Autor Wątek: Hodowle królików.  (Przeczytany 61989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2010, 15:15:12 pm »
Zapraszam do mojego nowego wątku.

Wkleję też tutaj jego treść:
Cytuj
Co Wy na to, aby uczynić wreszcie Wielką Akcję Przeciw PseudoHodowlom ?


Pseudohodowle są wszędzie, występują przy wszystkich gatunkach zwierząt domowych…
Zarówno jak i u psów, królików (a także innych zwierząt też).
Jednostkami za wiele nie zadziałamy, ale jak połączymy siły, kto wie?
Więc mam propozycję i prośbę, najpierw prośba. Ja jestem tylko na forach o tematyce króliczej i psiej, jeśli ktoś siedzi na forach innych zwierząt to byłoby spoczo, jakby też zamieścił ten pomysł na nim.

Walki z ph trwają ciągle, jak widać mało skutecznie…

Więc przedstawiam Wam teraz mój pomysł. (:
Różne organizacje, fora zwierzęce - wspólnie zebrały pieniądze na spot reklamowy.
Każdy ma telewizor i ogląda (nawet wbrew woli) reklamy, dotarlibyśmy naszym przekazem także do normalnych ludzi.
Co byłoby w tej reklamie? Myślę, że mogłaby być scenka jak pani z zoologia kłamie klientkę, że królik większy nie urośnie (i pokazane dwie najczęstsze sytuacje, jakie po tym następują: królik umiera, gdyż został oddzielony za wcześnie od matki, a także druga sytuacja jak królik zostaje wyrzucany na ulicę z powodu, że za duży urósł i porównanie jego wielkości do królika hodowlanego, żeby pokazać, że to normalna wielkość królika miniaturki).
Także po tym scenka, jak jakaś babka sprzedaje komuś słodkiego szczeniaka (gdzieś na mieście), opowiada po nim, że jest po rodowodowych rodzicach itd. Każda wraca w swoją stronę, sprzedawczyni wraca do swojej hodowli (syf, 10 psów w jednej klatce itp.) i wypowiada słowa „Haha świetnie, zarobiłam 1000 tys. na kolejnej frajerce”.
Oczywiście byłyby też pokazane sytuacje innych zwierząt, wymyśliłoby się coś. :3
Na końcu tej reklamy byłaby podana jakaś strona (może powstać specjalna do tego) o pseudohodowlach. Na tej stronie pisałoby coś o ph oczywiście, a także zostałyby tam podane odnośniki i linki do różnych organizacji zwierzęcych, stron, for popierających tą akcję.
Także można byłoby zrobić tam działy psów ze schroniska różnych ras, królików, świnek morskich, kotów etc.
Np. ktoś klika zakładkę „Yorki” i ukazują mu się wszystkie Yorki w potrzebie z całej Polski (mógłby być też podział na województwa).


Co sądzicie o tym?


A i jeszcze jedno, ja nie jestem na wszystkich psich forach i króliczych, więc jak ktoś nie widział na nim tego "planu" to prosiłabym też o wstawienie, ew. poinformowanie o tym tam. ;)
Jak ktoś zamieści to jak pisałam wcześniej na innym zwierzęcym forum (np. o kotach) niech napisze o tym tutaj i wstawi cytaty co tam sądzą o tym...
Chodzi o zjednoczenie wszystkich miłośników zwierząt, bo indywidualnie nic to nie daje (na psim interesują się psami, na króliczym królikami itd.), a to jest wspólny problem.


Może założyć "neutralne" forum, aby przedstawiciele miłośników poszczególnych  zwierząt mogli ze sobą się porozumiewać w tej sprawie?


Oczywiście, pewnie niektórzy napiszą "lepiej wydać pieniądze na psy/zwierzęta w schroniskach", ale myślę, że ta reklama uświadomi niektórych ludzi i da do myślenia, więc lepiej zapobiegać, aby psy nie trafiały do schroniska, niż nie przejmować się tym, że psów z dnia na dzień średnio przybywa tam coraz więcej. ;)
Trzeba najpierw usunąć przyczynę, a potem leczyć skutki.

Zrobiłby ktoś bannerka do tej akcji? *prosi*
(na razie informacja na pomysł, ale też się przyda)


Myślicie, ze jakie organizacje zainteresowałyby się tą akcją?

Jak i gdzie to jeszcze zareklamować?


