Autor Wątek: Hodowle królików.  (Przeczytany 58026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiagio

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 16, 2010, 15:45:54 pm »
Cytat: "efyra"
gratuluję...
dziękuję bardzo  , mało osób możne sobie na coś takiego pozwolić , to się nazywa altruizm i bezgraniczna i bezinteresowna miłość .
Przede wszystkim uważam się za wspaniałą matkę , która poświęca się tylko swoim dzieciom i mogę być tylko z tego dumna :)  
Ale Tobie już nic do tego , to moja sprawa że traktuję moje zwierzęta na równi z moimi dziećmi .

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 3:48 pm ]
Po za tym robisz OT , temat jest o czymś innym a nie  o tym jak traktuję moje pociechy .

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Hodowle królików.
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 16, 2010, 15:49:18 pm »
Shell to ja mam takie pytanie. Skoro "przez" swoje psy (mam tu na myśli przez krycie suk) masz długi, to po co je pokrywasz? Sama piszesz, że tracisz na tym pieniądze, więc po co? Bo chyba nie dlatego, że Twoje psy "chcą" mieć małe? Tym bardziej nie dlatego że muszą. Nie rozumiem tego, dlatego proszę wyjaśnij.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 16, 2010, 15:56:22 pm »
Miałam to wcześniej napisać, ale się powstrzymałam.

W temacie dochodzą kolejne strony i w kółko to samo... więc poszłam w ślady większości osób i nie przeczytałam ich dokładnie.
Zapewne znowu gadka "po co hodowle, tam kupują tylko króliki na mięso, nie da się sprawdzić do kogo trafi królik", do niektórych osób nie trafiają odpowiedzi do tych tekstów i się w kółko powtarzają. Ja nie mam zamiaru się powtarzać. ;)

Uważanie, że normalne (oby teraz było to lepiej widoczne) DOBRE hodowle nie zapobiegną powstawaniu pseudohodowlom to brzmi jak "oh, tak po co hodowle?!, już się nie mogę doczekać kolejnych królików z ph! One są takie biedne, mamy co wstawiać na adopcyjną!".
Nie chcę nikogo urazić, ale niektóre osoby stąd są bardzo naiwne.
Przykro mi, ale pseudohodowcy to wykorzystają, oni nie są głupi - wręcz przeciwnie, żerują na głupocie ludzkiej, nie tylko na zwykłych ludziach, ale także miłośników zwierząt też łatwo wykorzystać. ;]
Ile z Was wykupuje chore króliki z zoologika? Bierze z allegro, które miały być na pokarm?
(chwilowo pomińmy ludzi, którzy sami dają króliki do adopcji)
Ludzie chcą i biorą yorki - pseudohodowca bierze się za yorki.

Bo to trudno specjalnie oddzielić króliki za wcześnie od matki, podpisać "pokarm dla węża", bądź odciąć mu jedną małą łapkę? Zdrowe się nie sprzedają, chore owszem. Klient życzy sobie chore - to je dostanie. Pseudohodowcy czekają na naiwne osoby, które biorą "na łaskę" dla nich 10 zł za jednego królika to dużo (przykładowo oszczędzają na wodzie dla nich).

Miłego nakręcania pseudohodowli Wam życzę, oh tak macie rację, nikt kto jest dobry dla zwierząt  nie chciałby mieć małego i zdrowego królika od małego, z dobrej hodowli.
Lepiej robić z siebie Jezusa.

Pozdrawiam :3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 16, 2010, 16:13:29 pm »
Ppx, a ty do nas z tymi pretensjami? Że niby my wspieramy pseudohodowle? Ja jednak radzę przeczytać, co tu zostało napisane, bo rzucasz jakimiś oskarżeniami nie wiadomo czemu i do kogo. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że na tym forum ludzie są uświadomieni w kwestii bezdomności zwierząt, więc nie musisz tu prawić morałów na ten temat. Swoją drogą, ja nie chce wskazywać palem, u kogo przypadkiem się samica rozmnożyła, powiększając rzeszę adopcyjnych króli...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Jovitte

