Autor Wątek: mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!  (Przeczytany 5535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:23:56 am »
mój króliczek jest ze mną 3 dzień,to chłopczyk.Dzis rano jak jeszcze leżałam w łózeczku zaczął wydawać takie dziwne dzwieki,trudno mi e do cegoś przyrównać.Kilka lat temu miałam króliczyce Milusie ale nigdy czegoś takiego nie słyszałam :wow .Teskni za kolegami w zoologu,boi sie czy co?Może coś go boli?Poradźcie bo nie mam poeci co to może być :nie_wiem

nuka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:33:06 am »
pakuulinka, Ty leżałaś w łóżku, a mały co robił w tym czasie? spał i te odgłosy sie pojawiły czy coś zjadł i tak zareagował? Jakie odgłosy, postaraj sie je opisac

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:12:28 am »
ja spałam a on siedział w kąciku,mógł zjeść wcześniej sianko i wypić wode bo ma dostep do tego cały czas,byłam zaspana ale zdaje mi sie ze on tak buczał(??)troche to przypominało chrapanie mojego psa,wiem że to idiotycznie brzmi ale nie wiem jak inaczej to moge opisać, :/ jak na niego spojrzałam to przestał i później juz tego nie robił

kilka tematów niżej ("zaczeło się") Preah napisała coś o piesni godowej(nie opanowałam jeszcze sztuki cytowania),jak to "wygląda"??

i wogule jestem załamana bo uszak sie mnie panicznie boi  :( juz nie wiem co mam robić,jedyne o czym on mysli to jak dostac się za szafe,zeby sie przede mną schować :buu naprawde sie staram a on na mnie wczoraj tupał nóżkami :( czy on mnie kiedykolwiek polubi??

nuka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:29:22 am »
uff, kilka problemów na raz  :/

1. skoro maluszek miał dostep wyłącznie do sianka i wody, siedział spokojnie i buczał, oczka zapewne miał zamkniete, jeśli spał smacznie to można podejrzewać odgłosy senne. Nuczka chrapie jak facet jak sobie dobrze zaśnie :>
Zaobserwuj jaki jest apetyt, jakie bobki, jeśli te odgłosy sa wyłącznie w czasie snu to ja bym postawiła na urok uszaka, swoiste chrapanie właśnie

2. pieśń godowa? maluszek twój jest za młody na takie zachowanie

3. masz bąbla kilka dni, to dla niektórych za mało czasu żeby poczuc sie pewnie w nowym domu. Nie starj sie robić nic na siłę, niech bąbel zapozna się z tobą na swoich warunkach. O oswajaniu poczytaj
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/oswajanie.html
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7805&highlight=oswajanie
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=3435&highlight=oswajanie i inne w tym dziale
powodzenia

4. mały tupał bo się czegoś bał, nie mam pojęcie co go wystraszyło, u mnie szczekanie psa za oknem wywołuje taką reakcję u Malucha

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:31:28 pm »
Piesn godowa mozna wykluczyc, bo najczesciej towarzyszy jej 'taniec' czyli biganie za opiekunem i robienie kolek wokol nog.
Tosia wydawala odglosy jak sie bala czegos. Za to Tosio czesto wrecz trabil jak siedzial zwiniety w kurke i spal. Konsultowalam to wtedy z lekarzem i powiedzial, ze on widocznie tak ma. Teraz to bym jednak poprosila o dokladniejsze przebadanie lub poszlabym do innego weta. Jak byl zdenerwowany to trabienie nasilalo sie. Obserwuj go po prostu i sprawdz czy to sie jeszcze powtorzy.
Warto by bylo w najblizszym czasie isc do weta na przeglad chociazby zabkow. Tak na wszelki wypadek. Ale to jak krolas troszke sie oswoi z toba.
Ja ci radze rozlozyc koc na podlodze i polezec tak np. z ksiazka lub gazetka. Nie zwracaj uwagi na krolika. Zobaczysz czy sam przyjdzie. Daj sie obwachac, na poczatku nie wyciagaj do niego reki, bo ucieknie. Badz cierpliwa, byc moze na poczatku da sie poglaskac tylko po glowce i to siedzac jak najdalej od ciebie. Najwazniejsze, zeby poczul sie bezpieczny. Zeby nie wlazil za szafe, to moze postaw mu domek z kartonu. Wloz do niego troszke sianka. Bedzie mial kryjowke.

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:40:09 pm »
nuka dziękuje troche mnie uspokoiłaś :bukiet rozumiem że króliczek potrzebuje czasu,ale martwi mnie troche jego osowiałość i brak apetytu niby coś tam poskubał sianka,ale nie zawiele :(  jak mu daje smakołyki z ręki(kawełeczek marchewki czy płatki owsiane) to zjada chetnie wiec to raczej nie objaw choroby,jak pani w sklepie wkładala go do transportera to jej wypadł na podłoge( :zdenerwowany ) moze go cos boli....

