Autor Wątek: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso  (Przeczytany 50980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 07, 2010, 22:01:34 pm »
Ja myślę, że Iwona wszystkie sugestie dogłębnie studiuje pod kątem prawa i ewentualnych konsekwencji. Wybierze najlepsze rozwiązanie. Poczekajmy spokojnie co nam tu odpowie.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 07, 2010, 22:04:26 pm »
Demonstracja to dobry pomysł, ale nie może być taka jak większość wegetariańskich itp.
Jak przyjdzie zgraja młodzieży, jeden w dredach, drugi w spodniach różowych, to nikt nie weźmie tego na poważnie a przylepi łatkę Greenpeace "i bawcie się dobrze, świry!".

Upieram się przy rezygnacji ze słowa mord. Trzeba wejść w ciała odbiorców!

Biedronki, bo sklepów jest wiele i hasło łapiące: "biedronki zabijają króliki"
- to nienormalne i zastanawiające.
Niemniej "dla biedronki" jest dobre!

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 07, 2010, 22:08:21 pm »
" Biedronki żerują na życiu królików "  

"Życie królików kosztem  zysku dla Biedronek "

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 07, 2010, 22:11:42 pm »
agatha, dodatkowo "Biedronki zabijają króliki" jest zastanawiające. :) No bo jak biedronka może zabić królika? ;)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 07, 2010, 22:16:53 pm »
Ja Wam mogę podszukać jakieś miejsce, tylko sama dokładnie nie wiem, gdzie ta rzeźnia jest  :bejzbol
Oczywiście też wezmę udział, jak będzie :>


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 08, 2010, 01:41:36 am »
Tak sobie mysle, ze mozna by tez dolaczyc haslo w stylu: 'Czy nastepne beda swniki morskie, psy i koty? Ich mieso tez jest smaczne i zdrowe!'
Chodzi mi o to, ze moze w ten sposob zyskamy zrozumienie wsrod posiadaczy tychze zwierzakow (sa najpopularniejsze) i oni zrozumieja kim jest dla nas taki zwierzak jak krolik. Ze w ogole warto spojrzec na niego z troszke innej perpektywy. Bo wiadomo, ze ludzie kochaja np. psy, a losowi innych zwierzat wcale sie nie przypatruja i jest on im obojetny.
Kurcze, bardzo ciezko jest zwyklym smiertelnikom wyperswadowac zestaw: krolik=pasztet. Ja nawet w pracy przysluchuje sie rozmowom o tym jaki to smaczny pasztet z krolika. I ludzie nie maja na tyle taktu, zeby sobie darowac tego typu komantarze, chociaz wiedza, ze ja mam Jozie  :/

Ponadto mam tez taki pomysl, zeby jakos poinformowac ludzi o tym, ze z takich masowych hodowli to to 'miesko' nie bedzie juz takie zdrowe jak im sie wydaje i kojarzy z takim wiejskim, zdrowym krolikiem pasionym mleczami i trawa. One beda sztucznie karmione, poupychane w klatkach, brudne...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 08, 2010, 10:02:10 am »
Tocha,  Ci ludzie to rzeczywiście prostaki jakieś,żeby takie komentarze udzielać ? Nie na miejscu ...   A całą 'akcją' jestem poruszona i popieram wasze działania.
SylwiaG

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 08, 2010, 16:50:37 pm »
Właśnie, jak z tym strajkiem ;) ?

Może by znaleźć konkurencję/sponsora, czyli inny market lub coś ;> ? (przeciwko Biedronce)

Albo hasło, o tym, że nie tylko na pracownikach się wyżywają (była kiedyś taka afera, kojarzycie?) i zdjęcie martwego królika obdartego ze skóry.

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 4:54 pm ]
http://www.kanwil.pl/index.php?id=8
może do nich też pisać?


Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 08, 2010, 18:23:16 pm »
http://img138.imageshack.us/img138/6982/beztytuusvs.jpg

ppx, tu masz mapkę, to jest zaraz naprzeciwko kauflandu, protest na przejściu nie wchodzi w grę, bo to główna ulica miasta.

Ja generalnie nie wierzę w skuteczność takiej ewentualnej akcji. Po pierwsze, to musiałaby być masa osób, poparta jakimiś wielkimi organizacjami prozwierzęcymi typu empatia. Po drugie, znam mentalność mieszkańców Dębicy - to wielka wieś, tutaj dla 98% ludzi królik=żarcie. Przy takim nastawieniu społecznym wezmą Was za bandę wielkomiejskich wariatów i Kanwil na pewno się nie przejmie. Przykre, ale prawdziwe :(

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 08, 2010, 19:15:46 pm »
Muszę przyznać Hetahe racje...


