Autor Wątek: Pilne! prawdopodobnie wzdecie  (Przeczytany 2482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:07:30 pm »
uszata ma chlodne cialo, trzesie sie i nie chce jesc oraz nie wydala. mialam ok. pol roku temu podobna sytuacje - jechalismy wtedy do weterynarza - okazalo sie ze to wzdecia jelita grubego, uszata dostala kroplowke i zastrzyki. ale teraz sa swieta i moj weterynarz nie odbiera. co powinnam robic by krolica dotrzymala chociaz do jutra? nie mam tez pojecia co moglo spowodowac wzdecia - dostala tylko kilka lisci dobrze osuszonej cykorii lisciastej, kawalek marchwii i plaska lyzke granulatu CC VL. mysle nad podaniem espumisanu ale nie wiem w jakich ilosciach, mam tylko w tabletkach (takie zolte) i napojeniem jej ze strzykawki woda.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:32:19 pm »
ogrzej ja i daj Espumisan
nie wiem jak dziewczyny postepuja z Espumisanem w kapsulkach.. pisaly na forum nie wiem czy uda Ci sie "wycisnac zawartosc na cos co uchol zje lub do pysia
sparz herbatke koperkowa,miete,ruminek,mozesz zmieszac
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:33:52 pm »
W ulotce powinno być podane dawkowanie dla małych dzieci pon.2 roku życia(zdaje mi się,że to będzie ok. 1/4 tabl,ale dokładnie nie pamiętam).Podaj jej też rozgotowane siemię lniane (gluty)w strzykawce i dużą ilość wody.Jak masz gerberka to też daj.Prawdopodobnie królinka linieje,przegoń ją trochę w miarę możliwości i dogrzewaj.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:41:33 pm »
dobilam sie wlasnie do weterynarza - Brodzikowski z Sulechowa. to wetrynarz psow i kotow ale z krolikami tez sie umie obchodzic. uszata ma znow zatrucie pokarmowe, tuz przed wyjazdem do weta moja inteligentna rodzina sie przyznala ze nie dawno nawozili ogrod o czym nie wiedzialam, a uszata wczoraj biegala po ogrodzie :/ bosko... z uszata bardzo zle - ma nieco ponad 36 stopni C temp. ciala, dostala kroplowke i kilka zastrzykow. jutro mam sie stawic ponownie. musialam tez wykupic paste Bezo - Pet i mam podac uszatej jedna lyzeczke plaska tego leku. ta pasta to tez dlatego, ze ostatnio miala ciut zaklaczony uklad (linieje na potege, mimo ze ja wyczesuje po 3 razy dziennie) i wet stwierdzil, ze sie przyda. i teraz pytanie do tych, ktorzy juz to podawali - czy to sie da podac ze strzykawki? bo znajac moja uszata to bedzie ciezko jej to podac z lyzeczki ;/

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:13:08 pm »
miguelle,  spróbuj, pasta jest słodka moze zliże. ma to konsystencje rzadkiego kiślu, da się podac ze strzykawki b. ładnie.
SylwiaG

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Pilne! prawdopodobnie wzdecie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:29:30 am »
uszata dostala antybiotyk, wydaje mi sie ze weterynarz podal cos oslonowego, ale nie mam pewnosci. moge jej podac Lacium Junior firmy Zdrowit? nic innego adekwatnego dla krolika nie mam, chyba ze jakies synbiotyki ale to juz dla doroslych, wiec nie wiem czy nie bedzie to za mocne.