[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 3:16 pm ]
Zapraszam do mojego nowego wątku.

Wkleję też tutaj jego treść:
Cytuj
Co Wy na to, aby uczynić wreszcie Wielką Akcję Przeciw PseudoHodowlom ?


Pseudohodowle są wszędzie, występują przy wszystkich gatunkach zwierząt domowych…
Zarówno jak i u psów, królików (a także innych zwierząt też).
Jednostkami za wiele nie zadziałamy, ale jak połączymy siły, kto wie?
Więc mam propozycję i prośbę, najpierw prośba. Ja jestem tylko na forach o tematyce króliczej i psiej, jeśli ktoś siedzi na forach innych zwierząt to byłoby spoczo, jakby też zamieścił ten pomysł na nim.

Walki z ph trwają ciągle, jak widać mało skutecznie…

Więc przedstawiam Wam teraz mój pomysł. (:
Różne organizacje, fora zwierzęce - wspólnie zebrały pieniądze na spot reklamowy.
Każdy ma telewizor i ogląda (nawet wbrew woli) reklamy, dotarlibyśmy naszym przekazem także do normalnych ludzi.
Co byłoby w tej reklamie? Myślę, że mogłaby być scenka jak pani z zoologia kłamie klientkę, że królik większy nie urośnie (i pokazane dwie najczęstsze sytuacje, jakie po tym następują: królik umiera, gdyż został oddzielony za wcześnie od matki, a także druga sytuacja jak królik zostaje wyrzucany na ulicę z powodu, że za duży urósł i porównanie jego wielkości do królika hodowlanego, żeby pokazać, że to normalna wielkość królika miniaturki).
Także po tym scenka, jak jakaś babka sprzedaje komuś słodkiego szczeniaka (gdzieś na mieście), opowiada po nim, że jest po rodowodowych rodzicach itd. Każda wraca w swoją stronę, sprzedawczyni wraca do swojej hodowli (syf, 10 psów w jednej klatce itp.) i wypowiada słowa „Haha świetnie, zarobiłam 1000 tys. na kolejnej frajerce”.
Oczywiście byłyby też pokazane sytuacje innych zwierząt, wymyśliłoby się coś. :3
Na końcu tej reklamy byłaby podana jakaś strona (może powstać specjalna do tego) o pseudohodowlach. Na tej stronie pisałoby coś o ph oczywiście, a także zostałyby tam podane odnośniki i linki do różnych organizacji zwierzęcych, stron, for popierających tą akcję.
Także można byłoby zrobić tam działy psów ze schroniska różnych ras, królików, świnek morskich, kotów etc.
Np. ktoś klika zakładkę „Yorki” i ukazują mu się wszystkie Yorki w potrzebie z całej Polski (mógłby być też podział na województwa).


Co sądzicie o tym?


A i jeszcze jedno, ja nie jestem na wszystkich psich forach i króliczych, więc jak ktoś nie widział na nim tego "planu" to prosiłabym też o wstawienie, ew. poinformowanie o tym tam. ;)
Jak ktoś zamieści to jak pisałam wcześniej na innym zwierzęcym forum (np. o kotach) niech napisze o tym tutaj i wstawi cytaty co tam sądzą o tym...
Chodzi o zjednoczenie wszystkich miłośników zwierząt, bo indywidualnie nic to nie daje (na psim interesują się psami, na króliczym królikami itd.), a to jest wspólny problem.


Może założyć "neutralne" forum, aby przedstawiciele miłośników poszczególnych  zwierząt mogli ze sobą się porozumiewać w tej sprawie?


Oczywiście, pewnie niektórzy napiszą "lepiej wydać pieniądze na psy/zwierzęta w schroniskach", ale myślę, że ta reklama uświadomi niektórych ludzi i da do myślenia, więc lepiej zapobiegać, aby psy nie trafiały do schroniska, niż nie przejmować się tym, że psów z dnia na dzień średnio przybywa tam coraz więcej. ;)
Trzeba najpierw usunąć przyczynę, a potem leczyć skutki.

Zrobiłby ktoś bannerka do tej akcji? *prosi*
(na razie informacja na pomysł, ale też się przyda)


Myślicie, ze jakie organizacje zainteresowałyby się tą akcją?

Jak i gdzie to jeszcze zareklamować?


