Autor Wątek: Poradnik?  (Przeczytany 10510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2010, 16:53:41 pm »
Cytuj
Wg mnie trzeba by po prostu obczaić rynek takich książek o królikach, znaleźć jakąś dobrą i dogadać się z wydawcą/autorem, że będą mogli dać logo "Polecane przez Stowarzyszenie Pomocy Królikom", a w zamian my będziemy ją polecali na stronie, no i oddadzą może nam część honorarium.

Właśnie chyba w tym problem, że takowej nie ma...


Hetahe

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2010, 17:10:10 pm »
Zgadzam się z przedmówczynią. Pomijając fakt, że w ogóle niewiele jest pozycji o królikach, to te istniejące podają błędne informacje. Ja mam taką:

http://www.empik.com/jak-opiekowac-sie-krolikiem-ksiazka,370539,p?slotName=BoxSale

Głosi ona m.in., że są dwa sposoby żywienia królików: 1)warzywa i siano; 2)mieszanki zbożowe, oczywiście oba prawidłowe. Łatwo się domyślić, że wg tej książki kolby, dropsiki i wapienka są ok. Jest napisana ogólnikowo i pobieżnie, jej jedyną mocną stroną jest ładna grafika i zdjęcia.

Poza tym wg mnie równie ważne są informacje o króliczej psychice, zachowaniach, charakterze, o ich wymaganiach - wszyscy wiemy, że są niemałe. Wszyscy uważają te informacje za oczywiste w przypadku psów czy kotów, ale nie spotkałam żadnej książki o królikach, która właśnie w taki sposób przedstawiałaby te zwierzęta.

Marzeniem jest książka, która w rzetelny sposób traktowałaby o żywieniu, wyposażeniu klatki itd., ale również o psychice, istocie króliczości ;P, problemach wychowawczych, kastracji/sterylizacji, weterynarzach, sklepach zoologicznych vs adopcjach, w dodatku atrakcyjna wizualnie, wzbogacona doświadczeniami samego autora - bo to decyduje o jej sukcesie.

Cóż, chyba pozostaje samemu taką stworzyć ;P Skonsultuję to z Agarykiem. Może kiedyś... ;P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Poradnik?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2010, 17:20:57 pm »
Lekarstwem na to jest napisanie rzetelnej książki, znalezienie specjalisty, który ją zrecenzuje (poprawi?) i w dodatku zechce firmować swoim nazwiskiem... (nawet nie jako autor, ale choćby opiekun merytoryczny).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Poradnik?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2010, 17:51:32 pm »
No tylko kto?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Poradnik?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2010, 20:31:53 pm »
A tego to ja już nie wiem. Nie robiłam rozeznania, nie pytałam, nie przymierzałam się do książki. Tylko uważam, że to byłoby jakieś rozwiązanie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 01, 2010, 21:01:13 pm »
Może SPK jako stowarzyszenie wydałoby książkę?
Każdy chętny charytatywnie napisałby jakiś dobry artykuł i charytatywnie ktoś chętny użyczyłby potrzebne zdjęcia. :P


Hetahe

  • Gość
Poradnik?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2010, 21:22:24 pm »
To wcale nie jest takie proste ;) Choćby ze względu na to, że książka powinna być napisana jednolitym, poniekąd atrakcyjnym stylem - nawet taki poradnik - poza tym jak już mówiłam, ważna jest strona wizualna, a nie wiem, czy znalazłoby się kogoś, kto charytatywnie użyczyłby profesjonalnych zdjęć - pomijając fakt, że najpierw pewnie musiałby je zrobić ;)

No i ktoś przecież za wydanie tych chociaż kilku egzemplarzy musiałby zapłacić.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Poradnik?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2010, 09:28:25 am »
ppx, charytatywność to możesz obejrzeć w naszym dziale porad. ;) Jeśli weźmiemy się za to charytatywnie przy takich zasobach kadrowych to tej książki nigdy nie zrobimy. Ja bym poszukał jakiegoś autora króliczego i zaproponował mu wydanie książki przy naszej pomocy merytorycznej i marketingowej. :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 02, 2010, 15:37:13 pm »
Może na forum znajdzie się jakaś pisarska dusza  :P ?
Ale ostatnio w jakiejś książce jak przeglądałam w zoologiku, było www do SPK. :P


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Poradnik?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2010, 17:59:13 pm »
W jakiej?

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Poradnik?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2010, 16:46:41 pm »
Nie tylko do SPK - były też inne królicze linki, nie pamiętam co to była za książka. Jak będę w zoologiku i ona będzie to sprawdzę.