Autor Wątek: Prośba o doradzenie  (Przeczytany 3833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Prośba o doradzenie
« dnia: Kwiecień 02, 2010, 16:19:14 pm »
Witajcie,

Jestem z dogomanii, 2 dni temu odszedł mój króliczek,dostał wylewu :(

Miał 8-9 lat,u mnie był od ok 4 lat.Trafił do mnie  z połamaną żuchwą i w okropnym stanie.

Pierwszą moją myślą było to,że już nigdy żadnego zwierzęcia w domu,bo bardzo to przeżywam,jednak już dzisiaj zaczęłam się zastanawiać po wizycie w zoologicznym.Nie chce jednak kupować,bo akurat w tym zoologicznym zwierzaki mają się w porządku.

Mieszkam w bloku, mam 2 schroniskowe psiaki i przez mój dom czasem sporo psów sie przewija.Mój 1 psiak jest bardzo chory, był bardzo związany z królikiem i teraz mam z nim problem.Cały czas go szuka, nie pozwala mi schować klatki,jest bardzo nerwowy :( Muszę mu ustępować,bo ma chore serduszko i nie może sie denerwować.

Mój Króliczek 1/2 dnia biegał po pokoju z psami,a mój pies cały czas sie nim opiekował, tylko ja mogłam sie zbliżyć.

Nie wiem czy jestem gotowa na adopcje,a nie chce,żeby wyszło,że szukam królika dla psa.W każdym razie muszę mieć na pewno królika z DT,który akceptowałby psy,nie gryzłby,byłby spokojny, w miarę zdrowy,bo mam dość jeżdżenia po wetach.Wiem,że mam wymagania i może to zostac żle zinterpretowane,ale zależy mi,by każdy zwierzak dobrze czuł sie u mnie.

W każdym razie służę pomocą w ogłoszeniach.Chciałabym także pokazać Wam aukcje, pisałam do faceta i mówił mi o wysyłaniu królika pocztą polską, jakoś sobie tego nie wyobrażam...Nie wiem,czy mnie ściemniał,bo pewnie widział w moich aukcjach ogłoszone psy ze Schronu

http://www.allegro.pl/item977163730_krolik_kroliki_kroliczki_miniaturka.html

Uszata_panna

  • Gość
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:59:29 pm »
Nie radzę kupować królika z allegro. Jak przeglądałam uszaki to znalazłam coś o takich które nie boją się psów.Nikt nie będzie myślał że chcesz królika dla psa.Lepiej zaadoptować niż kupić z allegro.Tym bardziej jak wysyłają króliki pocztą przecież to żywe zwierze!Jak akurat Cie nie będzie i paczka wróci z powrotem na pocztę?

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:20:45 pm »
Zastanawiam sie,czy znajde tutaj takiego,który będzie pałał miłością do moich psów...nie chcę kupować małego,wole dorosłego.Obecnie w Schronisku,któremu pomagam nie mam żadnego.

Zastanawiam sie czy naprawde można wysyłać zwierzaki pocztą, przecież to karygodne :(

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:21:01 pm »
Daj spokój Justyna :)
Miałaś królika, więc masz już doświadczenie w obchodzeniu się z tym zwierzakiem. Pewnie wiedzę na temat jego wymagań też masz już sporą. Nie widzę w tym nic złego, że szukasz towarzysza dla psa, królikowi też będzie raźniej. Przejrzyj adopcje, może któryś król Ci się "spodoba" :) Wydaje mi się że niepotrzebnie się martwisz co inni pomyślą :)

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2010, 19:55:52 pm »
Cytat: "siemka"
Daj spokój Justyna :)
Miałaś królika, więc masz już doświadczenie w obchodzeniu się z tym zwierzakiem. Pewnie wiedzę na temat jego wymagań też masz już sporą. Nie widzę w tym nic złego, że szukasz towarzysza dla psa, królikowi też będzie raźniej. Przejrzyj adopcje, może któryś król Ci się "spodoba" :) Wydaje mi się że niepotrzebnie się martwisz co inni pomyślą :)


A gdzie takie króliczki znaleźć tutaj?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:03:39 pm »
jusstyna85, witam :)
Oto uszole, które czekają na kochający domek http://adopcje.kroliki.net/

Z kolei jestem tymczasową opiekunką królinki, Pepsi http://adopcje.kroliki.net/adopcje/pepsi_katowice.html

U nas ma do czynienia z psem rasy yorshireterrier, na razie podchodzi do niego powoli i go obwąchuje, także myślę, że bez problemu by zaakceptowała psy.
Oto jej historia http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8110

Co do allegro, to aukcja, którą podałaś wcześniej to zwyczajna pseudohodowla - rozmnażalnia królików. Nie pobieramy tego.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:36:15 pm »
Życzymy powodzenia w znalezieniu odpowiedniego króliczka. :)


Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:14:43 pm »
Dzięki :)

Facet z allegro mieszka w moim mieście, mam zamiar zgłosić to do Urzędu Skarbowego.

Tyle jest tych króliczków,że ja nie potrafie wybrać...Mnie w zasadzie wygląd obojętny.Mój 1 pies jest po ciężkich przejściach i ma w sobie dziwny odruch opieki nad takimi małymi stworzonkami, krzywdy nie zrobi,ale chodzi krok w krok za królikiem,liże go, nie pozwala sie zbliżać.Mój Króliczek Kubuś ['] to wszystko znosił,czasem go ugryzł,ale lekko.

Klatka stoi pusta, w nocy jakoś cicho...brakuje jednak czegoś .A najgorsze,że mój psiak wariuje,wszędzie go szuka,a nie może sie denerwować.

Wpadł mi w oko ten,bo za nim widze kawałek psiaka :)
http://adopcje.kroliki.net/adopcje/lizak_rybnik.html

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2010, 00:32:37 am »
U mnie też czasami króliki chapnęły psa, ale i tak bardzo nawzajem się lubią. :)

Powodzenia w adopcji nowego uszatego życzę. :D


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Prośba o doradzenie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2010, 00:50:05 am »
do zamknięcia