Hetahe

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 08, 2010, 19:26:21 pm »
ppx, wyemigrujmy gdzie, czy co ;P

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 08, 2010, 20:51:38 pm »
Jakie miasto polecacie :3 ?

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 8:52 pm ]
Co do tej gazety - to nie miałam w ogóle pojęcia, że takowa istnieje. Może i nawet lepiej.  -.-' Już sobie wyobrażam jej zawartość...


Offline Izulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 11, 2010, 17:11:57 pm »
Cytat: "nuka"
W podpisie śmiało podajcie swoje imię i nazwisko.


Meil oczywiście wysłany. Dostałam nawet potwierdzenie odbioru. Moi znajomi też pomogą.

Biedronka już mnie nie zobaczy ;/
Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie....

marzena.k

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 11, 2010, 20:27:27 pm »
Hej!
przedewszystkim jak najbardziej popieram akcje przeciw rzezi krolików dla Biedronki! :bejzbol
Po drugie wyslalam juz do Biedronki maila + sterte maili do znajomych, rodziny etc, zeby sami interweniowali w tej sprawie.

W kazdym badz razie pomimo ze biedronke mamy pod nosem moja noga i mojej rodziny juz tam nie postanie dopoki cos sie nie zmieni.

"Biedronki zabijają króliki" UWAZAM ZE HASLO SUPER! Jestem po psychologii w biznesie i wierzcie takie chasla najbardziej dzialaja i zapadaja w pamiec, a nie jakies wylewne humanitarne przyspiewki i hasla.

PRZEDE WSZYSTKIM ZWOCILABYM SIE Z TYM DO PRASY I GAZET LOKALNYCH- ZWLASZCZA W MCACH GDZIE BEDA ODBYWALY SIE MANIFESTACJE!! !!  !!  !!

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 11, 2010, 22:55:03 pm »
Jeśli będą gotowe jakies ulotki czy cos to ja chętnie u Mnie na Śląsku poroznoszę/ponaklejam.
SylwiaG

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 11, 2010, 23:42:36 pm »
Ja u mnie też chętnie bym porozklejała (zwłaszcza w okolicach owej rzeźni i biedronek  :P ).


nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 12, 2010, 08:50:41 am »
Może w liście rozsyłanym do biedronek jakiś pargraf ustawowy umieścic, będzie bardziej urzędowo, będzie, że piszą ludzie swiadomi praw zwierząt. np to
Art.2
a) Każde zwierzę ma prawo do poszanowania.
b) Człowiek, jako gatunek zwierzęcy, nie może rościć sobie prawa do tępienia innych zwierząt ani do ich niehumanitarnego wyzyskiwania. Ma natomiast obowiązek wykorzystania całej swej wiedzy dla dobra zwierząt.
c) Każde zwierzę ma prawo oczekiwać od człowieka poszanowania, opieki i ochrony.

cytat z tej stronki http://huby.seo.pl/11_zwierzaki/115_kary.htm

maleńki OT, jestem ciekawa co na to Shell z jej upodobaniem do wystaw wszelakich
Art.10
a) Żadne zwierzę nie może być traktowane jako zabawka dla człowieka.
b) Wystawianie zwierząt na pokaz, oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 12, 2010, 10:03:32 am »
Cytat: "nuka"
Wystawianie zwierząt na pokaz, oraz widowiska z udziałem zwierząt narażają na szwank godność zwierzęcia.


Ciekawi mnie dlaczego w takim razie wciąż jeszcze istnieją cyrki, w których główną atrakcją są trasowane kucyki, słoniki itd.  :zdenerwowany

Przepraszam za OT

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 12, 2010, 14:35:19 pm »
nuka, zależy wystawianie w jakim kontekście?
A o jakie Shell chodziło? Takie normalne jak np. psie?
Można je sprecyzować i nazwać inaczej "prezentowanie wzorca rasy".
Co do wystaw psich to panuje tam dobra atmosfera, jeżeliby ktoś tam zachowywał się agresywnie w stosunku do swojego psa od razu byłby wytykany palcami przez innych...


nuka

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 13, 2010, 07:25:38 am »
Cytat: "ppx"
zależy wystawianie w jakim kontekście?
A o jakie Shell chodziło? Takie normalne jak np. psie?


No właśnie, wystawianie w jakim kontekście? Shell - użytkowniczka tego forum, to o nia mi chodziło co chyba dość jasno napisałam

[ Dodano: Sob Kwi 10, 2010 8:40 am ]
Jak aktualnie wygląda ta sprawa? Macie w biedronkach mozliwośc zakupu króliczych tuszek?