Autor Wątek: Bazarki  (Przeczytany 27750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2010, 00:33:46 am »
Cytat: "Tusia13_89"
tylko z prowizją allegro oraz wysłaniem towaru

Jeżeli dobrze zrozumiałam to padł właśnie pomysł wystawiania na allegro. Chciałam tylko zauważyć, że jeżeli ktoś kupuje coś za 10zł [bo to zazwyczaj cena bazarkowych rzeczy] z czego 2,50zł miało by pójść na przelew i dla allegro to raczej średnio opłacalny biznes, dlatego po raz kolejny powiem, że moim zdaniem powinno się to odbywać na forum w dziale giełda.

Cytat: "Tusia13_89"
nie wiem, kto zajmuje się w SPK sprawami bankowymi i urzędowymi, przepraszam ;) czy kwota już dotarła na konto i wtedy sama pakuje i wysyła.

Jeżeli chodzi o księgowość, to wątpię aby księgowa zgodziła się pisać do kogoś z SPK [ten i ten przedmiot został zapłacony, możecie wysyłać]. Jeżeli miałby to robić ktoś z GA to jeszcze gorszy pomysł bo jak wiadomo oni mają pracy po pachy i zwalanie na nich spraw bazarkowych jest po prostu nie fair.



Proponuję przyjżeć się jak to jest na dogomanii.
np. Anna Kowalska, po konsultacji z odpowiednimi osobami gdzie są pilnie potrzebne pieniążki, zakłada temat
Cytuj
[BAZAREK] Na króle z Toruńskiej interwencji

Anna wstawia zdjęcia ofiarowanych przez ludzi rzeczy z podpisami co od kogo pochodzi i cenami wywoławczymi. Potem można licytować, aż do zamknięcia w ustalonym dniu bazarka.
Anna podaje numer konta na który trzeba przesłać pieniążki [albo całość idzie do niej, albo zysk do niej, a koszty wysyłki do osoby u której znajduje się dany przedmiot, lub też całość do osoby u której jest przedmiot - dlatego dobrze jak jeden bazarek jest organizowany przez góra 2 osoby, nie ma problemów komu przesłać pieniądze].
Wszystko odbywa się oficjalnie, użytkownicy wiedzą ile pieniążków powinno wpłynąć na konto SPK. Potem ktoś z GA pisze tylko w temacie bazarku, że pieniążki wpłynęły całkowicie i koniec (:

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2010, 07:19:34 am »
Cytat: "Misokyaa"
za 10zł [bo to zazwyczaj cena bazarkowych rzeczy] z czego 2,50zł miało by pójść na przelew i dla allegro to raczej średnio opłacalny biznes,

Niekoniecznie :)
Zależy co wystawiasz i w jaki sposób. Jeśli zdjęcia lokujesz np. na tinypicu i nie życzysz sobie zbyt wielu bajerów prócz miniaturki to łączny koszt całej zabawy nie wynosi nawet złotówki ;))

Cytat: "Misokyaa"

Jeżeli chodzi o księgowość, to wątpię aby księgowa zgodziła się pisać do kogoś z SPK [ten i ten przedmiot został zapłacony, możecie wysyłać].

Ale przecież możemy to robić my :D
Np. Kilka osób zaofiaruje się, że może dać na bazarek takie a takie przedmioty, jedna to zbierze i wystawi. Jak będą chętni - poda swoje konto a po wpłynięciu pieniędzy poinformuje osobę, która ma u siebie przedmiot, że może go wysłać na dany adres :))

Pomysł przeprowadzony na przykładzie Anny K. Mi się podoba =D

Można po prostu założyć wątku "Bazarek na uchole" - jeden, który działałby tak jak ten mój z PosadźDrzewo - aktualizacja przebiegałaby ciągle na pierwszej stronie - sprzedane przedmioty znikają, nowe zostają dodane (wtedy w opisie przedmiotu pojawiałaby się adnotacja "nowości!" albo coś w ten deseń). Wtedy byłby jeden temat, prowadziłaby go sprawdzona, zaufana osoba, gdyby ktoś chciał coś dodać od siebie kontaktowałby się z tą osobą. Myślę, że w ten sposób uniknęłoby się przynajmniej oszustów, którzy zakładaliby własne bazarki, żeby wyłudzić pieniądze. Byłby w końcu jeden :)

I na owej pierwszej stronie znalazłaby się właśnie adnotacja nt. tego ile zebraliśmy i przekazaliśmy spk ;))

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2010, 07:48:01 am »
Cytat: "Hordra"
koszt całej zabawy nie wynosi nawet złotówki

A doliczyłaś przelew :>? Nie znam się, ale ale przynajmniej na poczcie płaci się za niego 2,50zł.