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 16, 2010, 16:15:16 pm »
ppx, szkoda, że nie przeczytałaś wszystkich postów, bo (przynajmniej kilkanaście) ostatnich nie odnosiło się nijak do tego, co piszesz.. Radzę najpierw przeczytać, a dopiero później się ustosunkować do wypowiedzi, gdyż Twoje założenie na temat naszych wypowiedzi było błędne:).. Pozdrawiam i życzę miłej lektury:)..

megana88

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 16, 2010, 17:20:15 pm »
efyraja również traktuję Karolcię jak członka rodziny na równi z innymi domownikami. Uważasz, że to zachwiany system wartości? Zachwiane to jest popieranie księdza zboczeńca, pedofilów, oprawców dzieci i ciche przyzwalanie na takie rzeczy. Ja swoją miłością do Karolci, a wstrętem do 90% populacji ludzkiej krzywdy nikomu nie robię. Dziwi mnie taka postawa społeczeństwa. Moje życie - moja sprawa. Póki nikomu krzywdy nie robię to nikt nie ma prawa tej krzywdy mi wyrządzać, a w tym momencie zostałam obrażona w sposób pośredni.
Kasiagio Ja Karolcię również traktuję jak swoje dziecko :)


I dodam, że gdybym miała do wyboru ratować takich ludzi jak niektórzy na tym forum to odwróciłabym się plecami, bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Pozostałych użytkowników serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to, że dzięki Wam Karolcia żyje.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 16, 2010, 17:24:03 pm »
Cytat: "Bella"
Nigdy nie sprawdzisz dokładnie osoby do której ma trafic Twój królik. Przecież w ciągu kilku rozmów nie dowiesz się, czy ta osoba Cię nie kłamie.

Dziękujemy! My za to dokładnie sprawdzamy osoby, którym wciskamy króliki. ;) Czy są bardzo naiwne na kupno ich.
Uff... jak dobrze, że nie mamy uświadamiającej konkurencji! Dzięki nam macie co wstawiać
na adopcyjną, gdyż naszym klientom nie spodobały się przerośnięte chomiczki...

Cytuj

My Ci przecież nie zabronimy założenia hodowli. To tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Po prostu pytasz się o zdanie i większość osób mówi, że to zły pomysł, a Ty ciągle swoje. Sądzę, że nie ma dalej sensu wałkowac tego tematu, bo doprowadzi on tylko  do kłótni, a Ty nie zmienisz swojego zdania.

My też mamy nadzieję, że ta dziewucha zmieni zdanie! Po co nam jakaś cholerna konkurencja  :bejzbol ?!  Wszyscy są zadowoleni z naszych króliczków, są takie słodkie i malutkie.

Cytuj
Dobrym przykladem jest moja "nowa" znajoma, której psa przypadkowo prowadziłam na smyczy. Widziałam, że to szczeniak, zapytałam z ciekawości skąd go ma. Odpowiedziała, że z allegro, bo tam można kupić o wiele taniej "rasowe" psy - po co wydawać pieniądze na jakieś głupie papierki, przecież to nic nie daje. A pies wygląda identycznie.

Czyżby?

My też kochamy allegro. Po co komuś jakieś bzdetne papierki? Jak będzie chory to go wyrzuci do parku i dobrze, bo to tylko głupi pies. Zwierzę, nic więcej.
ps. Przekaż jej, że także planujemy miot yorków, rasowych, bez rodowodu, ale po rodowodowych rodzicach. Tanio, zapraszamy!


Cytuj
Może wykorzystaj energię do walki z pseudohodowlami. Masz jakiś pomysł na ich zwalczanie?

Ha! Nas nie da się zwalczyć, co wy sobie myślicie?
Zapraszamy do dalszego brania naszych podopiecznych z odzysku.
(może ktoś się zachęci naszym chorym miotem królików za 5zł, okazja!)
Wyrzucać króliki jak wam się znudzą możecie w parku przy Ul.ulicowej, tam wypuszczamy nasze amstaffy wyhodowane do walk, aby poćwiczyły sobie polowanie na królikach.

Cytuj
Co do wrzucania wszystkich do jednego wora to nigdzie nie napisałam, że wszystkie hodowle są złe. Nie potrzebne jest tylko tworzenie nowych - bo zwierząt na chwilę obecną jest już i tak ZA DUŻO. No i mentalność ludzi nie jest przystosowana do tego - żeby zaufać tylko takim "dostawcom" zwierząt.

