Autor Wątek: Jak ją przekonać??  (Przeczytany 8106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Jak ją przekonać??
« dnia: Wrzesień 26, 2005, 19:20:00 pm »
Poszłam do nowej klasy, w której jedna osoba ma królasa. Już ją przekonałam żeby go zaszczepiła. Ale dałam jej rady też co do żywienia... powiedziałam o granulacie..itd. A ona mi na to, że gdzie ona znajdzie granulat sam (karmi mieszanką  :? ) i że nie zmieni bo nie chce. I mówiła mi że właśnie kupiła królowi kolby i zjadł w jeden dzień. Znów poowiedziałam, że to mu nie potrzebn a nawet szkodliwe. A ona, ze on sobie na tym ściera żeby. Nic nie pomogły moje tłumaczenia, że Maksik ma ponad rok, niegdy nie dostał kolby, wapna itd. a żęby ma krótkie i ładne. I tu odpowiedziała: "A ty się nie znasz!!".

Byłam miła aż do przesady normalnie. Nie darlam się na nią, nie krytykowałam... jak ją przekonać??  :beksa:
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2005, 19:37:10 pm »
wydrukuj broszurke i jej pokaż.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

anUSZka

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2005, 20:18:56 pm »
Lub zaproś na forum. Tutaj (ale dla nowicjusza moze być trochę trudniej) lub na krolicze.

Druga rzecz - mozesz ja zaprosic do domu i pokazac jej, jak twoj krol zyje (edukacja przez dobry przyklad).

Acha - i jak za cos chwalisz, to taka osoba przelknie latwiej i rade. Czasami lepiej dziala powiedznie "A probowalas to i tamto?" zamiast dawania po prostu rad - niektorzy maja delikatne ego i nie lubia, jak im sie udziela rad ;)

DOT

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2005, 20:22:14 pm »
Gaber jeśli ta koleżank ma interenet to możesz ją także odesłać na stronę Anuszki, Ziabaka, SPK, Oazy, Medirabbit, na nich wszystkich jest opis prawidłowego żywienia królików. Może to do niej przemówi.
BTW. Dziś widziałam w gazecie dla wetów artykuł dr Lewandowskiej na temat żywienia królików a na zdjęciach Pyza oraz Tufik i Antosia  :mrgreen:

Martulkaa

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:19:47 pm »
oooo a ja jeszcze nie widzialam. przejde się chyba do Oazy  :D
a moze masz Dot skan :>

DOT

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:26:36 pm »
Jak pisałam Marcie na gg jeszcze nie mam, może jutro uda mi się coś zdziałać :)

DOT

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2005, 17:01:49 pm »
Marta, doszedł skan? :>

Martulkaa

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2005, 19:42:05 pm »
a na jaki mail wyslalas ??
Nic nie doszlo

moj to : martulkaa@op.pl

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2005, 18:17:20 pm »
No ona nie ma netu...   :? . Pokażę jej broszurkę, ale za minimum tydzień, żeby się top trochę "uspokoiło". Choć na każdej TI niby przypadkiem wchodzę na stronę SPK, a ona siedzi stanowisko obok i nie raz czytała moje posty  8) .
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2005, 19:15:53 pm »
teraz zaczęłam się pożądnie matwić. Dziś dowiedziałam się, że daje królowi obierki od ziemniaków do jedzenie i "za karę" podnosi go za kark  :roll: . Nie chce  jej urazić, ale potwornie żal  mi królika. Doszkolę się na wycieczce integracyjnej na temat fachowo: ""czemu obierki są szkodliwe", "co dawać jeść a czego nie dawać". Wezmę ze soba materiały - moze jak zobaczy, że ja czytam to i ona przeczyta. Zobaczymy...  :roll:
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2005, 22:20:14 pm »
Masz ciezki orzech do zgryzienia z ta dziewczyna... ale kropla drazy skale! Trzymamy kciuki :)

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2005, 21:39:11 pm »
Jest dobrze! Jedziemy na wycieczkę integracyjną w niedzielę. Kasia poprosiła mnie żebym jej w najbliższym czasie przyniosła na nagranej dyskietce jakieś informacje o prawidłowej hodowli króliczka. Powedziałam jej, że ja mam wydrukowane  ;-)  :lol: (a więc muszę to dziś zrobić  :hehehe: ) i że na wycieczkę jej przyniosę. Tam będziemy mieć trochę czasu i jak będzie niedowieżać to jej wytłumacze :D. Dobrze jest!!!
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2005, 17:34:39 pm »
Super :)
Ja zawsze mowie, ze wiekszosc ludzi wcale nie jest zla, tylko niedoinformowana!
napisz nam koniecznie, jak Ci poszlo.

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2005, 13:00:11 pm »
Na wycieczc jednak materiałów nie ruszyła  :roll: , ale obiecała mi, że w czasie długiego weekendu je przeczyta. Poetm, w środę wypalę jej niby od tak "przeczytałaś te materiały?? Fajne są...nie?!".  :hehehe:

Ale wiem, że jest dużo lepiej. Powiedziała, ze jej mamie spodobała się tableka co można podawać królikowi w dużych ilościach, co w małych, a co jest szkodliwe... (twoja strona ANuszko :)).  

Jeszcze wczoraj byłam u niej. Widziałam króliczka. Na razie go zdążyła zaszczepić, a przy tym okazało się że to samiczka  :roll: . Teraz, jak już ustatkuje się z dietą i pożadną opieką nad Tuptusiem to jej zacznę ględzić o sterylce.

Królik mieszka w klatce, jak na moje oko to 60-siątka, ale jakaś nieproprcjonlanie szersza. Pewnie gdzieś ze 40 cm szerokości. Tuptuś jest maleński (nawet mi na 1,5 kg nie wygląda, a ma już ponad roczek). Pieszczoch taki słodki, kosmicznie przypominający Duśkę Azi.
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

anUSZka

  • Gość
Jak ją przekonać??
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2005, 15:48:45 pm »
Super, widzisz, powolutku - ale dziala :D

ps. swoja droga to czasami trzeba duzo cierpliwosci, no nie? ;)