Autor Wątek: Pulpecik i Mariola  (Przeczytany 10666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« dnia: Marzec 19, 2010, 18:38:09 pm »
dzisiaj przywiozłam Mariolę, roczną samiczkę. Poprzednia właścicielka musiała ją szybko oddać wzięłam ją, bo już od dawna planowałam przyjaciela dla Pulpecika.
Przyznam się że nie wiem jak je zaprzyjaźnić. Jak na razie Mariola siedzi w klatce a Pulpecik ją ignoruje ale raz rzuciła się na klatkę i jest bardzo nerwowa. Nie daje się nawet pogłaskać.
Boję się że nie zaakceptuje Marioli :(
co mam zrobić?? Jak je zaprzyjaźnić?? prosze o pomoc
moja królowa Pulpecik ;**********

kasiagio

  • Gość
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 19:44:44 pm »
Fincia, na początek niech biegają na zmianę i przyzwyczajają się do swojego zapachu , potem chyba musisz znaleźć teren neutralny w którym po raz pierwszy pozwolić na wspólne bieganie , ale to wiem z przeczytania forum , resztę niech napiszą dziewczyny ekspertki  :przytul

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 20:01:21 pm »
właśnie problem w tym, że ja nie mam możliwości wypuszczenia ich na teren neutralny.... ech zaczynam powątpiewać czy dobrze zrobiłam że wzięłam Mariolkę :(
moja królowa Pulpecik ;**********

kasiagio

  • Gość
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2010, 20:03:09 pm »
Fincia, masz łazienkę ??
Możesz im zrobić pierwsze spotkanie w wannie ;) nie martw się może nie będzie tak źle . :przytul

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2010, 20:10:17 pm »
dobry pomysł...jednak boje sie po pierwszej reakcji Pulpecika, bardzo sie zdenerwowała i rzuciła na klatkę Marioli aż musiałam się napić melisy....
moja królowa Pulpecik ;**********

kasiagio

  • Gość
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2010, 20:21:36 pm »
Fincia,  z tego co czytałam na forum to dziewczyny miały niezwykle rozruszane takie spotkania , niektórym nie udało się zaprzyjaźnić maluszków , ale w większości przypadków po jakimś czasie i ustaleniu hierarchii jeżeli miłości nie było była akceptacja , także nie denerwuj się na zapas , jakoś to będzie  :przytul

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2010, 20:23:37 pm »
kasiagio, dziękuję za słowa otuchy będę starała się robić wszystko co w mojej mocy...w sumie mam tylko te uszaki wiec jest o co walczyć

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 9:50 pm ]
co mam zrobić ?? pulpeck atakuje mariolke nawet przez klatkę!!! nie wiem co robić boje sie iść spać Pulpecik nie jest już zamykany w klatce na noc boje sie ze w nocy zaatakuje mariole.... :(
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2010, 23:21:58 pm »
Daj Mariolkę do innego pokoju.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2010, 00:28:32 am »
Fincia, jeżeli będzie bardzo źle to można poszukać innego domku dla Mariolci przez SPK. Jakby nie było jednak 2 samice dość ciężko się zaprzyjaźnia - wszystko zależy od ich charakteru :/
Na pewno jeżeli podejmiesz decyzję że zostaje u was to zaprzyjaźnianie musi być na neutralnym terenie, bo twój pokój/mieszkanie to jest teren Pulpecika a samice są bardziej terytorialne.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2010, 06:18:42 am »
chyba tak będę musiała zrobić-dam Mariolkę do innego pomieszczenia ale jeszcze nie wiem gdzie....Wolałabym nie oddawać Mariolki to taki słodki i kochany królik, dużo już przeszedł....
moja królowa Pulpecik ;**********

kasiagio

  • Gość
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2010, 09:49:04 am »
Fincia,  możesz tez ją dać do przedpokoju , wiesz Pulpecik , poczuła się zagrożona i dlatego tak skacze po klatce może jak już się do siebie i do nowych zapachów przyzwyczają to wszystko pójdzie ok ;)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2010, 10:22:14 am »
w przedpokoju nie ma miejsca ...jak na razie jest ok więc poczekam jak sie sytuacja rozwinie  w ostateczności porozmawiam ze współlokatorami i dam Mariolke do pokoju jednego z nich
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2010, 20:48:05 pm »
Fincia, lepiej je teraz odseparowac, tak jak pisza dziewczyny. Zeby przypadkiem sie nie pogryzly przez kraty. Jak nastawia sie do siebie zle jeszcze przed zaprzyjaznianiem, to pozniej bedzie ciezko.
To prawda, pokoj odpada. To musi byc teren, ktorego nie zna Pulpecik. Obie musza czuc sie niepewnie.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2010, 16:39:44 pm »
przeniosłam Mariole do innego pokoju, dzisiaj Pulpecik uciekł z mojego i pokicał do Marioli i o dziwo zaczęła jej lizać nosek więc może wchodzimy na dobrą drogę....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2010, 17:17:40 pm »
No to juz jest dobry znak :)
Moje baby zawsze sie klocily przez kraty.
Trzymamy kciuki za te babska przyjazn  :jupi

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2010, 23:13:07 pm »
chyba zbyt wcześnie się ucieszyłam dzisiaj Pulpet znowu zaatakowała Mariolę, która nie pozostała jej dłużna...kobitki obraziły się nie tylko na siebie ale i na cały świat.... :(
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2010, 11:57:20 am »
Zaprzyjaźnianie samiczek zwykle jest bardzo trudne, ale nie znaczy, że niemożliwe.
Spróbuj może w zupełnie obcym terenie, jeśli masz możliwość spróbuj gdzieś na zabezpieczonej działce/ogródku.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2010, 12:31:13 pm »
problem w tym że nie mam takiej możliwości mam pokój w małym M2 w bloku....nie znam nikogo do kogo można by było przewieźć królowe.

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 1:18 pm ]
pierwsze wypuszczenie ich razem na neutralnym terenie- łazienka skończyła się utrata kawałka sierści przez mariole Pulpet nie odpuszcza chyba jednak nie uda mi sie ich zaprzyjaźnić ;(
moja królowa Pulpecik ;**********

nuka

  • Gość
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2010, 14:38:27 pm »
Fincia, moje uszaki zaprzyjaźniły się w poczekalni u weta, miały spory stres bo dookoła było kilka piesków, potem w pociągu tylko przypieczętowały swoją miłość. A widziały się pierwszy raz w życiu.

Także się nie poddawaj, kilka kłaczków to nic strasznego.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Pulpecik i Mariola
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2010, 10:03:22 am »
no i nic :( wypuszczam je w neutralnym miejscu niby jest ok zaczynają się bawić i wtedy któraś z nich atakuje druga już nie wiem co robić??!! :buu
moja królowa Pulpecik ;**********