Cytat: "Hordra"
Ale przecież możemy to robić my :D

Właśnie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Żeby nie zwalić kolejnej rzeczy na członków SPK tylko sami się tym zająć.

Forumowicze jak do tej pory wykazali się entuzjazmem i myślę, że wszyscy są za zorganizowaniem bazarków.
Musimy czekać aż ktoś z zarządu się tu wypowie P:

nuka

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2010, 07:50:29 am »
Przelew internetowy na konto w tym samym banku bez wpływu że inny oddział - 0,00 zł
do innego banku 50 gr do 2 zł. Takie warunki mam ja, myślę, że w każdym banku jest podobnie.

kasiagio

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2010, 09:40:51 am »
Cytat: "Misokyaa"
Musimy czekać aż ktoś z zarządu się tu wypowie P:
wydaje mi się ,że nie musimy czekać na zgodę nikogo z zarządu ( nie żebym nie chciała ) ale dziewczynki na tym forum jak leci jakiś pomysł My musimy go realizować , pamiętajcie ,że Zarząd ma wiele ważnych spraw do załatwienia  , pokażmy im ,że My też potrafimy coś zdziałać na rzecz maluszków i być dla Nich pomocną dłonią !! :D


Cytat: "Hordra"
Można po prostu założyć wątku "Bazarek na uchole" - jeden, który działałby tak jak ten mój z PosadźDrzewo - aktualizacja przebiegałaby ciągle na pierwszej stronie - sprzedane przedmioty znikają, nowe zostają dodane (wtedy w opisie przedmiotu pojawiałaby się adnotacja "nowości!" albo coś w ten deseń). Wtedy byłby jeden temat, prowadziłaby go sprawdzona, zaufana osoba, gdyby ktoś chciał coś dodać od siebie kontaktowałby się z tą osobą. Myślę, że w ten sposób uniknęłoby się przynajmniej oszustów, którzy zakładaliby własne bazarki, żeby wyłudzić pieniądze. Byłby w końcu jeden :)

  To bardzo dobry pomysł , taki temat powinna prowadzić tylko jedna osoba i inne chcące dołożyć jakieś rzeczy powinny się tylko z nią kontaktować ,  można poprosić moderatora żeby dodał ten temat do przyklejonych i wtedy inne tematy będą nieważne i omijane przez nas , wydaje mi się że w taki sposób będzie porządek  i wszytsko będzie porządnie wyglądało , a co do aktualizacji i bycia przeźroczystym , od czasu do czasu można zrobić skaner wyciągu z konta i tutaj wkleić jako dowód na to ,że pieniądze są ile ich jest i  że są przekazywane na SPK  .

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2010, 10:53:27 am »
nuka, tak jak mówiłam nie znam się, więc dziękuje, że mi to wytłumaczyłaś  :przytul
kasiagio, podkreślałam kilkukrotnie, że moim zdaniem powinni się tym zająć chętni forumowicze, ale chyba jednak powinniśmy poczekać na zgodę zorganizowania czegos takiego (:

Co do tej jednej osoby, to musiałby być to ktoś kto dysponuje dużą ilością czasu i kogo już chociaż trochę znamy z forum, bo jakby nie było będzie przechowywał pieniążki. Nie wiem czy nie powinna to być osoba mieszkająca w Polce, bo nie wiem jakby wyglądały sprawy przelewów za granicę. Dobrze, żeby była to osoba pełnoletnia [i nie chcę tu nikomu uwłaczać, bo sama mogłabym się tym zająć, ale w moim mniemaniu gotówką powinni obracać dorośli P:]
Jeżeli będą to osoby które często wypowiadają się na forum to ja nie widzą potrzeby prześwietlania konta - trochę wiary w ludzi :D . Przecież wiadome będzie za ile dana rzecz została zakupiona, ile pieniędzy poszło na paczkę i w końcu czy pieniążki całościowo zostały wpłacone na konto SPK.

