Autor Wątek: Ile granulatu?  (Przeczytany 10996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« dnia: Styczeń 18, 2010, 21:32:17 pm »
Ile królik powinien dostawać granulatu? Ma ok. 4 miesiące. Daje mu 1 płaską łyżkę stołową 3 razy dziennie. Czy to nie za dużo? Między posiłkami wprowadzam mu powoli warzywka. Na razie jest już marchewka i seler. POMÓŻCIE!!!!

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Ile granulatu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:52:27 pm »
Tu masz cytat z artykułu P. Lidii Lewandowskiej

" MŁODE KRÓLIKI ( w wieku od 8 tygodni do 8 miesięcy) potrzebują dużo kalorii, minerałów i białka, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo. W diecie takiego młodego zwierzątka panować powinna zasada, że ma on mieć nieograniczony dostęp do granulatu i siana. Od 3 miesiąca życia należy koniecznie zacząć uczyć królika jeść różnego rodzaju warzywa "

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:01:04 pm »
Cytat: "alana"
nieograniczony dostęp do granulatu

Tylko że wszędzie pisze że granulat nie powinien być cały czas w misce

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Ile granulatu?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:04:13 pm »
i prawda, ale dotyczy nieco starszych króliczków. CD artykułu

KRÓLICZE "NASTOLATKI" ( w wieku od 8 miesięcy do 1 roku) -króliczki te cały czas rosną, proces ten nie jest jednak już tak gwałtowny jak na początku. Ważne jest, aby w tym okresie zacząć ograniczać granulat (pół filiżanki/dobę na 2,5 kg królika - to jest taki spory królik, typowa miniaturka waży około 1,6kg ). Jeżeli tego nie zrobimy, może się okazać, że nasz króliczek przed ukończeniem pierwszego roku życia ma już nadwagę. Aby króliczek nie czuł się głodny, mniejszą ilość granulatu należy rekompensować zwiększoną ilością warzyw w diecie (które króliczek poznał i nauczył się jeść już w młodszym wieku). Dostęp do siana powinien być nadal nieograniczony.

Jak chcesz poczytaj cały http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ile granulatu?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:05:42 pm »
wiki, przy dorosłym króliki nie... ale przy maluchy tak... to różnica... są też zwolennicy opcji że przy młodym króliki wkładasz pełną miskę np na godzinę... królik najada się do syta a ty zabierasz miskę (micha pełna cały czas powoduje złe nawyki żywieniowe). Wieczorem powtórka... do tego siano i woda cały czas + suszki :)

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:09:47 pm »
Ja rozumiem, ok. Ale jak Amber widzi granulat to.... Po prostu nie da się przy niej żeby miała go cały czas bo od razu zje. Jak bym miała tak robić to na 1 dzień poszło by min. pół paki granulatu.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ile granulatu?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:13:35 pm »
po kilkunastu granulkach zapcha żołądek i przestanie jeść... jak jej zabierzesz po godzinie to nie ma szans żeby zjadła pół paczki :) łapczywie będzie jadła tylko początkowo bo potem brzusio będzie pełny i nie będzie gdzie wepchnąć... musi dużo jeść bo rośnie :)

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:19:21 pm »
W tym problem, że już próbowałam tą opcję...
A możecie po prostu podać mi ilość granulatu na łyżki stołowe i w jakich porach dnia je podawać? Tak byłoby prościej :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ile granulatu?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:21:56 pm »
rano i wieczorem... 2-3 łyżki stołowe... jeśli nie zje przez godzinę zabrać :) niech dopycha sianem :D powoli wprowadzaj też warzywa... 1 tygodniowo... zacznij od małego kawałeczka, jeśli nic się nie dzieje następnego dnia trochę więcej... itd :)

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:53:01 am »
Czyli ramo 2-3 łyżki i wieczorem 2-3 łyżki? Ok. Warzywa już powoli wprowadzam. Przyzwyczaiła się już do marchewki teraz selerek :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ile granulatu?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:54:55 am »
wiki, zacznij lepiej od tych niekorzeniowych... koperek, cykoria, kapusta pekińska, sałata rzymska...

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:29:26 pm »
już do marchewki jest przyzwyczajona... i do selera

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Ile granulatu?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:39:33 pm »
to dobrze :) skoro masz już dwa korzeniowe to czas na niekorzeniowe... tym bardziej że na stałe korzeniowych nie powinno się podawać :D

wiki

  • Gość
Ile granulatu?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:48:33 pm »
ok. Dzisiaj mu zrobię sałatkę z marchewki, selera i zacznę wprowadzać np. cykorię :)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Ile granulatu?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2010, 22:29:28 pm »
mój 2 miesięczny królik zjada duże ilości granulatu (rzuca się wręcz gdy mu go daję) czy mimo to w dalszym ciągu mam mu nie ograniczać dostępu do tego pożywienia?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Ile granulatu?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2010, 09:07:08 am »
jonQuilla, póki maluszek rośnie nie ograniczać :)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Ile granulatu?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2010, 12:52:49 pm »
ok, dzisiaj kupiłam granulat Cuni Complete i mieszam go z Vitakraftem żeby się powoli przestawiał na nowy pokarm