Będzie jeszcze więcej. Nie martw się. ;)
Ostatnio nakłoniłam moją znajomą na hodowanie królików, jako pokarm dla węży...
Oni tak strasznie nie wybrzydzają, jak wy.

Cytuj
Czy nie lepiej,żeby zamiast masowych produkcji królików bez dokumentów,były tylko te z udokumentowanym pochodzeniem?

O nie! Jak tak się stanie, to ludzie nie będą chcieli od nas kupować!
Nasze króliki bez papierów też są świetne!


Cytuj
Powołujecie sie tu często na hodowle psiaków. Sama psa nie mam ale znam wiele osób, które twierdzą, że najlepszymi przyjaciółmi są schroniskowe kundelki a nie psy z jakiejś renomowanej hodowli. Bo te biedaczyska tak już wiele przeszły w swoim życiu, że za całe dobro w ich strone potrafią się bezgranicznie odwdzięczyć, nie są tak jak hodowlane nastawione na egoistyczne uwielbienie i oklaski. Zwyczajnie kochają zwyczajną kundelkową miłością, największą na świecie.

Dokładnie! Hodowle psów powinny zniknąć. Po co komu zdrowy pies?
U nas taniej i łatwiej! Nasze pieski już czekają na trafienie do schroniska. :)


Cytuj
Prosze o wyjaśnienia w czym zwierzak z hodowli przewyższa tego nierasowego

Ceną ! Zapraszamy, u nas tanie, do kochania, bądź torturowania i takie same!


Cytuj
Moim zdaniem osoba która kocha zwierzęta w pierwszej kolejności pomoże temu, które jest już na tym świecie i potrzebuje pomocy - a nie odwróci się do niego plecami i pójdzie do hodowcy aby ten rozmnożył specjalnie dla niego kolejne zwierzę, pozostawiając tamto na pastwę losu.

Cytuj
Będę jak najbardziej za hodowlami, jeśli nie będzie już żadnych cierpiących i bezdomnych zwierząt, a na to się raczej nie zanosi…..

Mamy obecnie do zaoferowania nowy miot (za dwa tygodnie nowy!), króliczki są tanie i chore zgodnie z pani wymaganiami. Już mają odpowiedni wiek (3 tygodnie). Dajemy pani, jako jednej z naszych ulubionych klientek, możliwość wyboru nazwy dla tego oto miotu, nasze propozycje to "pokarm dla węża", "do wyrzucenia w parku", chyba, że ma pani jakieś inne ciekawsze propozycje? Dziś wstawiamy także ogłoszenie na allegro na cegiełki dla nich... Potrzeba nam pieniędzy na trutki, aby choroby wyglądały bardziej wiarygodnie.

Cytuj
Swoją drogą, ja nie chce wskazywać palem, u kogo przypadkiem się samica rozmnożyła, powiększając rzeszę adopcyjnych króli...

O tych królikach mówisz? Znalazły dobry domek. Świetny miały kontakt z naszym wężem  :diabelek .


W ofercie mamy także młode węże, dla was, naszych ukochanych kupujących i wspierających naszych kupujących - zniżka!


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 16, 2010, 17:28:10 pm »
Ppx, ta ironia jest moim zdaniem żałosna. Nie wiem, co chciałaś tym osiągnąć.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 16, 2010, 17:35:08 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Ppx, ta ironia jest moim zdaniem żałosna. Nie wiem, co chciałaś tym osiągnąć.

Więc,
co Ty proponujesz przeciwko pseudohodowlom?


megana88

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 16, 2010, 17:44:24 pm »
Matko ppx do tej pory nie zabierałam głosu, ale poraziło mnie to totalnie. Nie zamierzam Cię obrażać, zostawię sobie całe te wulgaryzmy cisnące się na usta, ale nie sądziłam, że ktoś kto przebywa na forum nie do dziś może tak zawieść. Miałam do Ciebie szacunek - już go nie mam.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 16, 2010, 17:44:54 pm »
ppx, ale po co sie tak unosisz. Dalas jakis pomysl i musisz pogodzic sie z tym, ze nie wszyscy beda sie zgadzac z tym co piszesz. Dlatego m.in. wynieknela dyskusja. Mysle, ze nie mozesz zmuszac nikogo do tego, aby podawal ci sposob na walke z ps. Pomijam fakt, ze brzmi to zaczepnie  :>  Sadze, ze gdyby ktos mial taki pomysl (inny niz to co do tej pory zostalo zrobione lub jest robione) to chetnie by sie podzielil :]

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 16, 2010, 17:45:14 pm »
Co ja proponuję? Przede wszystkim nie kupować tam zwierzaka (tutaj również nie będę wskazywać palcami, kto ma maltańczyka z pseudo). Po drugie, uświadamianie ludzi, czym jest pseudohodowla, dlaczego nie warto nabywać zwierzaka w takich miejscach.