kasiagio

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2010, 11:04:33 am »
Cytat: "Misokyaa"
ale chyba jednak powinniśmy poczekać na zgodę zorganizowania czegos takiego (:
Nie czekaj tylko napisz do ais albo azi albo kucharza podaj link do tematu i poproś o wypowiedź , tak będzie łatwiej bo oni czasami nie mają czasu przeglądac całego forum ;)  

Też mi się wydaje ,że powinna to być osoba z Polski , z zagranicy sa duże koszty przesyłek , ale można to razem przeglądać ;)

nuka

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2010, 11:05:44 am »
Jeśli ten pomysł zostanie pozytywnie zaakceptowany przez zarząd SPK - nr mojego konta juz został ujawniony w temacie pomocy dla Karolci, cała przelana kasa dla maleńkiej jest na koncie megany. Wyciągi na życzenie mogę przekazać mailowo zainteresowanym.
Wyssałam z mlekiem mamy księgowe nawyki  :diabelek

kasiagio

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2010, 11:07:18 am »
Cytat: "nuka"
Wyssałam z mlekiem mamy księgowe nawyki :diabelek
dobre mleko i bardzo dobre nawyki :D

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2010, 11:21:10 am »
kasiagio, w takim razie już piszę :)
nuka, jeżeli pomysł przejdzie to jestem jak najbardziej za!

nuka

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2010, 11:29:45 am »
Jeśli pomysł przejdzie - służę pomocą.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2010, 12:08:20 pm »
Cytat: "nuka"
Przelew internetowy na konto w tym samym banku bez wpływu że inny oddział - 0,00 zł

Internetowy.
A koszty np. w Inkaso to coś ok 1,50 zł, więc nie jest tak źle. Tylko Poczta Polska zdziera.

Misokyaa, nie załapałam z początku, stąd to rozpisanie =D

Nawiasem, jakby wystawiać przedmioty, z których dochód idzie na rzecz króliczków z spk na allegro to jak/czy to zaznaczać w aukcji ? =D Tak się pytam z ciekawości =D Przydałoby się też, żeby zrobić listę kto i co może ewentualnie zaoferować.
Rozumiem, że nuka oferuje się z kontem i prowadzeniem/aktualizowaniem tematu ?  :diabelek

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2010, 12:18:18 pm »
Hordra, to chyba nie mogłoby być napisane w aukcji. Ogólnie musi się wypowiedzieć ktoś z zarządu, ale mi się zawsze wydawało, że na SPS nie wystawiają na allegro, właśnie dlatego, że w aukcji nie można zaznaczyć, że zysk idzie na ich ciury :/

Cytat: "Hordra"
Przydałoby się też, żeby zrobić listę kto i co może ewentualnie zaoferować.

Owszem, kiedy będzie ustalone, że na 100% można wprowadzić bazarek P:

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2010, 14:25:24 pm »
hej :)

Pojawiam się, bo poinformowała mnie Miskoyaa :)

Jak dla mnie - bazarek to dobry pomysł, trzeba go tylko sprytnie zorganizowac:

1. opcje konta w banku : moze byc osoba prywatna (jedyny jej problem bedzie taki ,ze skarbówka moze sie przyczepic, ze ma dochody nie wiadomo skąd i po co - poza tym bedzie musiala kontrolowac to, co sie dzieje na  koncie)

2. opcja nowego konta SPK w banku - tylko na cele przyjmowania wplat bazarkowych
(ostatnio zaczelam zakladac dla SPK nowe konto w Volkswagenbank Direct - juz umowa przyszla pocztą - konto ma byc wylacznie na potrzeby biblioteki, książek i biura)
oplaty sa zero zl za prowadzenie konta i zero zl za przelewy.

tak wiec i tak w niedlugim czasie bedziemy miec 2 konta:

PKO BP - czyli to co teraz, na wszystko generalnie
Volkswagenbank Direct - na bibliotekę, książki i biuro

nie widzę przeszkód, zeby zalozyc jeszcze i trzecie konto, na potrzeby bazarku.

Wszystkie wplaty musialyby byc z tytulem darowizna na jakis cel, jesli przyjda na to konto, bedzie od razu wiadomo, ze odbywa sie to w ramach bazarku,  nie bedzie wiec potrzeby zastanawiania sie, kto, co, jak i skąd.


