Autor Wątek: Nowa rzecz inny charakter??  (Przeczytany 2973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milen963

  • Gość
Nowa rzecz inny charakter??
« dnia: Kwiecień 19, 2010, 20:04:33 pm »
Cześć Wam ;)
Ostatnio zaszły u nas zmiany.. nie będę się tu rozpisywać..
Ale nie o to chodzi.
Moja Maja po tych właśnie zmianach stała się agresywna :zdenerwowany
Czytałam już, że króliki po pewnych zmianach mogą stać się agresywne, tylko czy to potem przechodzi?? Po jakim czasie??

Bella

  • Gość
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2010, 17:51:55 pm »
Milen963, trudno mi coś Ci doradzić jak nie wiem na czym te zmiany polegały. Napisz może coś konkretniej.

milen963

  • Gość
...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:37:48 pm »
Hmmm.... no parę zmian zaszło. Po 1 zrobiliśmy przemeblowanie pokoju gdzie stała. Po 2 kupiłam jej drugą klatkę, a w starej jest świnka morska(przywieźli znajomi, bo się im znudziła ;/) No właśnie po 3 jest ta świnka i Majka chce ją gryźć przez klatkę. Ogólnie zachowuje się jakoś bardziej agresywnie.... Mnie czasami próbuje, a przecież jej nic nie zrobiłam  :zdenerwowany

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:08:26 pm »
Jak dla mnie zachowanie jest efektem nowego lokatora..nie dość, że zabrałaś jej klatkę do której pewnie była przywiązana to jeszcze nowe zwierzątko się pojawilo..a ona biedaczka nie wie co sie dzieje.. :(
kwestia przemeblowania- watpie, ponieważ ja dzisiaj je też zrobiłam i moja królewna zachowuje się w sumie normalnie...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:33:00 pm »
milen963, króliczyca była sterylizowana?
Nagła zmiana otoczenia mogła wybudzić u niej dojrzewanie w intensywniejszym stopniu. Może przechodziła dojrzewanie spokojniej, a przemeblowanie to był impuls do rozbudzenia agresywności ( co jest objawem dojrzewania).

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:54:27 pm »
Mój poprzedni królik bardzo terroryzował świnkę morską, nie mogły być jednocześnie wypuszczane. Myślę, że królika ze świnką trudniej zaprzyjaźnić niż np. dwa króliczki.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Bella

  • Gość
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2010, 23:14:23 pm »
Zgadzam się z editgrey, Twój królik może być trochę nową sytuacją zdezorientowny.

Cytat: "milen963"
Mnie czasami próbuje, a przecież jej nic nie zrobiłam  


Ona nie rozumie co się stało. Ucholka myśli, że to wszystko Twoja wina, no bo przecież to Ty jej zabrałaś starą klatkę i przeznaczyłaś ją dla nowego lokatora - świnki morskiej. Mała może jej po prostu nie tolerować. Może po prostu przeniesiesz świnkę morską lub królika do innego pokoju, aby nie przebywały razem w tym samym pomieszczeniu.

milen963

  • Gość
Nowa rzecz inny charakter??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2010, 23:04:12 pm »
nie, nie byla kastrowana