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Hodowle królików.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2010, 15:23:52 pm »
ppx brawo  :bukiet

Ja się z chęcią przyłączę - podaj tylko link gdzie jest ten Twój nowy wątek :)

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2010, 15:42:01 pm »
Cytat: "nuka"
Shell, Może wykorzystaj energię do walki z pseudohodowlami. Masz jakiś pomysł na ich zwalczanie?

Proszę bardzo, to link do MOJEJ zeszłorocznej walki z pseudohodowcami na allegro i ale gratka.

http://www.shell.easyisp.pl/pseudohodowle.htm

Napisałam to co uważam, za słuszne a nie żeby powodować kłotnie, po prostu moja kochana madzia czy jak jej tam - nie pamiętam nicku pisze, że ludzie wolą tańsze zwierzęta tzw. podróbki no i ma rację ale w przypadku królików racji już niestety nie ma. Kochana moja Madziu chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że króliki rasowe z hodowli są dużo tańsze od królików ze sklepów zoologicznych. Ludzie tego też nie wiedzą, są ograniczeni myśląc, że królika MINIATURKĘ można kupić tylko w zoologicznym. GDYBY WIEDZIELI, ŻE NIE TYLKO to pewnie by sięgali po zwierzątka z normalnych hodowli. I zaznaczam, że HODOWLA HODOWLI NIE RÓWNA. Wrzucacie wszystkich do jednego wora, zarówno hodowców amatorów jak i hodowcy rozmnażaczy. A szkoda.
Ja jestem hodowcą psów i walczę z pseudohodowcami mojej ukochanej rasy wspierając HODOWCÓW, rozumiem, że Wy też chcecie walczyć z pseudohodowcami królików ale przy okazji niszczycie normalnych hodowców.  :dobani

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Hodowle królików.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 15, 2010, 16:01:05 pm »
Cytat: Shell
Cytat: "nuka"
Shell, Może wykorzystaj energię do walki z . GDYBY WIEDZIELI, ŻE NIE TYLKO to pewnie by sięgali po zwierzątka z normalnych hodowli. I zaznaczam, że HODOWLA HODOWLI NIE RÓWNA. Wrzucacie wszystkich do jednego wora, zarówno hodowców amatorów jak i hodowcy rozmnażaczy. A szkoda.
Ja jestem hodowcą psów i walczę z pseudohodowcami mojej ukochanej rasy wspierając HODOWCÓW, rozumiem, że Wy też chcecie walczyć z pseudohodowcami królików ale przy okazji niszczycie normalnych hodowców.  :dobani

Tylko jak przeciętny chętny na rodowodowego królika ma wiedzieć,czy ta hodowla jest dobra.Mojego pierwszego króliczka miałam z legalnej,zarejestrowanej hodowli Alex.W chwili kupna miał 6 tyg.Oczywiście miał papiery,tatuaż,itp,ale z powodu "spłaszczonej"podobnie jak np.u pekińczyka mordki miał przez całe życie problemy z oczami, miał jednak "słodki"wygląd.Dla mnie wówczas hodowla zarejestrowana w związku była "dobrą"hodowlą.Z tego co się obecnie orientuję,znalazłabym niejedną legalną hodowlę jak Alex,nastawioną wyłącznie na zysk,a nie dobrostan królików.
PS.Swojego królika kupiłam nie w sklepie zoologicznym,a w siedzibie hodowli Alex tj.Stara Kiszewa k.Kościerzyny.Wierzyłam,że kupuję zwierzę,które jest w odpowiednim wieku,nie ma wad utrudniających jego dalszą egzystencję, nie ma pasożytów wewn/zewn. i nie było trzymane wraz z n-towarzyszami niedoli w kojcu 0,5 x0,5m i biegało z konieczności po głowach innych króliczków.

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2010, 16:26:08 pm »
Przedstawiłaś swoje stanowisko pod katem potencjalnego nabywcy.
Jaki wtedy powinien okazać się "idealny hodowca" Twojego królika?

nuka

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2010, 16:49:44 pm »
Shell, prowokujesz  :>

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2010, 17:11:44 pm »
Cytat: "Shell"
Jaki wtedy powinien okazać się "idealny hodowca" Twojego królika?