Rozumiem, że twój poprzedni post to był sposób na walkę z pseudo? Dziwny, doprawdy. Może gdybyś normalnie odpowiadała na podane argumenty, to można by było podyskutować, jak niby hodowla ma wpłynąc na zmniejszenie bezdomności królików, no ale postanowiłaś sobie zażartować.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

megana88

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 16, 2010, 17:48:42 pm »
Cytat: "Ciapusia"
no ale postanowiłaś sobie zażartować.



i tym samym pokazać swój brak szacunku do nas oraz to co nazywa się "rozumem"

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 16, 2010, 17:49:34 pm »
Cytat: "Jovitte"
Ale czy za wygrane na wystawach nie dostajecie wynagrodzenia?.

A to Ci dobre  :rotfl2 Za udział w wystawach się płaci. To jest hobby, nie praca.

Cytat: "jpuasz"
Shell to ja mam takie pytanie. Skoro "przez" swoje psy (mam tu na myśli przez krycie suk) masz długi, to po co je pokrywasz? Nie rozumiem tego, dlatego proszę wyjaśnij.
Z tego samego powodu, dla którego ludzie wchodzą na Mount Everest.

Odniosę się do wypowiedzi ppx ale tylko tej, w której poruszyła temat osób (z tego forum), które wykupują chore, biedne i ich zdaniem nieszczęśliwe króliczki z allegro.pl oraz innych form ogłoszenia internetowego. Odniosę się słowami jednego hodowcy rasowych zwierząt (królików karzełków kolorowych), który dyskutując z grupą osób na jednej z króliczych wystaw podjął niechcący temat SPK. O co chodziło... Otóż jeżeli ktoś ma króla, którego chce szybko sprzedać w dobre ręce powinien wystawić go na allegro.pl z podpisem "karma dla węża", dołączyć zdjęcia KONIECZNIE w małej klatce z trotami i kolbą. Królik zostanie sprzedany od ręki. Będąc w grupie podczas trwania tej wystawy uśmiechnęłam się lekko, no cóż... Czy owy hodowca miał rację - same oceńcie.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Hodowle królików.
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 16, 2010, 17:55:58 pm »
Cytat: "megana88"
Matko ppx do tej pory nie zabierałam głosu, ale poraziło mnie to totalnie. Nie zamierzam Cię obrażać, zostawię sobie całe te wulgaryzmy cisnące się na usta, ale nie sądziłam, że ktoś kto przebywa na forum nie do dziś może tak zawieść. Miałam do Ciebie szacunek - już go nie mam.

Proszę o uzasadnienie, konkretnie - co Ciebie zirytowało w moim poście.


Cytat: "Tocha"
ppx, ale po co sie tak unosisz. Dalas jakis pomysl i musisz pogodzic sie z tym, ze nie wszyscy beda sie zgadzac z tym co piszesz. Dlatego m.in. wynieknela dyskusja. Mysle, ze nie mozesz zmuszac nikogo do tego, aby podawal ci sposob na walke z ps. Pomijam fakt, ze brzmi to zaczepnie  :>  Sadze, ze gdyby ktos mial taki pomysl (inny niz to co do tej pory zostalo zrobione lub jest robione) to chetnie by sie podzielil :]

Nie chcę poparcia, chcę tylko konkretne argumenty, a nie pisanie na wszystko NIE. "Bo nie."

Cytuj
Co ja proponuję? Przede wszystkim nie kupować tam zwierzaka (tutaj również nie będę wskazywać palcami, kto ma maltańczyka z pseudo). Po drugie, uświadamianie ludzi, czym jest pseudohodowla, dlaczego nie warto nabywać zwierzaka w takich miejscach.