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:58:52 pm »
pakuulinka, a kica normalnie? Wyproznia sie? Zeby sprawdzic czy nic mu nie jest musialabys go zlapac. Dlatego warto pomyslelc o lekarzu. Obejrzalby pazurki, zabki i w ogole ocenil jego stan zdrowia.
Jesli je z reki to jest juz dobry znak :) Zeby skubal sianko, dawaj mu malutkie porcje dosyc czesto. Jak jestes w domu, to mozesz mu podsuwac takie kepki siana. Niektore krolasy pija mniej wody. Jozia pije zazwyczaj po tym jak sie naje sianka lub suszkow i ja suszy ;) Moze kup mu jakies sianko smakowe? Moje lubily mietowe zuzali. powinien tez sie skusic na pietruszke lub koperek.
A czy krolas byl juz w klatce czy nadal jest wolnobiegajacy?

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:33:42 pm »
leżałam sobie na podłodze i czytałam a królaś sobie biegał i wachał wszystko oprucz mnie narazie,było juz tak fajnie,a ja sie podrapałam :zdenerwowany  wystraszył sie i zaczął tupać nózkami po czym wszedł do klatki i zrobił siusiu,a potem zaczął je WYLIZYWAĆ !! co mogło być tego powodem? jestem na siebie zła że sie wtedy poruszyłam ale to chyba nie bylo powodem zjadania swoich siuśków,podkreślam to nie był kał nocny.

Pani Misiowa

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:40:51 pm »
Czy widziałaś jak maluszek pije?
Może nie umie korzystać z poidła?
Spróbuj dać mu wody w miseczce.

W zoologikach króliczki najczęściej siedzą w akwariach do których nie da się przymocować poidła i mają miseczki.

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2010, 13:57:53 pm »
ma w i miseczce i w poidle,w sklepie miał w poidełku widziałam jak pije tuz po tym zdarzeniu,nie wiem czy pił wcześniej, nie jestem też pewna czy to był mocz,miał ciemno żółty kolor i pachniał troche słono i było tego dużo

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:07:23 pm »
pakuulinka, krolasy czesto sie interesuja swoimi odchodami. Moze go zaiteresowal mocz, bo zjadl cos nowego i mocz mial inny zapach. To chyba nie jest na razie powod do niepokoju.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:17:34 pm »
Ciągle  nie piszesz o bobkach. Do jakiego weta pójdziesz  jutro ( bo iść musisz) , martwi i zastanawia mnie to upuszczenie królika  w sklepie. Żeby podszedl do ciebie musi uplynąć  troszkę czasu , ja czekalam 4 miesiące, żeby moja króliczka  do mnie podeszla i kiedy wyciągalamrękę nie uciekala. Tak ,że masz troszke czasu. Mów do niego  ,żeby oswoil się z twoim glosem. Króliki lubia koperek, jeśli to nie   jest bardzo mlody króliczek , to możesz mu dać. Wogóle to staraj sie poznac jego ,,slabe" strony. Ja po licznych próbach zauważylam ,że moja króliczka lubi suszone jabłko Zuzali i od tego czasu  inaczej na mnie zaczęła patrzeć. Kroliki to łasuchy. Tylko nie przesadzaj z tym karmieniem  łakociami. Pytalam o weta w twoim mieście , bo na liście polecanych nie ma  nikogo, ale ja  bobki do badania posyłam do  dr Anny Ryś do Zielonej Góry. Ale nic nie wiem  o tej osobie, tylko to ,ze jest solidna firma, tak sie wyrazila dr Wojtyś.

pakuulinka

  • Gość
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:38:16 pm »
bobeczki normalne,wybierałam sie właśnie do doktor Anny Ryś,teraz leze na podłodze a uszak sobie kica wokoło i nie wygląda na chorego,ale do weta pojde i tak :) dzieki dziewczynki za rady,co ja bym bez was zrobiła :*

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:33:03 pm »
Cytat: "Tocha"
Piesn godowa mozna wykluczyc, bo najczesciej towarzyszy jej 'taniec' czyli biganie za opiekunem i robienie kolek wokol nog.

no cóż.... Boniutek, pomimo kastracji, czasami "bzyczy" w czasie snu  :co_jest
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:55:56 pm »
juta, moze mu sie snia kroliczki z puszystymi ogonkami ;) :diabelek

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
mój króliczek wydawał dziwne odgłosy!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:58:14 pm »
Przeciez  jest  wiosna   i mogą mu sie  śnić królicze laseczki :lol