię pozdrawiam. Znamy się? W każdym razie miło mi ;)

kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:59:40 pm »
Nowa koleżanka doprowadza nas do opadu paszczy za każdym razem jak ktoś nowy wchodzi na temat i widzi że jest pozdrawiany, pewnie jakiś nowy dodatek do podpisów ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Mogę ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2010, 23:30:07 pm »
to chyba opcja [you] :P

[ Dodano: Sob Kwi 24, 2010 11:30 pm ]
opcja [y o u]


kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2010, 23:32:21 pm »
Cytat: "ppx"
to chyba opcja kasiagio :P
a je nie wiem   czy to opcja taka , spotykam się tutaj z czymś takim po raz pierwszy ;)

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Mogę ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2010, 23:38:27 pm »
właśnie ja też nie wiem, ale nie za bardzo mi to odpowiada - taka forma "przypodobania się" - co ma na celu?
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2010, 23:50:02 pm »
ppx, nie bardzo rozumiem, co masz na myśli

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Mogę ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2010, 00:33:04 am »
chodzi o to, że jak ktoś wpisze [y o u] bez spacji oczywiście, to potem każdy będzie widział w tym miejscu swój nick. Czyli np. "Pozdrawiam Cię [you]" Co widzicie? bo ja widzę "Pozdrawiam Cię jpuasz" :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2010, 00:38:16 am »
Cytuj
chodzi o to, że jak ktoś wpisze [y o u] bez spacji oczywiście, to potem każdy będzie widział w tym miejscu swój nick. Czyli np. "Pozdrawiam Cię kasiagio" Co widzicie? bo ja widzę "Pozdrawiam Cię jpuasz" :P
no widzisz a ja myślałam że to tylko mnie pozdrawia :D  
Pierwszy raz takie coś widzę dlatego zapytałam ;)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Mogę ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2010, 00:41:41 am »
a ja zgłupiałam jak zaczęłam czytać i mi się kasiek i kasiek pojawiał wszędzie... dopiero jak włączyłam czytanie ze zrozumieniem to doszłam o co chodzi :D bo oczywiście ja u jupisz widzę  
Cytat: "jpuasz"
"Pozdrawiam Cię kasiek"
a kasiagio mi wyskakuje z
Cytat: "kasiagio"
"Pozdrawiam Cię kasiagio"


a początkowo przeleciałam wzrokiem i nie wiedziałam o co chodzi bo czytałam bezmyślnie   :oh:

kasiagio

  • Gość
Mogę ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2010, 00:44:47 am »
kasiek, a jak wyłączysz i wejdziesz na temat to Ci się pojawi " witam Cię gościu "  :D :P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Mogę ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2010, 01:22:05 am »
No dziewczyny, czlowiek uczy sie cale zycie. A Magic zafundowala nam rozrywkowy wieczor  :diabelek
Ale juz nie offtopujmy jej tematu, tylko wrocmy do pytan i watpliwosci.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Mogę ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2010, 11:01:51 am »
z tymi panelami w pokoju, to królik też będzie się ślizgał . Ale czy jest tak bardzo wymagający? Jeśli chodzi o stronę finansową, to królik jak dla mnie jest o wiele, wiele tańszy w utrzymaniu od świnki morskiej. Nie pochłania tak wielkich ilości jedzenia, nie choruje tak często jak przytrafia się to świnkom (piszę o własnych doświadczeniach). Załatwia się do kuwety, więc sprzątanie nie trwa długo. Z takiej codziennej opieki to nie jest dużo obowiązków.
Królik jest wymagający w kwestii poświęcania mu czasu. Jeśli jest sam, to Ty musisz być mu towarzystwem. Ja nie wyobrażam sobie np. wyjechać na wakacje bez Closta. Jest on tak ze mną zżyty, że absolutnie wszystko w domu robimy razem. Krzywdzące jest zamykanie królika w klatce, to , że nie może uczestniczyć w życiu rodzinnym. A królik biegający luzem wiadomo, coś może spsocić. Także trzeba przygotować mieszkanie na nowego lokatora i przygotować się psychicznie na ewentualne straty (ale czym jest skasowana torebka wobec szczęścia mojego uszaka... :diabelek  )

