Autor Wątek: króliczek wlazł za szafe!  (Przeczytany 5726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:25:20 pm »
Dzisiaj kupiłam króliczka,ma ok.pół roku,podróż do domu była dla niego ogromnym stresem.Zostawiłam go w pokoju i otworzyłam transporter żeby sie mógł oswoić z otoczeniem.Chetnie wyskoczył i zaczoł sie rozglądać.Wyszłam z pokoju a jak wróciłam to już siedział za tą szafą.Stwierdziłam że sam wyjdzie jak bedzie chciał.Ale siedzi tam juz ponad godzine i nie wiem co robić.Nie chce go na siłe wyciągać ale nie moze do końca życia siedziec za ta szafą!Jest pewnie głodny i spragniony.No co ja mam z nim zrobić :(  :( ??

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:31:20 pm »
Przede wszystkim takie miejsca za szafą itp. powinny być zabezpieczone ;-)
Poza tym  jeżeli przyjechałaś z królikiem do domu po raz pierwszy najlepiej jakbyś dała go do jego klatki/bądź zagrody w której ma mieszkać tak , żeby najpierw z nią się oswoił . Możesz królika spróbować wywabić jedzeniem . Możesz mu też położyć jakąś miseczkę wody  . Możesz też po prostu odsunąć trochę szafę ( tak , żeby transporter się zmieścił ) i położyć tam transporter tak , żeby bez większego stresu królik do niego wszedł . Potem umieścić go w klatce i zabezpieczyć miejsce za szafą .

Zapraszam do czytania całego forum  :bukiet

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:38:00 pm »
pakuulinka, ja mysle, ze jak postawisz miseczki z jedzonkiem i woda i bedziesz spokojnie zachowywac sie nie zwracajac uwagi na krolasa, to on sam wyjdzie z klatki. Na wiele krolasow dzialaja przysmaki np. galazka koerku lub natki. Nie staraj sie go chwytac na sile itp. bo jeszcze bardziej sie zestresuje.

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:45:09 pm »
Oprócz jedzenia to można też spróbować przyciemnić światło w pokoju lub całkowicie zgasić. Bo na razie za szafą królik ma bezpieczną,ciemną kryjówkę i boi się z niej wyjść tam gdzie jest jasno.
Maryś będę o Tobie pamiętać....

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:34:37 pm »
dziękuje wszystkim za porady,niestety nic nie działa :( stwierdziłam że trzeba czekać najwyżej pójde spać o on jak sie w nocy zdecyduje to wydzie,ale on przed chwilą tak głośno zaczął pukać oO jak zajrzałam do niego to przestał,boje sie ze w nocy mi spać nie da :/ już nie wiem co z tym głuptaskiem robić :oh:

nuka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:40:50 pm »
To zdecydowanie za długo trwa, mały sie nie zaklinował za ta szafą? Może warto pomyśleć o odsunięciu mebla tak, żeby uszak mógł swobodnie odwrócić się pyśkiem do wyjścia

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:55:49 pm »
no też się martwie :( niestety pisałam juz że ta szafa to olbrzym, i przynajmniej do jutra nie bede mogła jej ruszyc bo sama jestem :(  mam ogromne wyrzuty sumienia że porządnie nie zabezpieczyłam tej szafy,boje się że przeze mnie mu sie cos stanie :buu

nuka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:57:42 pm »
A masz dostęp do króliczka? Rękę jak włożysz za szafę to go dosięgasz?

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:58:44 pm »
pakuulinka, to może podrzuć uszakowi tam trochę siana i jutro jak najszybciej niech ktoś silniejszy odsunie tą szafę.
Maryś będę o Tobie pamiętać....

nuka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:00:12 pm »
No tak, tylko jeśli uszak się zaklinował to do jutra trochę długo czekać z pomocą

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:11:45 pm »
niedosiegam  :(  ale tam z tyłu jest taka szczelinka i jak odsune szuflade to on tam może wejść w to miejsce wiec ma tam troszeczke miejsca (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi?)i  jestem w stanie go dosięgnać jak siedzi w tym miejscu ale ucieka od mojej dłoni.wsadze mu miseczke z wodą i troche sianka żeby do jutra jakoś wytrzymał.

nuka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:17:00 pm »
pakuulinka, a tej szuflady nie da sie wyjąć?

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:28:13 pm »
Mialam kiedys sytuacje, ze mi Ishtar zabukrowala sie kiedys za lozkiem - i nie zamierzala wyjsc - wykurzylam ja stamtad za pomoca dlugiej listewki zaopatrzonej na koncu w skarpete wypchana wata coby babie krzywdy nie zrobic, a ja zmotywowac do ruszenia zadu w strone wyjscie.

Powiem ci tak - krolik swiezo przybyly, nowy teren, wszystko obce, zapachy, dzwieki - raczej nie ma na co liczyc ze w twojej obecnosci pofatyguje sie by nos wysciubic zza szafy, wiec juz lepiej lekko go dodatkowo postresowac i umiescic go w miejscu docelowym, niz zapuszczac korzenie czekajac na to az raczy wyjsc,
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:52:11 pm »
niestety szuflada jest "niewyciągalna" próbowałam to zrobić w pierwszej kolejności,ale to już nie ważne bo on się wcale nie zaklinował! gdy próbowałam mu podać sianko to uciekł i na chwileczke wyszedł zza szafy,ale szybciutko wrócił :( on się porostu panicznie mnie boi-i teraz się waham czy zostawić go na noc w świętym spokoju za tą szafą czy postąpić według rady Iras i potraktować wać pana delikatnie szczotką,tylko że dzieki temu to on mnie na pewno sympatią nie obdarzy...

kasiagio

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:53:45 pm »
pakuulinka, a sama mieszkasz , ile masz lat , nie masz brata , taty  mamy , kogokolwiek to by ci pomógł delikatnie nawet 2 cm szafę przesunąć ??  :wow

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:01:18 am »
ale nie w tym rzecz,teraz już wiem że on sie nie zaklinował tylko nie chce wyjść !!

kasiagio

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:04:02 am »
pakuulinka,  no jak masz rodzynkę lud banana , daj na jakiś dłuższy patyczek lub łyżkę drewnianą i delikatnie podsuń mu pod buźkę i potem odsuwaj , przygaś światło i mów do maluszka spokojnie , może się skusi i wyjdzie .

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:17:56 am »
pakuulinka udanych łowów życzę :)Daj znać jak upolujesz uszaka. Ja do celów wydobywania zwierząt z bunkra za biurkiem używam miotełki do kurzu. Wątpię żeby przysmak podziałał...Możesz zastawić całą szafę i zostawić jedno wąskie przejście?

pakuulinka

  • Gość
króliczek wlazł za szafe!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:36:00 am »
wszystkim ogromne DZIEKI :* ,jednak musiałam użyć miotły,ale wkoncu zobaczyłam swojego królika w całej okazałości :jupi biega teraz po pokoju i sie na mnie patrzy z wielkim oburzeniem że jego piekny kuperek brudną miotłą raczyłam dotknąć :P nie wiem tylko jak go to klatki włożyć,chyba sobie bedzie kicał przez całą noc,mam nadzieje że mi pokoju nie zdemoluje,jeszcze raz bardzo bardzo dziękuje :bukiet