Autor Wątek: Lizanie Poduszki  (Przeczytany 16456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asiunka

  • Gość
Lizanie Poduszki
« dnia: Marzec 13, 2010, 16:35:07 pm »
Witam, jestem tu nowa, jednak juz od dluzszego czasu przegladam to forum :)
Mam taki problem, mój Kubuś jest wychowywany bezklatkowo, tzn ma swój kącik, ale lata sobie gdzie mu się podoba :)
Śpimy razem w łózku, a on godzinami potrafi lizać mojego jaśka na którym ja mam ułożoną głowe :D wiecie jakie to jest uczucie? conajmniej dziwne.. juz mi sie dziwne rzeczy snią. A on liże i liże i nie można go od tego odgonić.
Wie ktoś moze dlaczego on to robi?:)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2010, 18:09:26 pm »
Asiunka, z tego co ja czytalam w internecie na temat lizania przez kroliki roznych przedmiotow, to oznacza dla ciebie bardzo dobrze :D Mianowicie kroliki lizac przedmioty znajbujace sie w poblizu opiekuna, nalezace do niego lub lizac samego opiekuna wyrazaja tym swoja sympatie :) Ja tez mialam kiedys takie oblizane poduchy. Czasem Tosia pozostawiala po sobie mokra plame na jasku ;) Bardzo mi tego brakuje...

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2010, 22:58:47 pm »
Mnie Parówa liże prawie cały czas :P czasem mnie to trochę denerwuje, bo wskakuje np na oparcie od tapczanu, liże mnie po karku i czasem skubie włosy  :oh: poza tym liże moje spodnie, poduszki, torbę i wszystko, wszystko.
Uszate serduszko jest naprawdę maszyną do lizania :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Asiunka

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2010, 23:57:04 pm »
mnie mój kubuś raczej nie liże, za to poduche ubóstwia :P ale powiem wam coś. Nie nosiłam go na rekach, nie brałam go na rece wogole, bo tego nie lubiał, więc stwierdziłam - nic na siłe. no ale wczoraj stwierdziłam, ze trzeba się w koncu do weta wybrac, żeby go zaszczepić. Zanim wsadziłam go do transporterki, udalo nam się pobawić w chowanego, udało mu się także mnie mocno podrapac, oraz próbował mnie ugryźć - nie udało mu się :D
No i pojechalismy do weta, w gabinecie króliś - aniołek, normalnie babka się dziwiła czemu on taki grzeczny, wtulił się we mnie. Pewnie byłam jedynym znanym mu zapachem. No ale nie o to chodzi, króliś ma 5 miesięcy, to było jego pierwsze szczepienie i pierwsza wizyta u weta.
Wrócilismy do domu i coś się zmieniło, przychodził do mnie, nawet spał wtulony w moją nogę :D i mówią, że zwierzęta nie myślą abstrakcyjnie.. :)

Kingunia12

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2010, 13:24:13 pm »
Moja Pchałka potrafi, a nawet ciągle liże po nosie, oczach, po całej twarzy i też wyrywa włosy :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2010, 21:15:04 pm »
Milo liże mnie zawsze po czole :)
Ale nie wiem dlaczego liże swój dywanik w zagrodzie? Potrafi tak leżeć parę minut i go lizać i lizać...

strzalik

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2010, 22:36:41 pm »
A tu Lajcik w akcji lizu - lizu  :PP
http://www.youtube.com/watch?v=CE2Q3Xo07iY

nuka

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2010, 22:43:31 pm »
Lizanie to oznaka sympatii  :lol  czyli Milo lubi swoją pańcię i swój dywanik, a Lajcik - nie wiem co lizał, narzutę?

strzalik

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2010, 22:56:30 pm »
Nogę misia, Filip też go lizał (misia) jak do nas przyjechał teraz przerzucił się na Stefana i Ichiego.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2010, 23:20:13 pm »
moje nagminnie liżą moją poduszkę... jedno z jednej a drugie z drugiej strony...

Ukryj w akcji :D sprzed 3-4 godzin więc świeżutkie :D a Bisia dała dyla jak robiłam zdjęcie bo też lizała tylko z drugiej strony...


