Autor Wątek: Gruby i chudy:)  (Przeczytany 3167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

black_butterfly

  • Gość
Gruby i chudy:)
« dnia: Marzec 09, 2010, 20:30:06 pm »
Dobra ja mam nietypowy problem mój Plusz(baran) ma rok z małym hakiem waży 4kg i był wielka atrakcja weterynarzy ostatnio na sterylizacji bo on taaaki wielki:) No ale troszke sie obawiam bo ma "małą" nadwage wiec musze zrobic mu dietę, ale problem tkwi w tym że mieszka on z Małym który jest przecietny a wrecz szczuły. Nie che odchodzić przypadkiem i jego. Jak starałam sie podawac jedzonko osobno najpierw w klatce Małemu to Plusz chciał rozwalić klatke...a z jego masa to realne;) Co zrobic albo czym karmic te moje dwa skarby? :hmmm

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2010, 22:02:14 pm »
Takie małe OT.

Wczoraj dr Rybicki wspomniał właśnie, że ostatnio miał zaszczyt sterylizować taaakiegoo duużeeego barana  :lol I chyba chodziło mu o tego twojego  :lol

black_butterfly

  • Gość
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2010, 20:49:00 pm »
hehehe napewno wszyscy lekarze pokochali Plusza i odwiedzali go przy każdym zastrzyku (antybiotyku) nawet sie nie spodziewałam ...miło:)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2010, 22:26:41 pm »
black_butterfly, może przerzuć ich obu na dietę a Małemu cichaczem dawaj granulat, kiedy Pluszowy akurat nie będzie w okolicy?
Nie wiem jaki im podajesz, ale jeżeli CP to możesz zamówić z światkrólika grainless complete? Ona jest kaloryczna więc nawet nie duża ilość tych granulek podanych cichaczem pozwoli Małemu zachować figurę ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2010, 22:50:38 pm »
Misokyaa,  Grainless complete o ile pamietam ma niecałe 3% tłuszczu ? a CC chyba  Tyle samo bo 3% ma CC.

black_butterfly,  Podawaj im jedzenie w miseczkach oboksiebie, tyle,że chudarkowi podawaj do jego miseczki karmę(więcej) a grubaskowi(o ile ją podajesz) to zmniejsz powoli , a później zamiast karmy podawaj np pędy jabłoni i inne gałązki.
SylwiaG

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2010, 23:59:00 pm »
sylwiaG, ale więcej niż CP a Grainless ma takie same pałeczki więc pomyślałam, że łatwiej będzie przestawić na nie króla.
Nie musiałam odchudzać królików więc tak strzelałam trochę w ciemno bo widziałam, że nikt Black nie odpowiedział :)

black_butterfly

  • Gość
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2010, 07:15:40 am »
no ja podaje pyszczka CC tylko czym karmic Plusza same warzywka i sianko?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2010, 07:36:21 am »
black_butterfly, sianko, suszki [woda oczywiście ^^] i warzywa naciowe - korzeniowe tuczą.
Natki, natki i jeszcze raz natki ^^!

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2010, 08:42:49 am »
Misokyaa,  ok  :przytul

black_butterfly,  ale zanim przestawisz króla to przeczytaj www.miniaturkabeztajemnic.com o żywieniu oraz jak zmienić dietę.
SylwiaG

black_butterfly

  • Gość
Gruby i chudy:)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2010, 17:11:53 pm »
znam tę stronke bardzo dobrze ale dziekuje:) Będziemy robic małe dietki bo jak jeszcze utyje to zaczne sie matwic chyba że to jakiś taki duży gatunek:) Jak ktos cos dorwie ciekawego to pisac  :bukiet