Jesli znasz 'idealnych' hodowcow, to podziel sie z nami. Na forum czasem sa osoby, ktore pytaja gdzie moga kupic krolika (nie chca w zoologu).
O idealnego hodowce nie musisz chyba pytac, bo sama sie za takiego uwazasz, wiec chyba wiesz jaka jestes :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Hodowle królików.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2010, 17:26:27 pm »
Nuka bo Shell już taka jest  :diabelek  No ale są tacy ludzie, co zrobić :)

Wiem skarbie, że w hodowli (hurtowni) jest taniej niż w sklepie - wyobraź sobie, że siedzę w handlu od kilku dobrych lat i to jest dość oczywiste, ze sklepy dokładają sobie dodatkową marżę na TOWAR. Myślałam, że o tak prostych sprawach nie trzeba wspominać na forum  :>
I jakby chciało Ci się wszystko dokładnie czytać - a nie szybko odpisywać, żeby znowu zaświecić to byś doczytała się w moim poście, że piszę nie tylko o sklepach zoologicznych ale także o innych - takich jak giełda w Łodzi itd z której ludzie też kupują zwierzęta.

Ludzie wiedzą gdzie można kupić zwierzaka - ale kierują się nie tylko niską ceną ale także wygodą. Sklep jest dla nich najwygodniejszym miejscem nabycia zwierzaka bo jest pod ręką. Zwykłemu, prostemu człowiekowi nie będzie się chciało jechać w okolice Rzeszowa do PROFESJONALNEJ hodowli.

Co do wrzucania wszystkich do jednego wora to nigdzie nie napisałam, że wszystkie hodowle są złe. Nie potrzebne jest tylko tworzenie nowych - bo zwierząt na chwilę obecną jest już i tak ZA DUŻO. No i mentalność ludzi nie jest przystosowana do tego - żeby zaufać tylko takim "dostawcom" zwierząt.

Ty z pewnością nie masz pseudohodowli, wierzę, że Twoim uszakom niczego nie brakuje, że nawet Alex mógłby brać z Ciebie przykład. Nie podoba mi się tylko to, że traktujesz swoje króliki czy psy jak towar do zaprezentowania i niektóre "egzemplarze" jedynie jako do rozmnożenia - jeśli jest zdrowy, ładny, fajny.
To jest chore, zwierzęta nie mają takich potrzeb - to jest tylko i wyłącznie Twoje widzimisię, to jest Twój wybór - nie ich.


MAS jako przykład, też podałam hodowlę Alex. Mój szary nabytek z tego miejsca właśnie domaga się obiadu - hmm dobrze, że dzisiaj może w ogóle coś jeść,  bo w innym przypadku gryzłby - ale ziemię.

Tak więc Shell nie zajmuj się uświadamianiem czarnych mas do jakich nas zaliczasz tylko dalej kontynuuj swoją walkę z pseudohodowcami, których też potępiasz. Pomóż PPX, weźcie się za to razem, a reszta się do Was przyłączy. PPX ma zapał, ma energię do zmiany chociaż części świata na lepsze - pomóżmy jej w tym a nie zajmujmy się konfliktami, które do niczego nie doprowadzą.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2010, 18:22:02 pm »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8121

Co do powtarzanej już kwestii sprawdzania przyszłych opiekunów, to jak komuś nie będzie chciało się wypełniać, to ma pecha, nie sprzedam i już.
Przed pokryciem króliczycy najpierw szukałabym chętnych na ewentualne młode.
Hodowcy psów (dobrzy hodowcy) dokładnie sprawdzają osobę, której sprzedają psa.
Nie liczy się dla nich kasa, dowód - najczęściej ignorują maile tylko z zapytaniem "ile kosztują te szczeniaki?"
Nawet jakby wszyscy zrezygnowali i miałabym 10 królików to zostawiłabym je mając warunki, z tym nieplanowanym miotem, co miałam problem z dwoma królikami to też bym je zostawiła u siebie, jakbym miała tylko warunki. ;)
(i zgodę rodziców...)


Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2010, 19:09:11 pm »
Cytat: "Tocha"
O idealnego hodowce nie musisz chyba pytac, bo sama sie za takiego uwazasz, wiec chyba wiesz jaka jestes :)

Sorry Tocha ale ja nie jestem hodowcą królików, hodowca to ktoś kto wyhodował przynajmniej jedno zwierzę danego gatunku, ja nie sprowadziłam na ten świat ani jednego królika.

Cytat: "madzia85"
Wiem skarbie, że w hodowli (hurtowni) jest taniej niż w sklepie - wyobraź sobie, że siedzę w handlu od kilku dobrych lat i to jest dość oczywiste, ze sklepy dokładają sobie dodatkową marżę na TOWAR.

W handlu może i tak ale o hodowli to Kochana pojęcia zielonego nie masz, nie myl proszę hurtowników mających cały czas towar z hodowcami (gdzie na zwierzę czeka się często długo, długo). W sklepach to można nabyć co najwyżej "kolorowego kundla, bez wymaganego wieku odsadzenia od matki", w hodowli króliczki ani nie są kolorowe ani malutkie. "Hodowca" to jest nieadekwatne słowo. My określamy ich słowem "chodofca" co najwyżej...

Nie rozumiem dlaczego mam się wiązać z ppx? Nie mam nic do Pauliny (lubię ją) ale ona napisała o "hodowli" jako dobrym traktowaniu zwierząt i pomnażaniu ich w domowych warunkach dla przyjemności. A u mnie w tym momencie może pojawić się tylko irytacja.
Hodowla łączy się z duża odpowiedzialnością. Hodowca (przez duże H), ZANIM zabierze się za powołanie nowego istnienia na świat, powinien wiedzieć, co robi. Inaczej będzie tylko pomnazaczem.

Jako hodowca, jako człowiek, dla którego Hodowla (akurat psów) jest największą pasją życia, w takich momentach poddaje się uczuciu beznadziejności...

Cytat: "madzia85"
Nie podoba mi się tylko to, że traktujesz swoje króliki czy psy jak towar do zaprezentowania i niektóre "egzemplarze" jedynie jako do rozmnożenia - jeśli jest zdrowy, ładny, fajny.
To jest chore, zwierzęta nie mają takich potrzeb - to jest tylko i wyłącznie Twoje widzimisię, to jest Twój wybór - nie ich.


Faktycznie. Ja oprócz dziesiątków wystaw (polskich, zagranicznych) na których bywam z psami i bez nich, uwielbiam dyskusje z hodowcami i sędziami specjalizującymi się w rasie, z ludźmi, którzy na temat rasy wiedza niemal wszystko. Dziesiątki maili i listów, nieprzespane, przegadane noce, dyskusje, wspólne kopanie w rodowodach, objaśnianie wzorca na przykładzie konkretnego psa i uczenie się rasy poprzez rożne wizje hodowców i sędziów darzonych ogromna estyma na całym świecie, to dla mnie walor nie do pogardzenia...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2010, 19:59:02 pm »
Cytat: "Shell"
Sorry Tocha ale ja nie jestem hodowcą królików, hodowca to ktoś kto wyhodował przynajmniej jedno zwierzę danego gatunku, ja nie sprowadziłam na ten świat ani jednego królika.

Jednak jestes hodowca psow, a twoj podpis swiadczy o tym, ze wkrotce rowniez i krolikow (priorytety chyba sa podobne w obu hodowlach, ale moze sie myle, bo jestem laikiem). Wiec az tak bardzo nie rozminelam sie z prawda :)

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 15, 2010, 20:15:04 pm »
Owszem, ściągnęłam świetnej klasy samicę z Niemiec. Długimi nocami, dniami analizowaliśmy z innymi hodowcami jej zalety i wady, dobieraliśmy samce i w końcu zdecydowaliśmy się na jednego Czecha. Pojechałam z nią do krycia i obecnie czekam na efekty. :diabelek

Tolinka

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 15, 2010, 20:17:23 pm »
A taki byl spokoj na forum,pojawila sie Shell i znowu sie zaczyna

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Hodowle królików.
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 15, 2010, 20:17:33 pm »
Specjalnie użyłam słowa HURTOWNIA. Bo dla mnie hodowla=hurtownia. Niestety nie zrozumiałaś tego.

Mówiłam o połączeniu się z PPX w kwestii walki z pseudohodowcami.

Jak zwykle wszystko rozumiesz po swojemu - tak jak Ci pasuje tak to interpretujesz.

Zastanawia mnie tylko jedno - po co Ty tutaj jesteś, skoro nikt Ci nie pasuje, Ty nie pasujesz nikomu, kompletnie z nikim się nie zgadzasz, jeszcze nikogo nie przekonałaś do swoich "racji". Jaki masz w tym cel? Lubisz się sama nakręcać, lubisz pisać do "ściany"?

