Autor Wątek: Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.  (Przeczytany 3498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malolata

  • Gość
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« dnia: Luty 15, 2010, 19:01:40 pm »
od dziś zamieszkuje u mnie nowy królik, jeden z adopcyjnych uszaków. w tym temacie bede pisać o postępach w zaprzyjaźnianiu z moją samiczką Suszi i ogólnie o różnych nowych wieściach:). zacznę od tego że jestem w wielkim szoku iż nowy Kongo jest o połowe mniejszy od suszki :D  kongo jets przeuroczy bo chyba ma krolicze ADHD. wszedzie musi wskoczyc i wali takie susy przez pół pokoju. strasznie ciekawski zwierz. pierwsze starcie było przez kratki. suszka w klatce a kongo kical dookola. ogolnie małe zainteresowanie z każdej ze stron, raz jedynie sie powąchały i polizały. konko siedzial przed klatką i wyjadał siano z paśnika a suszka się przyglądała.
co do dalszej części to prosze bez większej krytyki. wiem ze kroliki powinno sie zaprzyjazniac face to face po dluzszym czasie, jednak postawnoiwlam sprobowac i puscic je razem. klatki byly zamkniete, oraz zadnych miejsc gdzie moglyby sie schowac. i w sumie nie bylo tak zle tylko troche dziwnei to wygladalo bo od razu zabra;y sie za tzw kopulacje, znaczy suszka sobie zrobiłą kwoke a młody na nią wskakiwał i robił niecenzuralne ruchy. szuszce jakos to nie przeszkadzało zbytnio bo mwogole go olewała a on co chwila sie kładł obok niej i zaczynał od nowa. no i tak przebiegło pierwsze spotkanie.  zobaczymy co bedzie dalej.  ogolnie kongo jest strszanie pobudliwy a najfajniej sie lezy na moim biurku i patrzy na swiat z gory.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2010, 21:50:04 pm »
Zaprzyjaźnianie króliczków musi odbywać się w terenie neutralnym.
Króliczki muszą mieć gdzie się chować w razie czegoś, dobrze by było postawić jakiś domek kartonowy, najlepiej dwa - jeden dla Kongo i jeden dla Suszki.

Kopulacja oznacza ustalanie hierarchii. W twoim przypadku to Kongo chce zdominować Suszkę.

malolata

  • Gość
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2010, 22:21:20 pm »
chodizlo mi o to ze  nie bylo miejsca gdzie mogloby wejsc jendo i za nim drugie i bym nie mogla nad nimi zapanowac. kongo nasikał na suszke:/

















Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2010, 14:00:23 pm »
Ślicznie wyglądają razem . A Sushka wysterylizowana ? Kongo wygląda wyśmienicie . Razem wyglądają jak czrna kawka z mleczkiem ;]

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2010, 14:07:25 pm »
o ..widze,ze Kongo juz opanowal nowy domek :lol
juz sa zaprzyjaznoine,czy sa w trakcie zaprzyjazniania?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2010, 20:55:19 pm »
Jaki urodziwy jest ten Kongo  :DD Podoba mi sie trzecia fotka od końca  :lol
A panienka jego też jest śliczna  :bukiet

Udanego zaprzyjaźniania ci życzę  :lol

malolata

  • Gość
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 19:50:13 pm »
wczoraj kolejny dzień zarzyjazniania. chyba niezbyt udany. ogolnie mam wrazenie ze suszka wcale nie jets zadowolona ze pojawil sie nowy krolik, siedzi w klatce i jakas taka smutna mi sie wydaje, zawsze byla spokojna i lewniwa ale teraz jakos tak dziwnie:(. wczoraj puscilam ich razem, chwile pokicała a pozniej od razu sie schowala do transportera. a kongo wpadkowal sie do jej transportera i na nią nasikał:( strasznie sie tym przejela i nie spodobalo jej sie to. i sobie poszla. na dodatek pozniej zauwazylam ze na poduszcze suszki przed jej klatką tez jest nasikana plama:/  za to na klatce, tam gdzie sikal na niąz gory postawilam taka duza kuwete, i dzis widzialam ze tam są siki wiec to napenwo jego bo suszka nie wchodzi nigdzie, jedynie po ziemi kica. ale nie wiem czy nasikal tam bo jest taki czysty, czy po prostu chcial na nią narobic a kuweta stała mu na drodze. dzis znou na chwile ich puscilam, bo ogolnie to biegaja na zmiane, tyle ze kongo rzeczywiscie biega a suszka swoim starym zwyczajem woli siedziec w klatce nawet jelsi jets otwarta. jedynie rano widze ze buszuje troche, bo ona zostaje otwarta na noc a on nie. wiec dzis je puscilam na chwile razem to ona zostala najpoierw na moich kolanach i chciala sie glaskac, a pozniej na chwile zeszla na dywan i on ją strasznie moco obwąchuje a ona sie splaszcza i do ziemi i tak lezy bez ruchu. na szczescie nie nasikal na nią. raz sie powąchały i przywalila mu troche bo chyba ją wkurzyl juz. ale ogolnie strasznie ją dominuje. i wcale nie wiem czy cos wyjdzie z tego zaprzyjazniania bo ona chyba nie chce miec przyjaciela i jest smutna i sfochowana:/

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2010, 21:42:27 pm »
malolata, z tego co piszesz nie ejst tak źle. Postaraj się ich nie rozdzielać, bo wszystko od nowa się zaczyna.

malolata

  • Gość
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2010, 23:31:32 pm »
wlasciwie to tez nie ma czego rozdzielac bo ich kontakty trwaja naprawde krotko bo suszka ucieka od razu do siebie i ma focha, a do swojej klatki go nie wpuszcza. jest obrazona:/ biedna.mam nadzieje ze mi wybaczy i zrozumie ze to dla niej wzielam tego krolaska drugiego:)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Sushi i jej nowy przyjaciel Kongo.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2010, 00:06:38 am »
No i co tam? Już gruchają jak dwa gołąbki?  :lol