Okej, Ty jesteś mną, ja moją matką. Zacznij tłumaczyć czemu ph jest złe, a ja Ci będę wpisywać odpowiedzi mojej matki.

Cytuj
Rozumiem, że twój poprzedni post to był sposób na walkę z pseudo? Dziwny, doprawdy. Może gdybyś normalnie odpowiadała na podane argumenty, to można by było podyskutować, jak niby hodowla ma wpłynąc na zmniejszenie bezdomności królików, no ale postanowiłaś sobie zażartować.

Owszem, wytłumaczyłam już to.
Tym uzasadniłam jak popieracie pseudohodowle (nieświadomie).


Cytuj
i tym samym pokazać swój brak szacunku do nas oraz to co nazywa się "rozumem"

Żart? Gdzie?
Ja Wam pokazałam prawdopodobne myśli pseudohodowcy.
Dla mnie osobiście nie było to śmieszne i nie miało być.


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 16, 2010, 17:56:27 pm »
Megana, masz rację.


Shell, tak, taka jest prawda. Ale czy to coś zlego? SPK po prostu zależy na królikach, a skoro widzą, że jest takie ogłoszenie i że królik ma takie warunki, to reagują. Przecież my tego nie wiemy, czy sprzedający przypadkiem nas nie kłamie. A skoro jest w stanie żerować na wrażliwości innych ludzi, to już jego sprawa.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 16, 2010, 18:00:22 pm »
Cytat: "Shell"
Otóż jeżeli ktoś ma króla, którego chce szybko sprzedać w dobre ręce powinien wystawić go na allegro.pl z podpisem "karma dla węża", dołączyć zdjęcia KONIECZNIE w małej klatce z trotami i kolbą. Królik zostanie sprzedany od ręki.

To akurat nie jest odkrycie miesiaca :) Pomijam tez fakt, ze dziewczyny z GA sa czesto straszone wypowiedziami typu: jak pani nie wezmie to oddam do schroniska..
Ale w tym momencie to nie jest totolotek i nikt nie zastanawia sie czy to prowokacja czy krolik faktycznie potrzebuje pomocy. To tak samo jak z pomoca osobom ktore zebrza na ulicach. Zawsze mozna naciac sie na oszusta. Pewnie, mozna nie pomagac wcale. Jednak czy to SPK ma sie wstydzic, ze inni szydza z ich postawy i dzialalnosci? No chyba jest tu cos nie tak... W tym momencie to hodowcy, chodofcy czy 'hodowcy' wystawili sobie recenzje.

Shell

  • Gość
Hodowle królików.
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 16, 2010, 18:00:47 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Shell, tak, taka jest prawda. Ale czy to coś zlego?

Ja tego nie oceniam, sama mam miękkie serce. Sama wykupiłam królika z tragicznych warunków sklepu zoologicznego, sama przygarnęłam królika ze schroniska i szukałam mu domu na własną rękę. Ja tylko chciałam Wam pokazać to co inni myślą.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Hodowle królików.
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 16, 2010, 18:01:21 pm »
Ppx, nie rób z siebie boga, prosze cię. Bo teraz się zachowujesz, jakbyś pozjadała wszystkie rozumy. Ciągle próbujesz nam udowodnić, że popieramy pseudo, kiedy tak nie jest. Zmienianie świata zacznijmy od siebie...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Hodowle królików.
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 16, 2010, 18:02:23 pm »
Cytat: "Shell"
Ja tylko chciałam Wam pokazać to co inni myślą.

Akurat to to wiemy doskonale, wiesz...

Cytat: "ppx"
Nie chcę poparcia, chcę tylko konkretne argumenty, a nie pisanie na wszystko NIE. "Bo nie."

To moze ty podaj najpierw argument czemu zalozenie hodowli mialoby byc walska z ps? Bo tego np. ja nie rozumiem.
Przepraszam, ze podepre sie przykladem (to nie jest nic personalnego), ale np. Shell ma hodowle psiakow. Ok. Ale ta hodowla nie ma nic wspolnego z tym, ze ona walczy z ps. Walka polega na akcji o ktorej nam pisala, o informowaniu ludzi itp. Hodowla jest w tym przypadku odrebnym tematem.
Wiec po prostu nie rozumiem jak w tej walce mialaby pomoc jeszcze jedna hodowla krolikow.