Autor Wątek: Mały zazdrośnik  (Przeczytany 3920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Mały zazdrośnik
« dnia: Marzec 23, 2010, 22:10:13 pm »
Mam takie oto pytanie: czy kicek może być zazdrosny? Bo ostatnio tak obserwuję Parówę i zauważyłam, że za każdym razem jak on kica, a ja podchodzę do klatki Małego Misia, to Parów leci do mnie na oślep i stara się zwrócić moją uwagę. Dzisiaj nawet kiedy przytulałam się do mojego chłopaka, zostałam pogryziona po piętach przez królasa, a ten stał sobie obok, stójkę robił i czekał tylko aż go przytulę.
W ogóle, Parówek jest strasznie absorbujący - wymaga znacznie więcej uwagi niż Mały. Zastanawiam się skąd to może się brać - czy to właśnie zazdrość, czy może coś innego? Przechodziliście takie zachowania?
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 00:15:48 am »
nom, Zając się u mnie tak zachowuje :lol  dokładnie tak jak piszesz. nie mogę m.in. uczyć Myszki sztuczek (ani ogólnie się z nią integrować) bo jak widzi, że coś "kombinujemy na boku", a jeszcze rodzynki są w użyciu, to leci jak torpeda i przepędza Myszunię :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2010, 10:12:24 am »
Ja nie mówię, że mi to przeszkadza czy coś :D lubię, kiedy on się tak tuli do mnie z własnej woli. Ale szkoda mi Misia, bo on potem taki smutny siedzi w tej klatce i patrzy tak na nas... :< Ale może niedługo się zaprzyjaźnią, to mam nadzieję, że będzie spokój :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Blondi

  • Gość
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2010, 10:30:26 am »
Ja co prawda mam tylko jednego uszatka, ale zazdrosny jest o..mojego męża :]
Gdy leżę na dywanie albo stoję i rozmawiam z małżonkiem, a król kica wokół i nie zwracam na niego uwagi dłużej niż 2 minuty, zaczyna drapać mnie po kończynach albo szczypać w pięty :]

nuka

  • Gość
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2010, 10:47:18 am »
Moje wszystkie zazdrosne, Maluch jak mam przytulańce z Nuką przylatuje, włazi na kolana i nie ma zmiłuj, Nuka robi dokładnie to samo jak tarmoszę Malucha, Toś sam z siebie włazi na kolana i miziania się domaga, jak pozostałe to zobaczą to zaczyna się meksyk, nie nadążam z głaskaniem, brakuje miejsca na kolanach, kanapa jest okupowana.  :jupi
Manfredka - tarmosić ją można na każdym kroku, w każdym miejscu i tak długo jak ludź wytrzyma, jej nigdy dosyć  :jupi Jak mam ochotę spokojnie obejrzeć jakis film w TV - to niemożliwe, przychodzi, trąca nosem albo włazi na plecy - trzeba zwrócić na nią uwagę.

Zazdrosniki moje uszate - jesteście najukochańsze na świecie  :przytul

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2010, 16:33:07 pm »
Jej, Nuna, ale fajnie mieć taką gromadkę siedzącą na kanapie razem z Tobą :) mam nadzieję, że kiedyś też tego doczekam :D
Ale w zazdrości Parówy najgorsze jest dla mnie to, że jak Mały kica, to Parów kładzie łapki na pręty klatki i tęsknie patrzy w dal... Albo liże i gryzie druty. I kładzie przy tym uszka, normalnie wygląda wtedy jak kot ze Shreka :P
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2010, 16:25:32 pm »
Oczywiście ,że może.
Jak głaszczę Tobiego to drugi królik zaczyna na niego wskakiwać,aby go przegonić O_o
W takim wypadku staram się głaskać dwa uszaki jednocześnie. :P

toficzek1024

  • Gość
Mały zazdrośnik
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2010, 22:41:55 pm »
Tak może być zazdrosny