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2010, 00:45:13 am »
Wiedziałam, że jak liże człowieka tzn. że go lubi, ale nie wiedziałam że może okazywać tak swoją sympatię dywanikowi   :rotfl2 on go zawsze liże jak leży, taki jest leniuch  :rotfl2

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2010, 12:00:33 pm »
Ja jak siedze przy komputerze to przyłażą do mnie oboje i mnie po nogach skubią żeby tylko mnie zaczepić  :oh:  Łażą za mną zawsze po pokoju krok w krok i są chyba najwdzięczniejszymi zwierzętami jakie znam  :P  i niech mi ktoś powie że króliki nie mają uczuć  :bejzbol

bunny.

  • Gość
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2010, 12:09:41 pm »
Heh, mnie dzisiaj zdziwiło zachowanie Tusi. Zawsze rano wstaję o 5 (ranny ptaszek xd), zbieram się do szkoły, jem. Dziś wyjątkowo miałam na 9. Potem zwykle oglądam TV, wypuszczam Tusię. Zwykle tylko biegała, leżała obok mnie na kanapie. Dziś było inaczej. Leżałam tak jak zwykle. Ona też - jak zwykle. A potem... wstała, podeszła do mnie i zaczęła mnie lizać po twarzy. Po tych postach się przekonałam, że Tusia chyba ma do mnie już zaufanie.  :jupi

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2010, 15:09:45 pm »
mnie Dżafa też ciągle lizała !  :P  ręce, twarz, spodnie, bluzkę.. wszystko ! :D
ale to chyba przechodzi z czasem.. już jej się znudziło lizanie wszystkiego dookoła non stop. czasami coś tam liźnie, ale to rzadkość !  :P

Offline olufka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2010, 16:00:21 pm »
czytam te posty i smieje sie sama do siebie.Kroliki to najukochansze zwierzeta na swiecie.Tutek tez ma manie lizania.wystarczy ze sie z nim poloze,zaczynam go glaskac on podchodzi do mojej twarzy i zaczyna lizac mnie po czole pozniej po policzkach i najcudowniejsze po nosie...i laskocze mnie tymi swoimi wasiskami.jak przestanie lizac wtula swoja glowe pod moja brode i tak mozemy lezec godzinami.Cudowny jest :P  !!  :heart   :heart  :heart  :heart
"Deszcz szczęśliwych pocalunków na Twojej twarzy, ręce znowu tulą ukochana glowę, znów spoglądasz w ufne oczy Twojego Przyjaciela, które tak dawno odeszły z Twojego życia, ale nigdy nie znikneły z Twojego serca."

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2010, 23:10:02 pm »
Krępy za to nie lize mojej poduszki - tylko swoją klatkową xd
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:02:01 pm »
Moje monsterko tez lize moje rzeczy ale no nie wszystkie, i w sumie niewiem czy robi to bo mnie tak kocha czy chodzi jej tylko o sól, bo podobno ole lubia sól z rzeczy zlizywac :)



Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:11:24 pm »
Nie chodzi na pewno o sól :) królikom sól nie jest potrzebna :) na tym zarabiają sprzedawcy- sprzedają lizawki solne, które sa niezdrowe, bo wpajają ludziom, że króliki liża, bo potrzebuja soli :/ a to prawdą nie jest :) tak samo z wapienkami- wapno królikowi do ostrzenia zębów nic nie daje tylko szkodzi i prowadzi do kamieni w nerkach, co jest męczącą śmiercią dla królika.

Wg. mnie lizanie jest oznaka sympatii, często robia to tylko młode co ciekawe. Może to jakaś oznaka traktowania opiekunów jako matkę? Nie wiem :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:13:45 pm »
Krepy nwet wapienka tknąc nie chcial. raz w zyciu dostal (nie ode mnie)
i ani ruszył :P mial wapienko gleboko w podwojnej dupecce :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Lizanie Poduszki
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:28:41 pm »
A mi duzo osób co maja dlugo króle mówili ze chodzi Uszatym o sól, bo wszystkie nasze rzeczy maja jej bardzo duzo i dlatego Uszy zlizuja.
mam nadzieje ze macie racje i moje mleczko faktycznie mnie tak kocha heh