Autor Wątek: Lizanie Poduszki  (Przeczytany 15941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 21, 2010, 14:00:21 pm »
A moja króliczka wylizuje swoje łapki przy pazurkach. Obie, najpierw jedną, potem drugą, myślałam, że coś tam jej się stało.
No moja poduszkę i kołdrę też liże. Mnie czasem też :) Żałuję, że mój królas nie jest taki leżący na człowieku i woli spać pod kanapą.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:31:51 pm »
Mój królik liże mi spodnie. Leży obok mnie przytulony do uda, głaskam go i jak tylko na moment przestanę to zaraz odwraca mordke i liże te spodnie. Myślę, że tak chce pokazać, że chce dalej pieszczot i jednocześnie, że się pieszczotami odwdzięcza.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2010, 22:13:25 pm »
A mi duzo osób co maja dlugo króle mówili ze chodzi Uszatym o sól, bo wszystkie nasze rzeczy maja jej bardzo duzo i dlatego Uszy zlizuja.
mam nadzieje ze macie racje i moje mleczko faktycznie mnie tak kocha heh
Wlasnie tak sadzi wiele osob. Nawet kiedys na forum szczurkowym o tym czytalam. Ale szczurkom tez nie podaje sie zadnych wapienek i lizawek solnych. A zlizywanie przez szczurka potu z ciala czlowieka np ze spoconych dloni wytlumaczono tak: Szczurki dbaja nawzajem o higiene. Myja sie nawzajem, iskaja. I jesli szczur poczul, ze skora jest wilgotna lub inaczej pachnie to pewnie zlizuje, bo chce doprowadzic towarzysza do porzadku, zadbac o 'futerko' (skore).
Poza tym ja sobie mysle, ze zwierzaki jak sie liza nawzajem to przeciez tez jest tak jakby sie glaskaly. Przeciez one nie glaszcza sie dlonmi jak my tylko jezykami. Wiec to jest na pewno jakas oznaka sympatii. Lizanie ubran rowniez.
Za to podgryzanie  np. ubran oznacza, ze nalezy poswiecic kroliczkowi uwage, poglaskac. Czasem tez podgryzaja chyba nieswiadomie jak sa glaskane i im dobrze. Tosia tak robila. Lizala, lizala i nagle tak zabkami zaczepiala.