Magic_

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:07:24 am »
Heh, ja też kiedyś myślałam, że tylko mnie pozdrawiają na forum a potem się dowiedzialam o co chodzi  :icon_biggrin. Ja wymyśliłam to sobie tak, że kupię kojec dla królika i ustawie w pokoju. Będzie tam jak ja będę poza domem. Ta jak ja będę to i królik wypuszczony. A że tak się zapytam : króliczka długo uczy się korzystania z kuwety ? Wgl jak w to robiliście. Jeśli chodzi o pieniądze wydaane na weta to nie ma się co martwić. Zadje sobie z tego sprawę. I uwierzcie nie jestem tam rzadko. Mam owczarka niemieckiego w domu i to sobie coś w łape zrobi, to na szczepienie, to ma obcinanie pazurków i w kółko. Wydaje minimalnie 50 zł jednorazowo jak tam idę a narazie najdroższa wizyta to ta za 273 zł kiedy miała operwcje łapki.
Ps. przepraszam za długą nie obecność, ale mam strasznie wadliwy internet.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2010, 20:11:00 pm »
Magic_, jeśli będziesz brała królika od nas to Dział adopcji na pewno ci powie czy nadajesz się czy nie. :) Rzadko się mylą. ;)

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 19, 2010, 07:59:07 am »
Musisz po prostu przygotować się na to bo szkody czasami są duże a nie możesz brać sobie tego do serca mi na przykład wczoraj szynszyl przegryzł kabel od internetu ale wiedziałem że to ja źle zabezpieczyłem

Nikki

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 19, 2010, 08:14:40 am »
O kurde jaki spam się zrobił ;D

Przeczytaj miniaturkę, ja przeczytałam i jestem baardzo wdzięczna myszce za to że mi ją poleciła :)

kozakio

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2010, 23:35:19 pm »
Ja nie mam to nic do pisania bo sam nie mam jeszcze królika.
Oprócz strony miniaturka bez tajemnic polecam jeszcze tą http://www.uszata.com/ ( przestudiowałem ją całą w dniu podjęcia decyzji o króliku )
                                                                                                                                                         Pozdrawiam

karahr

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 30, 2010, 12:20:15 pm »
Witam   :icon_biggrin
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
http://www.uszata.com/
Przeczytaj te dwie strony (lub jedną , ale dokładnie  :P )
Dowiesz się tam również o nauce korzystania z kuwety :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 12:22:13 pm wysłana przez karahr »

Rabbitka

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2010, 18:57:42 pm »
Oprócz Miniatórki i Uszatej (obydwie obowiązkowo do przeczytania) zajrzyj jeszcze na te strony:
http://www.kazior5.com/index.htm
http://www.acn.waw.pl/kundelki/ziabak/
http://www.kroliki.net/pl/porady
http://www.swiatkrolikow.com/

Coisse

  • Gość
Odp: Mogę ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2010, 09:11:58 am »
Hmm..

Musisz mieć klatkę minimalnie 100x50x40 cm . Możesz mieć niewiele mniejszą bo i tak przecież nie będzie stale siedział w niej  . nie?
W klatce musi być kuweta , najlepiej w miejscu w którym królik się załątwia . Do kuwety wrzuć żwirek niezbryjący np Pinio lub Pigwę .
Uszaty musi mieć miseczki na jedzenie i paśnik na siano . Zamiast poidełka polecam miseczkę . Choć bardziej się brudzi to królik swobodniej może pić .
Wg mnie najlepsze są metalowe miseczki zaczepiane o klatkę . Ogólnie klatka może być wyłożona jakimś materiałem lub kawałkiem dywanika . Mój królik będzie miał też posłanie . Klatkę czyści się conajmniej raz na 2 tygodnie lub tydzień . Z kuwety wybieramy bobki codziennie i podsypujemy żwirku . Kuwetę myjemy dwa razy w tygodniu albo 3  . Plamy z moczu najlepiej usuwać kwaskiem cytrynowym lub octem . Karmić możesz różnie . Najlepiej suszonymi ziołami , warzywami , owocami ale tymi , które są dla króla przeznaczone  . Nie polecam granulatów . Królika karmimy codziennie i codziennie kilka razy wymieniamy sianko i wodę na świeże . Królika trzeba szczepić ale to w innych wątkach . Napisałam Ci tam trochę . Pozdrawiam Ciebie i psiaka .

Więcej informacji na www.miniaturkabeztajemnic.com