Autor Wątek: Jak spędzać czas z królikiem?  (Przeczytany 5410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nat149

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« dnia: Grudzień 29, 2009, 21:43:33 pm »
Witam. Mam króliczka od niedawna no i... tak się zastanawiam bo moja króliczka niezbyt lubi
pieszczoty i nie jest też chętna do zabawy więc nie wiem jak z nią spędzać czas.  Czy macie pomysł na jakieś zajęcie ?  :bukiet

megana88

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2009, 07:48:37 am »
Musi się przyzwyczaić, oswoić z Tobą. Karolcia na początku była dzikusem, na ręce nie było mowy żeby ją brać, a żeby posiedziała ot tak bez ruchu, bo chciałam ją podrapać to nawet nie było co marzyć :) a teraz? Pieszczoch taki, że muszę ją odganiać, bo nie pozwala mi pracować. Siedzi na kolanach i drap po uszach, jak tylko zabiorę rękę to foch. Aż sama się dziwię taką przemianą :D Do króliczka trzeba dużo cierpliwości i spokoju, ale warto :)

nat149

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 17:40:24 pm »
Wielkie dzienki za rade :przytul

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:34:40 pm »
A można oswoić 2 letniego króliczka, ponieważ on ciągle ucieka jakby się mnie bał, ale ja na niego nie krzyczę ani nic. :( Kocham go nad życie ale wydaje mi się, że on tego nie odwzajemnia ;(

nuka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 18:29:57 pm »
Oswioć można, króliś mieszka z Tobą od 2 lat?

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:31:47 am »
Tak dostałam go na Gwiazdkę od rodziców. A jak mogę go oswoić?

nuka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:37:58 am »
Śnieżynka, nie bardzo rozumiem.
Króliś ma dwa lata, tak?
A mieszka z Tobą też dwa lata? Czy dopiero od miesiąca, tzn od Gwiazdki?

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:40:20 am »
Mieszka już 2 lata ze mną, ponieważ dostałam ją dwa  lata temu na Gwiazdkę.

nuka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:44:53 am »
I przez dwa lata nie udało się maleńkiej oswoić?
Opisuj dokładnie jak zachowuje się uszata, co lubi, jak często ma kontakt z człowiekiem, jak te kontakty ludzko-królicze wyglądają, gdzie mieszka maleńka (w sensie osobny, zapomniany pokój czy jest cały czas wśród ludzi), wyczytałam też w innym temacie, że macie ogród? Jak długo mała tam przebywa, jak tam wyglądają wasze kontakty, ile czasu spędzacie razem każdego dnia ....
im więcej szczegółów tym lepiej, pisz

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 13:54:19 pm »
Moja mała Śnieżynka lubi dużo brykać , rzucać różnymi rzeczami, być głaskana i zwracać na siebie uwagę. Uwielbia słonecznik, ziarenka, granulat,owoce i warzywa. Praktycznie cały czas z nią spędzam. Rano się z nią bawię po obiedzie czeszę,a wieczorem biegamy po pokoju. Jej klatka znajduje się obok mojego łóżka. Na ogrodzie kica w ciepłe dni. Uwielbia jeść zieloną trawkę i mlecze. Każdy dzień z nią spędzam, gdyż ona uwielbia pieszczoty.

Griffe

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:11:37 pm »
No to skąd pomysł że jest nieoswojona??  :oh:

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:26:45 pm »
jak chcę ją dotknąć to ucieka,a jak grzebię jej w klatce to mnie gryzie i drapie :( :((

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:28:46 pm »
Ty tez nie bylabys szczesliwa, gdyby kto wkladal wielka lape do Twojego lozka ;]

Najlepiej jest polozyc sie na podlodze, zwrocic uwage krolika i poczekac az sam przyjdzie, bo nachalnie pieszczoty moga sie skonczyc niekompletna liczba palcow u rak :diabelek
Ja tez bym uciekala, gdyby nagle cos wielkiego do mnie podchodzilo i wyciagalo w moja strone straszliwe szpony.

Czasami postrzegami zwierzaki jako ludzi, a ich zachowaniami nie steruja takie same uczucia jak u nas, a raczej instynkt ( co nie znaczy, ze zwierzeta so glupie, wrecz przeciwnie, wielu ludzi moglo byc sie od nich uczyc (zabijaja by przezyc, a nie dlatego, ze fajnie jest patrzec na cierpienie i smierc innego towarzysza, nie gwalca, nie torturuja innych zwierzat... Czasem mam wrazenie, ze ludy pierwotne sa bardziej cywilizowane niz my... Moze i tancza w ogniu w spodniczkach z trawy, by udowodnic meskosc, ale u nas czesta "supermaczo" jest ktos, kto krzywdzi innych, slabszych... :( ).

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Griffe

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2010, 20:34:00 pm »
To że w klatce się rzuca to normalne u wielu króliczkow i nie wynika z tego, że nie lubią właściciela tylko że pilnują swojego terytorium.
Nie przewalczysz tego więc nie próbuj bo szkoda rąk ;) Zmieniaj w klatce gdy króliczek biega :)

Śnieżynka

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:40:40 am »
Ok Dzięki Wam :>

kasia88

  • Gość
Jak spędzać czas z królikiem?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2010, 17:56:03 pm »
ja mam Kubusia dopiero miesiac. juz widze ze robi sie z niego maly pieszczoch:) po prostu trzeba dac kroliczkowi troche czasu zeby oswoil sie z nowym otoczeniem. jak do mnie podchodzil dawalam mu jakis smakolyk zeby go do siebie przekonac i zadzialalo. teraz sam przychodzi daje sie glaskac lize mnie po rekach :)) jest najslodszym kroliczkiem na swiecie:)) cierpliwosci cierpliwosci i jeszcze raz cierpliwosci :)