Autor Wątek: Czy uszaki siwieją ???  (Przeczytany 3529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrsKrolisia

  • Gość
Czy uszaki siwieją ???
« dnia: Marzec 22, 2010, 14:09:44 pm »
P oprostu z ciekawości się pytam.
A jeśli tak to w jakim wieku ????????

nuka

  • Gość
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2010, 21:32:48 pm »
Nie siwieją, może zmienić sie odcień futerka przy obfitych linieniach

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2010, 22:30:02 pm »
Hej właśnie

bo moja Saszka ma od jakiegoś miesiąca takie kłębki szarego futerka na pupce i kołnierz pod brutką, a cała jest czarna, ale ma dopiero 3 miesiące więc troche to wyglada jak taki puszek, no i jak ją czesze to troche wychodzi, ale nie tak bardzo.

Weterynarz powiedzial, ze to jej zjedzie,ale jakos nie jestem przekonana co do tego, a trochę to ją szpeci, może można to obciąć ??:P
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

nuka

  • Gość
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2010, 22:32:44 pm »
Cytat: "Zajec"
kłębki szarego futerka
kołtun, czy zwykłe futerko tylko w innym odcieniu?

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2010, 22:48:50 pm »
zwykłe futerko w innym odcieniu, ale robią się jej tam czasem male kołtunki bo ta sierść jest dłuższa od reszty , jest też dużo słabsza i taka mięciutka. sasza cały czas się po niej czyści, ale przez to ma chyba problemy z kupą, bo jej bobki są czasem jakby powiązane jedną cienką niteczką, słyszałam, że to nie zdrowe i może prowadzić do wielu problemów ??  :(
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2010, 23:00:10 pm »
o takich bobkach poczytaj w innym dziale...to się da szybko naprawić...:)

co do szarości to moja też ma taki odcień i jest trochę biała, trochę ruda i trochę szara...cudnie :)

nuka

  • Gość
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2010, 23:34:47 pm »
Zajec, poczytaj o zatorze, pierwsze objawy to własnie bobki połączone włosami. Szarości są piękne, ja bym nic nie obcinała (z wyjątkiem kołtuna)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2010, 23:35:03 pm »
Cytat: "Zajec"
sasza cały czas się po niej czyści, ale przez to ma chyba problemy z kupą, bo jej bobki są czasem jakby powiązane jedną cienką niteczką, słyszałam, że to nie zdrowe i może prowadzić do wielu problemów ??


tak, króliś linieje. w okresie wymiany sierści dobrze jest podawać codziennie trochę siemienia lnianego. należy też często wyczesywać futerko i "zdejmować" jak najwięcej wypadających włosków, żeby uszak jak najmniej połykał przy myciu się. kłaki często wychodzą kępkami - w miejscu gdzie tak się dzieje można ją delikatnie wyskubywać. wyskubując "uzbieramy" znacznie więcej wypadającej sierści, niż za pomocą samego wyczesywania.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2010, 23:50:59 pm »
Wielkie dzięki Kochani  :*  właśnie dzisiaj Saszka pozwolila się porządni wyczesać i troche jej tego wlosia powyrywalam wiec mam nadzieje, ze nie bedzie wiecej zadnych problemow :) widac juz sie troche oswoila i zrozumiala, ze to dla jeje dobra  :PP
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

nuka

  • Gość
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2010, 00:04:45 am »
Cytat: "Zajec"
i troche jej tego wlosia powyrywalam
??
Wyjmowałaś luźne włosy nie darłaś te rosnące?

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2010, 10:19:32 am »
nuka oczywiscie, ze ich nie wyrywalam z premedytacja  :icon_8P
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Czy uszaki siwieją ???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:43:13 pm »
Nie jestem pewna, ale mój poprzedni królik był cały biały z czarną obwódką wokół jednego oka. W wieku 10-11 lat ta obwódka już nie była taka czarna. Wydaje mi się, że lekko osiwiał, ale mogę się mylić. Był już wtedy trochę schorowany.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog