Autor Wątek: czy królik może być złośliwy?  (Przeczytany 5916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stokrotka.af

  • Gość
czy królik może być złośliwy?
« dnia: Marzec 03, 2010, 12:14:16 pm »
nie wiem czy zachowanie Zuzy wynika z okresu dojrzewania czy zrobiła się złośliwa :hmmm  od 10 do 23 spędza czas na wolności; przestałam ją zaganiać do klatki i czekam aż sama do niej wskoczy (głównie żeby się posilić); potem zamykam jej klatkę na noc. Jak już podje sobie to ze 2 razy pogryzie kratki i jest spokój......aż do 4 nad ranem kiedy to budzi mnie łomotanie o pręty, dzikie skoki i drapanie :dobani  cała ściółka jest totalnie przekopana i wywrócona na druga stronę, łącznie z wc :zdenerwowany
póki co nie mam warunków żeby zrobić Zuzce wybieg zagrodzony, mam mały pokoik a w nim oprócz niezbędnych mebli, klatkę dla Zuzy i duże posłanie dla psa :( po wakacjach przeprowadzam się do domku więc wtedy będzie już lepiej-teraz nawet nie mam za bardzo gdzie wynieść klatki na noc-sami wiecie jakie są mieszkania w bloku :dobani
reasumując, czemu Zuzka  tak strasznie wariuje skoro ma tyle swobody :?:

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2010, 12:31:17 pm »
może dojrzewać..może pokazywać swój charakterek :p
Jak moja gryzła zagrodę to przykryłam pręty kocem..wrzuciłam jej zabaweczki do gryzienia do klatki...jak masz możliwość wrzuć jej jakiś kocyk..moja kopie ręcznik jak przyjdzie jej ochota na takie zabawy i mam spokój..pytanie jeszcze jakie wymiary ma klatka..? :)
Może wariować też, bo cały dzień na wolności a tu w nocy jak ma ochote na skoki to jest zamknięta..
proponuje mimo wszystko zagrodę,którą możesz rozkładać tylko na noc...przeprowadzka w niedalekiej przyszłości,więc zakup się nie zmarnuje..dziewczyny na forum pokazywały jak zmieścić zagrodę mimo, że nie ma za bardzo miejsca :)

drops

  • Gość
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2010, 12:55:13 pm »
Co się stanie jak jej nie zamkniesz na noc?  :hmmm  Zamykany Drops staje na prętach i robi taką minę jak kot ze Shreka... No i generalnie wypuszczam szkodnika  :rotfl2

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 18:25:20 pm »
Ok. godziny 4 przecież wstaje nowy dzień!!! Króle wyruszają na żer!!!
Mój Boniutek, gdy nauczył się wskakiwać na łóżko - też po przespaniu całej( ??  :rotfl2 ) nocy o czwartej był u mnie na łóżku. Gdyby umiał mówić - jego życzenie o tej porze byłoby jedno: "ŚNIADANKO :bejzbol ". Systematycznie zestawiany na podłogę, przychodził coraz później. Teraz to dopiero :/  ok. g.6
Noce z uszami są bardzo krótkie :diabelek
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

stokrotka.af

  • Gość
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2010, 14:41:10 pm »
Zuzka ma swój ręcznik do drapania, patyczki i te rolki po papierze, ale wszystko leży pod łóżkiem :/  jak była w klatce to nie ruszała bo i tak cały czas siedzi pod tym wyrkiem :( wychodzi tylko jak jej się znudzi, albo ktoś wejdzie do pokoju-zobaczy nogi i już przy nich jest :lol
klatka jest największa, jaka była dostępna w sklepie zoo: 100/80/80
Gdybym mogła zamknąć pokój na noc to bym wcale Zuzy w klatce nie zamykała (wszystkie kable itp. rzeczy są zabezpieczone), ale niestety nie mogę tego zrobić, drzwi do pokoju muszą być uchylone bo mój pies wędruje po nocy, raz śpi w salonie, raz na przedpokoju a potem idzie do mnie , na swoje spanko :> a Zuzka w nocy z pewnością też urządzi sobie spacer, który może się skończyć "tragicznie" dla sprzętów w mieszkaniu :(
przykrycie klatki kocem raczej się nie sprawdzi, bo Zuza wciągnie go przez szpary i zacznie gryźć a poza tym czy nie byłoby jej za duszno, bałabym się, że się udusi :oh:
przeanalizowałam rozmieszczenie mebli w moim pokoju i uwierzcie mi nie mam ani 1 cm wolnej ściany ;( tej zagrody nie da się zmieścić ;(

Bella

  • Gość
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 23:26:53 pm »
Weźmiesz to pewnie za żart, ale może pomogą Ci zatyczki do uszu. Po pewnym czasie Twój królik pewnie zrozumie, że nie opłaca się hałasować baaardzo wcześnie rano, ponieważ to Cię nie rusza i przestanie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2010, 00:04:48 am »
stokrotka.af, juta dobrze napisała :) dla królika wstaje nowy dzień, chce się wybawić, wybiegać :) Mysli sobie " nowy dzień, nowe zabawy, nowe wrażenia- wyyyypuść mnie!" :D może faktycznie nie zamykaj go na noc? pierwsze nocki moga być trudne- krolik zacznie skakać na łóżko, ale pozniej nie powinno byc prblemu. Albo zainwestuj w zagrode :) to też jest wyjście :) a w bloku jak to w bloku- tez mieszkałam, wiem jak jest...

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2010, 13:16:33 pm »
Cytat: "mysza"
krolik zacznie skakać na łóżko

Kiedyś puściłam Afruś i lezę sobie na łóżku i słucham muzyki, a tu nagle hops Afruś mi na klatkę piersiową wskoczyła, omal zawału nie dostałam. O_o
Też miałam taki problem ale jakoś przeszło.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


malwina

  • Gość
czy królik może być złośliwy?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2010, 12:00:03 pm »
oj, króliki mogą być bardzo złośliwe :)
ostatnio podawałam mojej królicy antybiotyk, oczywiście podstępnie, bo inaczej by nie zjadła, zostawiłam ją na chwilę, żeby sobie pobiegała po tym stresie, a ona wskoczyła mi na łóżko i się perfidnie zesikała...  :) złośnica :)