Autor Wątek: Na dwór ??  (Przeczytany 4773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Na dwór ??
« dnia: Marzec 25, 2010, 16:18:31 pm »
Witam. Chciałbym wyjść z moja Shilla na dwór ale nie wiem na jak długo < 1 raz >oraz od ilu stopni najlepiej .

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Na dwór ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 17:30:52 pm »
kamis1994, z królikiem nie wychodzi sie na ulicę, do parku ani nigdzie gdzie można spotkać psy lub inne zwierzęta. Powinno byc czysto, żadnych trujących roślin w pobliży śmieci i ostrych [przedmiotów. Powinno być bezpiecznie. Kiedy znajdziesz teren spełniający te warunki, temperatura powinna (tak mi się wydaje) tak jak dziś, ok. 15 - 20 stopni. Spacer powinien trwać od 5 - 15 minut. Wczesniej przyzwyczaj chodzić królika na szelkach, jeśli się wyrywa i próbuje je ściagnąc to pożegnaj się z wychodzeniem z nim na dwór.


megana88

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 17:36:54 pm »
Tak jak powyżej :) dodam, że królika można przyzwyczajać do spacerów poniżej opisanych temperatur, jednak aby do tego doszło trzeba stopniowio, regularnie go wypuszczać na dwór. Wypuszczenie teraz z pewnością spowoduje chorobę.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Na dwór ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2010, 17:42:11 pm »
U nas było dziś 20 stopni, raczej nie spowoduje przeziębienia ;)


Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Na dwór ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2010, 17:49:33 pm »
dzieki czyli max 15 minut /, co do miejsca to mam ogrodek z zagrodka> i rozumiem ze srednia temperatury to 15-20 stopni ?? a gdy jest powyzej 20 stopni to nie lepiej by mu bylo na chlodniejszym podworku niz w domu ???

megana88

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2010, 18:03:38 pm »
Tak, tylko uważaj na słońce. Królik łatwo się nagrzewa. To samo z wiatrem. Pogoda powinna być w miarę "stabilna" i królik wypuszczany na dłużej (do zagródki) powinien mieć wodę oraz mozliwość cienia.

nuka

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2010, 18:31:28 pm »
Przypomnę tylko o wcześniejszych szczepieniach  :&gt;

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Na dwór ??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2010, 18:43:46 pm »
Powiedzialabym, ze w tej chwili srednio jest sens wychozic z krolikiem. Po co? wyjsc, zeby wyjsc? Lepiej poczekac, az trawa przyjmie porzadny wyglad, to przynajmniej sobie krolik swiezyzny podje.

Oczywiscie biorac pod uwage :
Cytuj
z królikiem nie wychodzi sie na ulicę, do parku ani nigdzie gdzie można spotkać psy lub inne zwierzęta. Powinno byc czysto, żadnych trujących roślin w pobliży śmieci i ostrych


i dodajac - jak najdalej od jezdni.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

nuka

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2010, 18:45:03 pm »
Cytat: "Iras"
przynajmniej sobie krolik swiezyzny podje
a stopniowe przyzwyczajanie  :&gt;

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Na dwór ??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2010, 18:50:36 pm »
Cytat: "nuka"
Cytat: "Iras"
przynajmniej sobie krolik swiezyzny podje
a stopniowe przyzwyczajanie  :&gt;


a co? lepsza zgnilizna pozimowa? ;P Biorac pod uwage pytanie - to chyba raczej oczywiste, ze z krolikiem wychodzi sie na trawe  - po chodniku raczej nikt normalny krolika ciagac nie bedzie. wiec stopniowe przyzwyczajenie do trawy jest elementem wychodzenia - przy czym wez pod uwage, ze niektorzy moga sobie trawe w doniczce hodowaci miec ja swiezutka przez caly rok ^^
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

nuka

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2010, 18:53:27 pm »
ja to wiem, ale kamis ma uszy od niedawna  :&gt;

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Na dwór ??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2010, 18:56:41 pm »
Iras,  niektóre króliki nie jedzą 'z ziemi' np moje. Więc raczej widzę sens wypuszczania np na ogród w dzien teraz kiedy jest ładna pogoda.
SylwiaG

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Na dwór ??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2010, 20:13:00 pm »
Ooooo temat dworu ? szelek? nie dla mnie bo bedzie dym :) :DD
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Na dwór ??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2010, 20:30:53 pm »
Dzięki wam  :bukiet  . Poczekam do wakacji aż trawka będzie dobra :D  Rozumie ze mam go przyzwyczajać stopniowo < najpierw 15 minut potem np. 20. >?

megana88

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2010, 20:37:46 pm »
Zgadza się. Musisz obserwować pogodę, bo wiadomo, że jak będzie bardzo fajnie to można i dłużej. Po każdym spacerku obserwuj królika czy aby się nie przeziębił, ja już doszłam do paru godzin nad jeziorem, Karolcia wręcz pakuje się sama do transportera na myśl o wolności :D ech, szybciej do lata...

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Na dwór ??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2010, 21:27:11 pm »
No tak lato już nie długo  :jupi  :jupi  :jupi   nie umie sie doczekac pierwszego spacerku po ogrodku < pewnie odrazu po wypuszczeniu pociagnie do skubania trawki  :rotfl2  >

megana88

  • Gość
Na dwór ??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2010, 21:29:35 pm »
Napisz kiedyś jak tam pierwsze wrażenia po spacerze na zielonej trawce :) a Twój króliczek nosił wcześniej szelki?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Na dwór ??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2010, 21:40:52 pm »
Okna otwieraj na coraz dłużej, bo im pozniej tym chlodniej. Powolutku, a pozniej maly sie nie zaziebi.
SylwiaG

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Na dwór ??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2010, 21:50:52 pm »
Okna są otwarte prawie cały czas gdyż jest bardzo ciepło .. co do szelek to sporadycznie po domu przymierzałem ale myślę ze nie będą potrzebne na ogródko :D

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Na dwór ??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2010, 10:21:54 am »
Ja moje uszate puszczam po ogródku w szelkach i z przypiętą smyczą, o tak w razie "w" gdyby się wystraszyły i popędziły w długą... chociaż jednej parze uszu to nie grozi, jest postrachem kotów sąsiadów- może dlatego że jest od nich większa  :diabelek
a jeśli chodzi o wyjścia już teraz to wychodzimy, trawka już wschodzi, mleczyki też już malutkie, świeżutkie były (były bo już pożarte) także jak ładna pogoda, bez halnego to czemu odmawiać królom takiej przyjemności  :&gt;