Autor Wątek: 2 w 1 - czy to dobry pomysł?  (Przeczytany 3193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nakiti

  • Gość
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« dnia: Marzec 14, 2010, 19:04:38 pm »
Hej. Mam od dłuższego czasu dwa króliki. Jest to wykastrowany samiec i samiczka, są bardzo ze sobą zaprzyjaźnione;) Mieszkają w dwóch osobnych klatkach po 80cm. Trochę dużo miejsca zajmują te klatki, a na zagrodę niestety nie mam miejsca.

Czy moje króliki mogłyby mieszkać w jednej klatce o długości 120cm?

Offline fufulina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 19:12:08 pm »
Moje dwa uchole od roku są razem.  Jak tylko zauważyłam, że żyją w zgodzie ograniczyłam ich do jednej wielkiej klatki. Ogólnie to kicają wszędzie a w klatce tylko jedzą i się załatwiają do kuwety.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 19:12:17 pm »
Oczywiście, że mogą :)
Jeśli oczywiście nie będą przebywały w niej non stop, bo to jednak trochę mała przestrzeń na dwa króliczki.

A z drugiej strony, zagródkę można kupić sześć elementów po 60 cm każdy, więc po złożeniu wychodzi mniej więcej ta sama przestrzeń, a wiadomo, zagródka trochę wyższa, więc można tam np. postawić kartonik, co sprawia mozliwość wskoczenia na dach takiego domu (moje dziewuszki np. uwielbiają leżeć na czymś :) ). No i na pewno łatwiej posprzątac :P

A zagródkę np. na allegro można dostać w przystępnych cenach :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 19:23:38 pm »
Wiem, że ludzie trzymają dwa króliki w jednej klatce, ale ja mam takie zboczenie "klatkowe" i mi się wydaje, że będzie im ciasno. (To zboczenie polega m.in. na tym, że każda klatka mi się wydaje za mała ;) ). No ale skoro króliki tylko tam jedzą i bobczą, to tragedii chyba nie będzie ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nakiti

  • Gość
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2010, 23:07:12 pm »
większość czasu kicają po pokoju, ale jak wychodzę do szkoły, to nie ma szans, muszą zostać w klatce... dlatego się zastanawiam.

Może macie racje z tą zagródka? tylko boje się, że mi się nie zmieści do pokoju, bo mam dość mały.

"Tylko jeden królik i żadnych zwierząt więcej" - słowa moich rodziców jak dostałam Nulę, ale jak zobaczyli Jako i to jak się męczy (był wypuszczany raz na dwa dni na 20 minut, nie obcinane pazury, trociny w całej klatce, brak siana i niebezpieczny pies obok, który już raz wziął maluszka w zęby) to od razu zgodzili się na przygarnięcie.

Jaki waszym zdaniem byłby dobry kojec dla dwóch żywych kicajów i taki nie zaduży??

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2010, 12:04:47 pm »
Nakiti zawsze możesz rozkładać zagrodę tylko na czas twojej nieobecności, kiedy muszą być zamknięte... :)

Ashoa

  • Gość
2 w 1 - czy to dobry pomysł?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 18:58:20 pm »
Ja jestem za :) moje uszate miały jedną klatkę, skoro się lubią to dlaczego nie? A jak im ciepło-przytulasko będzie w nocy to oh :)