Jeśli lubisz wnerwiać ludzi, to przynajmniej mnie przestałaś irytować już w temacie o królikach z allegro więc nie wiem na co jeszcze liczysz. Więcej do Twojego życia z pewnością wniosą rozmowy z wszechwiedzącymi bogami hodowcami, którzy tak Ci imponują.

Każdemu imponuje co innego. Nam, Ty nie imponujesz wcale, więc zastanów się jeszcze raz nad swoim sensem istnienia na tym forum. Kiedyś podjęłaś decyzję o opuszczeniu go i to była słuszna decyzja.

Tolinka

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 15, 2010, 20:21:56 pm »
madzia85, zgadzam sie z toba w 100% :brawo:  :brawo:

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Hodowle królików.
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 15, 2010, 20:24:34 pm »
Shell, czy planujecie kolejne mioty/masz kontakt do jakichś sprawdzonych (nie pseudo, oczywiście) hodowców karzełków (nie koniecznie baranich ;) ) nieco bliżej Bydgoszczy/Wrocławia?
Bo ja w sumie im więcej czytam wypowiedzi (coraz bardziej zapalczywe) ludzi od adopcji i Twoje spokojne odpowiedzi, tym bardziej utwierdzam się, że tak, kiedyś chciałabym mieć 2. królika (i go wysterylizować, bo to miałaby być samiczka) i tak, chciałabym go z hodowli z prawdziwego zdarzenia.
Miałam szczęście z jednym zdrowym (na razie, odpukać) młodym królikiem kupionym w zoologicznym - ale te z adopcyjnej są, jeśli chodzi o możliwe wady genetyczne itp, taką samą ruletką jak te w zoologach. I tak, gdyby były hodowle z dobrą opinią, tak jak są hodowle kotów czy psów z dobrą opinią, gdyby było ich więcej -- to na pewno wolałabym i pierwszego królika mieć właśnie z takiej hodowli.

kasiagio

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 15, 2010, 20:30:15 pm »
Cytuj
Każdemu imponuje co innego. Nam, Ty nie imponujesz wcale, więc zastanów się jeszcze raz nad swoim sensem istnienia na tym forum. Kiedyś podjęłaś decyzję o opuszczeniu go i to była słuszna decyzja.
nic dodać , nic ując !!  :hura:  :brawo:

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 15, 2010, 21:16:29 pm »
Ayertienna, jest w Bydgoszczy hodowla karzełków. To psio-królicza hodowla z ambicjami, ostatnio zakupili królika z hodowli Friedhelma Olderdiessena - czołowego niemieckiego hodowcy Hermelinów, 96,5 punktu na wystawie federalnej w grudniu  :rotfl2
Królik cudeńko choć miał trochę wyraźnie wystające kości biodrowe, jak na 96,5 ale za to łeb, sierść, kark, postawa... no i pochodzenie... 40 ełrosów  :lol
Jak byś miała ochotę na ślicznego królisia z ambitnej hodowli to pisz do mnie, mam troszkę znajomych ale nie chcę opisywać szczegółów na tym forum.  :>

Do zaprzyjaźnionej hodowli w Opolu przyjechał też śliczny samczyk z Niemiec, będą młode pewnie za jakiś czas (na wiosnę), królisie są spokrewnione z moim samcem bowiem matką zostanie siostra mojego BuBu. Ja jeszcze nie wiem czy się u mnie coś urodzi, zbyt wcześnie na ocenę.  :heej

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2010, 21:30:48 pm »
Cytat: "Shell"
mam troszkę znajomych ale nie chcę opisywać szczegółów na tym forum. :>

No jasne :) Lepiej trzymac w tajemnicy, zeby ludzie i tak ladowali w zoologach :] Kolo sie zamyka. 'Elitarne hodowle' dla 'elitarnych znajomych'.

kasiagio

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2010, 21:34:09 pm »
Cytat: "Shell"
Królik cudeńko choć miał trochę wyraźnie wystające kości biodrowe, jak na 96,5 ale za to łeb, sierść, kark, postawa... no i pochodzenie... 40 ełrosów :lol
najpiękniejsze słowa świata , czyli same liczby , kalkulacje i oceny :D nic tylko pozazdrościć :]   miłości i oddania do zwierząt :>