Autor Wątek: Bazarki  (Przeczytany 27751 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« dnia: Marzec 03, 2010, 18:27:34 pm »
Nie wiem czy był już taki pomysł jeżeli tak to przepraszam.
Moim zdaniem całkiem fajnym pomysłem byłoby zorganizowanie bazarków tak jak np. w SPS czy na dogomanii. Ktoś oddaje przedmioty na bazarek, a następnie licytujemy i otrzymane z tego pieniążki przekazujemy na króliki lub też jednego konkretnego, który np. wymaga leczenia a właściciel jet w ciężkiej sytuacji finansowej [tak było ostatnio np. z karolcią].

megana88

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2010, 18:50:35 pm »
Misokyaa trafny pomysł tylko znając życie biurokracja nie do przejścia (bo pewnie żeby było wszystko legalne to i trzeba jakoś to zarejestrować, odprowadzac podatki itp). No chyba, że na Allegro, ale wtedy koszta wystawienia przedmiotu no i ktoś musiałby się z tym rozliczać i tego pilnować ;/

I mam jeszcze jeden taki pomysł, wpadł mi do głowy rano, chodzi o reklamę SPK. Tak sobie pomyślałam żeby na bocznej, tylnej szybie auta przykleić plakat. Jeżdżę sporo po małych miejscowościach i myślę, że choćby z ciekawości co jest na szybie ludzie by przeczytali. Mam trochę ulotek od ais więc w razie co mogłabym komus dać jakby go temat zaciekawił. Adres forum myślałam, że przykleję na dole z tyłu auta, jak myślicie?

kasiagio

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2010, 18:56:12 pm »
megana88, myślę ,że nie potrzeba tego nigdzie zgłaszać , to będą takie jakby darowizny i chyba nikt się do czegos takiego nie powinien przyczepić bo w końcu będzie to tu między nami ;)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 19:05:59 pm »
Cytat: "megana88"
Misokyaa trafny pomysł tylko znając życie biurokracja nie do przejścia (bo pewnie żeby było wszystko legalne to i trzeba jakoś to zarejestrować, odprowadzac podatki itp). No chyba, że na Allegro, ale wtedy koszta wystawienia przedmiotu no i ktoś musiałby się z tym rozliczać i tego pilnować ;/


Tak jak mówi Kasiagio. W SPS i na dogomani nie jest to jakoś zalegalizowane, po prostu jest i funkcjonuje, ale opiera sie na wzajemnym zaufaniu. Czyli po prostu trzeba wierzyć ze jak wyślesz pieniądze za przedmiot to do ciebie przyjdzie, choć myślę że to nie problem (:

Co do plakatu to bardzo mi się ten pomył podoba i odgapię jeżeli pozwolisz, przyklejając na samochód rodziców (:

Anucha

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2010, 19:10:42 pm »
Super pomysł  :jupi

megana88

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2010, 19:17:47 pm »
Wpadł mi do głowy jak zobaczyłam rano auto jakiegoś salonu. Byłam ciekawa co jest tam napisane i tak o to dowiedziałam się o fachowej pomocy Forda :D tylko jest porblem ;/ nigdzie nie znlazłam ulotki opisującej w skrócie SPK. Jest tylko apel o futra i niewychowywanie dzieci kosztem zwierząt ;/    
Co do bazarku to bardzo dobry pomysł :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2010, 19:25:14 pm »
megana88, ja też takowego nie widzę :/ Jeżeli ktoś mi powie co powinno się w nim znaleźć to postaram się zrobić w PS. Co prawda nie wiem czy moje umiejętności temu podołają, ale postarałabym się. Nie wiecie kogo o to spytać?

Bella

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2010, 21:20:56 pm »
Nie wiem, ale pomysł bazarku bardzo mi się podoba  !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Bazarki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2010, 21:49:54 pm »
Ja wiem, ze na innych forach dziewczyny handluja miedzy soba np. kolczykami, jakimis recznie wykonanymi przedmiotami. A nie sadze, zeby kazda z nich miala zarejestrowany sklep czy cos w tym stylu.

Bella

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2010, 23:15:52 pm »
Zgadzam się z Tochą.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Bazarki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2010, 06:50:41 am »
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6421
wątek bardzo podobny. Cytuję:
Cytat: "tajniak"
Na ten pomyśl to już dawno temu wpadliśmy. :) Problemy są tylko 2:
1. Kto odpowie za logistykę? Ktoś to musi kupić, zapakować, obsłużyć korespondencje, napisać adres na paczce, pójść na pocztę.
2. W Statucie nie mamy zapisanej nawet działalności odpłatnej (sprzedaż towarów i usług po kosztach lub darów od osób prywatnych np. na licytacji), a co dopiero gospodarczej. Planujemy zmiany, jednak działalność gospodarcza (czyli sprzedaż z zyskiem) wiąże się z wieloma obostrzeniami prawnymi, a to - z kosztami administracyjnymi (a konkretniej - większą opłatą dla księgowej).

