Autor Wątek: Czy mam się martwić zdrowiem Pysi  (Przeczytany 2588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Czy mam się martwić zdrowiem Pysi
« dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:20:01 pm »
Pysię szczepiłam 27.03 na myksomatozę i pomór. Wczoraj zauważyłam na jej prawym boczku brzuszka maleńkiego guza, dziś ma już większy - jakby podwójny. Nie wiem co mam teraz zrobić, czy iść do weta z tym, czy to coś niepokojącego , czy może panikuję ?
Proszę doradźcie, Pysię mam od listopada i nie chcę jej zrobić coś złego czy zaniedbać ją. Jak długo te guzy będą na jej ciele i co robić dalej?
Z góry dziękuję za Wasze rady.
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Czy mam się martwić zdrowiem Pysi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:23:57 pm »
Na twoim miejscu poszłabym do weta.
Na podstawie twego opisu nie jestem w stanie powiedzieć, skąd ma ten guz i w ogóle co to za guz.
A czy jak dotykasz ten guz to sprawia to jej ból? A jak się zachowuje? Ma apetyt? Robi bobki?

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Czy mam się martwić zdrowiem Pysi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:29:11 pm »
Pysia apetyt ma, choć może je troszkę mniej. Kupki robi. Przy dotykaniu tych guzków, nie zauważyłam aby ją bolało, ale faktycznie, ostatnio Pysia dużo leży na kanapie, odpoczywa i drzemie. Lubi gdy ją głaszczę - wtedy przymyka oczy i tak możemy siedzieć nawet godzinę Tłumaczyłam to sobie, że może poczuła się na tyle już bezpiecznie, że moja osoba jej nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Czy mam się martwić zdrowiem Pysi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:36:25 pm »
Realistka, dobrze by było, gdyby wet, najlepiej ten co zna się na królikach obejrzał ten guz.

A u kogo szczepiłaś Pysię?

Offline Realistka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Czy mam się martwić zdrowiem Pysi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2010, 19:41:41 pm »
W Chorzowie na ul. Szczecińskiej 10.
Myślę że jutro pojedziemy do weta

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2010 1:17 pm ]
Byłam dziś u weterynarza, ma Pysiulka strupka oraz 2 guzki. Za tydzień do kontroli, jak znikną - to ok - może być po szczepieniu reakcja uczuleniowa. Jeśli niestety powiększą się i nie znikną, zrobimy biopsję.
Pozdrawiamy
Kasia i Pysiek