Autor Wątek: Uszak ma startą sierść na skokach.Coś poważnego?  (Przeczytany 3607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Uszak ma startą sierść na skokach.Coś poważnego?
« dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:07:00 pm »
Wiem,że istnieje choroba skóry,chodzi tu o starcie naskórka i sierści na skokach królika.
Dzisiaj na oględzinach uszaka znalazłam coś niepokojącego.Czy to mogłoby być początkujące stadium choroby? obydwa skoki wyglądają tak samo,postanowiłam je zawinąć bandażem.
Nie wiem czy to moje przewrażliwienie,czy też widać jakieś objawy więc daje zdjęcie.. :P

http://img52.imageshack.us/i/img0097ir.jpg/

powiem tylko,że na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości...

kasiagio

  • Gość
Uszak ma startą sierść na skokach.Coś poważnego?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:13:49 pm »
PFK, chyba Ciapusia miała też taki podobny problem z odciskami u maluszków , a co dajesz w kuwecie sam żwirek , jak tak , to daj na żwirek warstwę chusteczek albo ręczniki papierowe bo możliwe że się ranią właśnie od żwirku ;)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Uszak ma startą sierść na skokach.Coś poważnego?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:20:39 pm »
PFK, takie otarcia na skokach są bardzo częste u króliczków. Moje dziewczynki też takie mają, ale już zaleczone :) Możesz posmarować maścią tranową (w aptece za ok 2 zł). Tak się dzieje właśnie od podłoża, zastosuj się do rady kasiagio :) Poza tym np. od biegania po dywanie tak się robi też, albo po bardzo twardym podłożu. Mi poradziła Nuna, żebym zmieniła podłoże z dywanu na linoleum (w ich kojcu) i świetnie się spisuje :)
Ale myślę, że maść tranowa powinna pomóc, większości króliczkom zostają po tym tylko łyse piętki, taki odcisk, ale bez stanu zapalnego :)
No i ważne jest, żeby nie siedział na mokrej ściółce.
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Uszak ma startą sierść na skokach.Coś poważnego?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:29:14 pm »
Takie wylysienia moga sie robic nawet od dywanow :( Praktycznie wszystkie moje krolasy mialy cos takiego. Dopoki nie robia sie ranki to pol biedy. Mozna to smarowac mascia cynkowa lub sudocremem lub czyms w tym stylu.
Wlasciwie jak juz sie cos takiego zrobi to trzeba dbac, zeby sie nie pogorszylo, bo raczej juz te lyse pietki zostana.
http://uszata.com/eksplorer/zdrowie/sore_hocks.html Tutaj jest o tym.