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2010, 06:58:06 am »
Cytat: "Hordra"
Na ten pomyśl to już dawno temu wpadliśmy. :) Problemy są tylko 2:
1. Kto odpowie za logistykę? Ktoś to musi kupić, zapakować, obsłużyć korespondencje, napisać adres na paczce, pójść na pocztę.
2. W Statucie nie mamy zapisanej nawet działalności odpłatnej (sprzedaż towarów i usług po kosztach lub darów od osób prywatnych np. na licytacji), a co dopiero gospodarczej. Planujemy zmiany, jednak działalność gospodarcza (czyli sprzedaż z zyskiem) wiąże się z wieloma obostrzeniami prawnymi, a to - z kosztami administracyjnymi (a konkretniej - większą opłatą dla księgowej).


Dla mnie to komiczne. Przecież inne stowarzyszenia też nie mają takowego statusu i organizują bazarki. Mamy na forum dział "giełda" i to, że ktoś z forum założy tam zamiast tematu o sprzedaży, bazarek będzie się różnić tylko typ, że zarobek nie pójdzie do osób prywatnych a na króliki, ale przecież można obejść przepisy i nigdzie tego nie zgłaszać. Osobiście mam na tyle zaufania do osób z forum, że jeżeli np. Nuka, Hordra czy ktokolwiek inny będą wystawiały coś takiego i napiszą, że cały zysk przeznaczą na kicaje z SPK to wierze, że zarobione na tym pieniądze, wyślą przelewem właśnie na ten cel.
Szukanie dziury w całym.

Jeżeli chodzi o wysyłanie to ja nie wiem co to za problem. Sama mogę to zrobić, bo nie wiem czemu nie poświęcić pół godziny na króliki :P


Jednak Hodra tamten wątek dotyczył ewidentnie czegoś innego. Tu chodzi o bazarki, które musiałyby się opierać na naszym wzajemnym zaufaniu, że druga osoba nas nie oszuka i wyśle obiecany przedmiot. To nie byłaby sprzedaż jako SPK.

nuka

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2010, 07:15:28 am »
No i zostałam wywołana do tablicy  :>

Jeśli chodzi o mnie wpłata mogłaby byc bezpośrednio na konto SPK przelana, tylko to może być dodatkowa praca dla osoby zajmującej sie wyciągami bankowymi Stowarzyszenia.

Czas na burze mózgów  :lol

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Bazarki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2010, 07:21:07 am »
nuka, przepraszam podałam cię jako przykład  :diabelek

Cytat: "nuka"
tylko to może być dodatkowa praca dla osoby zajmującej sie wyciągami bankowymi Stowarzyszenia.


Lub też tak jak mówisz. Tyle, że nie wiem czy wtedy nie naruszalibyśmy już tego o czym mówił tajniak.

nuka

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2010, 07:26:25 am »
Miso - stąd burza mózgów, niechże mądre głowy głos zabiorą  :lol

ja cichcem pomykam na sianko zapracowac  :diabelek ale będę dzielnym obserwatorem pomysłowych zawirowań

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Bazarki
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2010, 07:47:17 am »
Mnie sie wlasnie wydaje, ze wplaty to musialyby isc na czyjes prywatne konto np. wplaty na jakas akcje typu pomoc konkretnemu kroliczkowi lub tak jak pomagalyscie krolikom z interwencji. A zeby SPK moglo te kaske rozdysponowac, to wtedy ta osoba moglaby to wplacic jako najzwyklejsza w swiecie dotacje i na przelewie zrobic dopisek na jaki cel chce te pieniazki przeznaczyc.
Sadze, ze gdyby zrobic cos takiego nie podpinajac sie, ze to jest akcja SPK, to wtedy nie narobilibysmy problemow samemu stowarzyszeniu.

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Bazarki
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2010, 09:14:24 am »
Pozwolę sobie zabrać głos ;)

Myślę, że to jest bardzo trafny pomysł a przede wszystkim realne źródło pieniążków na pomoc królikom... Jeżeli chodzi o przepisy to nie sądzę, żeby ktoś się do tego przyczepił:
1. Jak wiadomo bardzo dużo sklepów sprzedaje swój towar i ponoszą koszty związane tylko z prowizją allegro oraz wysłaniem towaru
2. Jeżeli byłoby podane wspólne konto bankowe (osobiste a nie dla swego rodzaju działalności gospodarczej), nie sądzę żeby jakiś bankowiec wybitnie studiował skąd są wszystkie przychody i czy to czasem nie jest sprzedaż bez odprowadzania podatków ;). Oraz w tytule przelewu - konkretny numer aukcji, przedmiot i przeznaczenie - nie byłoby problemu z rozdysponowaniem pieniążków
3. Kwestia pakowania? Bardzo prosta - osoba, która dany przedmiot ofiaruje na aukcję jest później informowana od (nie wiem, kto zajmuje się w SPK sprawami bankowymi i urzędowymi, przepraszam ;) czy kwota już dotarła na konto i wtedy sama pakuje i wysyła.

Koniec wypracowania  :DD
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"

megana88

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2010, 17:44:12 pm »
Lepiej tego ująć nie można :)

Bella

  • Gość
Bazarki
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2010, 22:52:23 pm »
Tusia13_89, bardzo dobrze to wszystko napisała.

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Bazarki
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2010, 23:45:53 pm »
dziękuję ;) jeżeli potrzebna byłaby jakaś pomoc to chętnie się ofiaruję... tzn pomoc  :diabelek
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"