Autor Wątek: Nie wiem co robic ;(  (Przeczytany 2810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malutka15

  • Gość
Nie wiem co robic ;(
« dnia: Marzec 20, 2010, 13:06:22 pm »
Od niedawna mam krolika. Juz troche sie zapoznala z terenem wie co i gdzie lezy zna mojego tate i z psem sie tez bawila. Spi ze mna w nocy. Ale ona sie mnie boi czasem mnie gryzie ale nie mocno, poprostu sie broni. Ma poltora roku u mnie jest od 5 dni. Z poczatku byla normalna, bala sie alee to normalne nowe miejsce, ale potem zaczela gryzc i sie bronic moze ja jakos zrazilam do siebie ? Co zrobic zeby krolik mnie polubil i przychodzil na pieszczoty i nie uciekala przede mna. POMOCY ;[ :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2010, 13:48:33 pm »
nie chwytam : boi się, a mimo to śpi z Tobą ?
poszukaj na forum tematów o oswajaniu, jest tego masa. Z tego co piszesz uszata nie jest przesadnie strachliwa, więc powinno się udać. Powodzenia :bukiet

dodatkowa "pomoc naukowa" (świetna stronka o królikach):

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/opieka.html
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2010, 14:17:46 pm »
Malutka15, - pamietaj o tym, że króliki to bardzo charakterne stworzenia. Większość nienawidzi by coś na nich wymuszać, nie toleruje również brania na ręce. Jeśli chcesz się zaprzyjaźnić ze swoją króliczką - daj jej czas. To ona musi przejąć inicjatywę w waszych relacjach. Ty możesz na początek kusić ją smakołykami, aby twoje dłonie kojarzyły się miło i przyjemnie. 5 dni, o których piszesz to bardzo krótki okres. Uzbrój się w cierpliwość. Spędzaj z nią czas - ale nie łap, nie głaskaj na siłę. Zejdź do jej poziomu - tzn. na podłogę. To też fajne miejsce do czytania, ogladania, odrabiania lekcji  :lol
Z czasem królisia sama zacznie Cię zaczepiać :diabelek
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Malutka15

  • Gość
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2010, 15:02:28 pm »
Mhhmm, dziekuuje wam bardzo, a jeszcze takie male pytankoo ile czasu mniejwiecej krolik sie oswaja z wlascicielem ? ;>

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2010, 16:21:21 pm »
Malutka15, ja wzielam dorosla krolinke i czekalam ponad pol roku zanim zaczela sama domagac sie glaskow i nie ucieka przed reka. Wszystko zalezy od krolika. Kazdy jest inny. Najwazniejsza jest cierpliwosc :)

NiuniaM

  • Gość
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2010, 00:34:58 am »
Czesc,  nie wiem jak to jest ale liczyłam ile zajmuje Yoshi przyzwyczajanie sie do nowych rzeczy i za każdym razem to około 2 tyg. Czyli radzę nie wprowadzać wszsytkiego na raz. Napierw daj jej 2 tyg(albo 3) na przyzwyczajenie sie do klatki, do pokoju, potem do tego ze ty ją karmisz, potem jak zobaczy ze idziesz to bedzie chciala jesc i ty jej dasz z reki itp. ja robilam tak ze rozsypalam mala ilosc jedzenia na podlodze i udawalam ze jem z nia.  potem dawalam z reki. Kroliki potrzebuja duuuuzo czasu. Ale Wyobraz sobie drugiego czlowieka, nie dalabys sie komus glaskac po glowie po 5 dniach znajomosci. TAk samo z nauka czystosci. A twoj krolik zauwazyl ze jak Cie skubnie to Ty dajesz jej spokoj, zacznij ja szanowac i jej strachliwe male cialko i daj jej troche czasu i przestrzeni. MOzesz z nia gadac ruszajac ustami , jak zobaczysz ze krolik wogole sztywnieje jak podchodzisz z otwartymi oczami i uszami do tylu  to raczej daj jej spokoj, no i pamietaj ze kroliki wola byc glaskane po glowie , a raczej pozniej pozwalaja na glaski po calym cialku.

nuka

  • Gość
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2010, 06:30:57 am »
Toś jadł z ręki już pierwszego dnia, Manfreda tylko pierwszą noc spędziła w klatce przy czym człowieka się nie bała, pozwoliła przy sobie wszytsko zrobic, rano wyruszyla na zwiedzanie mieszkania, obwąchała, zaznaczyła i zaczęła domagac sie głasków. Także wszystko zależy od królika  :>

futrzata

  • Gość
Nie wiem co robic ;(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:11:36 pm »
Taaak daj jej czas, żeby mogła się oswoić z nowym otoczeniem. Piszesz, że ma 1,5roku a z Toba jest od pięciu dni, pewne zachowania moga wynikać z jej poprzednich doświadczeń...niekoniecznie dobrych dlatego królik bedzie się bronił nawet jeśli nie masz złych zamiarów wobec niego. Dlatego nic na siłę :) Daj jej czas żeby mogła Ci zaufać  :DD