3. osoby do obsługi - i tak ja musialabym byc oficjalnie wpisana jako reprezentant, bo tylko ja mam umocowanie w KRS, ale moge wypelnic papier dla pelnomocnika do konta, ewentualnie nawet nie wypelniac, ale przekazac hasla do logowania sie.
Generalnie przelewy obsługuję ja, bo ja mam hasla do nich.

Mechanizm byl by taki, ze zbierane sa pieniadzed na okreslone cele, dana osoba kontroluje zbiórkę, informauje czy pieniadze wplynely, wtedy towar by byl przez inne prywatne osoby wysylany.

Rozumiem, ze bedziemy pieniadze zbierac na okreslone cele, np operacje, karmę, klatki, cokolwiek - co skutkuje wystawieniem faktury.

Tak wiec najwygodniej by bylo to tak, gdyby dana powiedzmy operacja byla planowana z góry wraz z ustaleniem terminu i w zaleznosci od przychylnosci lecznicy - faktura by byla wystawiana w formie pro forma (placimy przelewem na jej konto z gory) - potem ktos te fakture odbiera i wysyla nam na konkretny adres - a fakture wczesniej dlugopisem z tylu dokladnie podpisuje, co, jaki królik, jak gdzie kiedy, albo tez lecznica/sklep, ktory nas dobrze zna wystawia fakture normalnei i daje np iles tam dni na zaaplate - wtedy my przelewamy. i tak samo trzeba nam fakture przyslac podpisana z tylu dlugopisem, co zostalo kupione i dla kogo.


konto mozna by nazwac kontem zbiórkowym na różne akcje i tyle :)



pozostaje pytanie, kto by ten bazarek informatycznie obslugiwal, wstawial te obrazki, uaktualnial itd? to masa pracy bedzie.


co do obrazkow na samochodach - kiedys dawne forum.kroliki.com wypuscilo taka nalepke na samochod "uwaga, królik w samochodzie"


moze ktos z was mialby  ochote zaprojektowac nalepke z rysunkiem naszego logo adopcji i jakims ciekawym napisem i strona www? i potem skoordynowac druk i wysylke?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2010, 14:44:20 pm »
ais, jeżeli chodzi o wstawianie obrazków i koordynowanie bazarkiem to ja to mogę zrobić. Ja tylko nie chcę namacalnej gotówki, bo wiem że z moimi zdolnościami mogłabym zapomnieć coś wpłacić, czy cuś.
natomiast jeżeli chodzi o czas to po przyszłym tygodniu będę go miała na nowo aż za dużo P:
Myślę, że przez ten czasu udało by się coś ugadać i zrobić listę rzeczy na bazarek.

Co do projektowania naklejki, to możesz przybliżyć jak to ma wyglądać :)? Ja zapewne temu nie sprostam ale mogę poprosić koleżankę, która ma zresztą króla z adopcji ^^

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2010, 14:50:37 pm »
Cytat: "ais"
i potem skoordynowac druk i wysylke?

Zastanawiało mnie gdzie, jak i ile kosztuje drukowanie nalepek na samochód ? :D

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2010, 15:00:46 pm »
Hordra, w drukarni. A ile? To zależy. Ja drukując ulotki reklamującą akcje ratowania konia [4 lata temu Oo, teraz mam własną drukarkę P:] zeszłam pół miasta i w jednej drukarence pan zgodził się zrobić je po kosztach bo szło na cele charytatywne.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2010, 15:04:50 pm »
Cytat: "Misokyaa"
Hordra, w drukarni.

Każdej ? Bo one muszą być chyba jakoś foliowane, żeby po deszczu nie zeszły, prawda ? Na Internecie ofert nie ma ? Bo nawet nie wiem jak to wpisać w guglu XD "Naklejki na samochód druk" ? ._.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2010, 15:12:16 pm »
Hordra, nie wiem, może. Ale je sie przykleja od środka, wiec nie zejdą xD
A wydaje mi sie, że w każdej drukarni powinno być coś takiego.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2010, 15:13:20 pm »
Cytat: "Misokyaa"
Ale je sie przykleja od środka, wiec nie zejdą xD

No właśnie nie, przykleja je się na zewnątrz XDD
Chyba, że mówimy o dwóch innych xd