Autor Wątek: Królik nadal pobudzony!  (Przeczytany 10225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« dnia: Styczeń 08, 2010, 19:04:36 pm »
Minęło już dobre półtora miesiąca po kastracji Parówy. Pewnie, to za mało żeby hormony opadły całkowicie, ale myślałam, że chociaż trochę się uspokoi.
A tu niespodzianka - Parówa namiętnie rzuca się na wszystko(głównie moje ręce) i bez przerwy molestuje swoją sówkę - pluszową zabawkę. Dodam, że robi to praktycznie tylko wtedy, kiedy widzi Misię - naszego malucha (też samca).
Chciałabym wiedzieć czy takie zachowanie jest normalne? W sumie nie przeszkadza nam to za bardzo, ale martwię się, że królikowi może przeszkadzać.
Wyjściem byłoby go nie wypuszczać z klatki, ale to oczywiście nie wchodzi w grę.

W takim razie: poczekać, aż mały będzie kastrowany czy jest jakieś inne wyjście?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :) pozdrawiam
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:52:59 pm »
Parówa ustala hierarchię z Misiem. Ale to minie, jak już się ustalą między sobą.  

Dobrze by było, gdyby Misiek również w najbliższym czasie był kastrowany, bo kiedyś będzie non stop gwałcił drugiego. Ile miesięcy ma Misiek?

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:56:46 pm »
Ok 4 miesięcy. zastanawiam się kiedy iść do weta, bo na razie wydaje mi się, że jest za mały...
Ale to, że młody nie jest kastratem wyjaśnia nadmierny popęd Parówka?
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2010, 21:34:23 pm »
Gdyby mógł dorwać Młodego,to by go gwałcił,a tak pozostało mu pokazywanie na zabawce.

Nuna

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:26:13 am »
Cztery miesiace mozna juz kastrowac to zalezy od weterynarza, niektorzy wola starsze kroliki. Moj Tino mial trzy miesiace, bardzo dobrze zniosl zabieg, lepiej niz roczny Tobi.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2010, 12:37:29 pm »
To bardzo dobra wiadomość, Nuna :) a takim razie czas się wybrać do kliniki. Chociaż jakoś nie mogę się przekonać, żeby Misię oddać pod nóż... On jest taki mały... ^-^ aż żal, normalnie.
No ale zobaczymy, co powie wet.
dzięki :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Justice

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2010, 22:47:11 pm »
a ja mam z kolei inne pytanie: otoz Bako jest juz hmm... dokladnie miesiąc po kastracji i nadal "sznupie" w podłodze (kopie). Minie mu to? Gdzies kiedys przeczytałam ze po kastracji takie zachowania mijają. On tez jest nadal pobudzony ale tylko na widok moich spodni piżamowych :P I czy jak juz minie te 6 tyg. to moge bez obawy Salute z Bakusiem razem puscic?

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2010, 22:57:04 pm »
U niektorych króliczków to wyciszanie trwa trochę dłużej, ale na pewno mu przejdzie - sama zobaczysz kiedy króliczki będę juz gotowe na spotkanie i wielką miłość - oby udało Ci się bezboleśnie. Pozdrawiam cieplutko

kasiagio

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2010, 23:07:33 pm »
Justice,  poziom hormonów po kastracji może spadać nawet do 6 miesięcy  także jeszcze troszkę , a króliki po kastracji sa jeszcze do 6 tyg płodne takze chyba jak minie  6 tyg , możesz ich zaprzyjaźniać  :przytul

strzalik

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2010, 01:31:37 am »
Cytat: "Justice"
i nadal "sznupie" w podłodze (kopie). Minie mu to?

Ichol jest 8 miesięcy po kastracji i nadal kopie i raczej kopać będzie, a Filip jest rok po kastracji i z kopaniem nie ma problemu bo nigdy tego nie robił , więc wydaje mi się że to zależy od królika i jego natury ;)
Kciuki za zaprzyjaźnianie  :icon_3m_sie

nuka

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2010, 03:22:59 am »
kopanie - to przecież naturalne u królików

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2010, 13:17:23 pm »
dokładnie tak jak nuka napisała - kopanie raczej nie jest zachowaniem związanym z popędem płciowym

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2010, 16:15:19 pm »
Kiedys  jak nie chcialam zeby felkowi zabraklo sianka kladlam duza kule w rogu pokoju - on instynktownie rozwalal to bo kroliki lubia kopac. nie masz sie wiec czym martwic :DD
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2010, 23:37:17 pm »
Hm, Parów się jakby uspokoił po kastracji, ale trochę to trwało. Nadal jak widzi Małego to najchętniej by go gwałcił, ale - co mnie dziwi - ostatnio z wzajemnością.
Mały został wykastrowany parę dni temu i teraz czekam tylko aż hormony im opadną do końca (czyli pewnie z pół roku se poczekam :P). Mam wielką nadzieję, że nastanie pokój i przyjaźń :] Czasem chyba nawet liżą się przez kraty, więc może moje nadzieje nie są płonne.

No nic, trzeba czekać :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2010, 14:52:05 pm »
Najlepiej kastrować jak najszybciej, bo potem zachowanie może przejść już w nawyk. :P
York mojego brata, mimo, że wykastrowany, to gwałci nadal maskotki.
 :rotfl2

Aaltheya, a dostał kaftanik? (jak tak to) Ile on kosztuje?


Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2010, 21:28:39 pm »
ppx, pytałam doktora o kaftanik, ale mówił, że nie jest potrzebny (mam doświadczonego weta od królików :) ). Uwierzyłam, pomimo tego, że inne uszaki nosiły, ale jestem zadowolona. Bardzo szybko się zagoiło, a Mały Miś nie lizał się i nie gryzł po ranie.
Myślę, że nie jest drogi, najlepiej zapytaj w swojej klinice :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

nuka

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2010, 13:37:40 pm »
Moje chłopaczyska nosiły kaftaniki tylko i wyłącznie na moją prośbę po tym jak Frotek Aneczki wyrwał sobie szwy i musiał mieć ponowne szycie.
Jeden kaftanik kosztował 20 zł

Justice

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2010, 21:18:56 pm »
Bakuś w poniedziałek będzie 6 tyg. po kastracji, czy moge spokojnie zaprzyjaznic go z Salutka bez obawy niechcianej ciązy Salutowej? :)

nuka

  • Gość
Królik nadal pobudzony!
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2010, 04:17:49 am »
Tak, już możesz puszczać bąble razem