Autor Wątek: Problem - Wydostawanie się  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lenka_44

  • Gość
Problem - Wydostawanie się
« dnia: Luty 04, 2010, 17:38:28 pm »
Mam problem z Rabi. No, ale może opowiem całą sytuację.

Królik ma oddzieloną swoją część pokoju (mojego ) i tam biega, jest to spory kawałek. Dodam, żę tam jej nawet na noc nie zmykałam. Gdy mogę ją wypuścić, zazwyczaj robię to codziennie, biega po całym pokoju ( z pokoju nie wychodzi, boi się ). Tam gdzie były jakieś szpary zastawiałam to czymś ( książka itp ) A taka duża, że tak powiem "dziura" ( bo tam normalnie jest po prostu przejscie ) jest zastawiona klatką.
Wszystko było w porządku do wczoraj ( czy przedwczoraj ) ponieważ zobaczyłam, że Rabi jest po drugiej stronie pokoju a ja jej nie wypuszczałam. I zaczęłam się zastanawiać, jak mogła wyjść. Szukałam jakiegoś niezasłoniętego miejsca, ale nic nie znalazłam. Okazało się, że moja mała diablica wskakuje na klatkę (dzięki Bogu, że sobie nic nie zrobiła, oczywicie teraz położyłam na klatke kocyk ) i zeskakuje czy to na jedno łóżko czy na drugie, czy na podłogę.
Problem tkwi w tym, że mama nie pozwoli mi jej puszczać po całym pokoju, bo mówi, że robie z domu u stajnię  :oh:  itp. Że obsika łóżko, co jest bardzo możliwe. W ogóle Rabi nauczyła się też wskakiwać do skrzyni na pościel i też to jest problem bo już podziurkowała poszwę i pogryzła takie wstążki co są nimi połączone deski pod materacem, nie wiem jak to wytłumaczyc inaczej.
Wiem, że będę musiała kupić zagródkę i przestawić klatkę tak, aby nie mogła z niej zeskoczyć na tą drugą stronę. Zagrordkę postawie tam gdize stala klatka. Ale zanim ją kupię ( niezbyt dobra sytuacja finansowa i na dodatek nigdzie w moim miescie takiej nie znajdę, zostaje tylko allegro ) muszę coś zrobić, jakoś to zagrodzić albo oduczyć małą . No i własnie nie wiem jak to zrobić.
HELP ME ! :)
JAk by co to na pewno na zdjęciach w mojej galerii widać jak jest to wszystko usytuowane w moim pokoju.
Pozdrawiam
lenka_44 :)
 ale się opisałam :P mam nadzieję, że coś zrozumiałyście ;) I Nie wiedziałam czy wstawić to do opieki czy do zachowanie, jak coś proszę moderatora o przesunięcie

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Problem - Wydostawanie się
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2010, 21:25:05 pm »
Ja mam taki sam z Misią. On wskakuje wszędzie, nawet na klatkę Parówy (czasem tam śpi o_O) i niestety nic z tym nie mogę zrobić. Chyba jedyne wyjście to zamykanie królika na czas, kiedy nie ma Cię w domu albo śpisz. Lub też zbudowanie wyższego ogrodzenia :D no cóż, króliki takie są, że ciekawe dla nich każde nowe miejsce, szczególnie to, w którym nie powinny bywać :) Szczerze mówiąc, ja nie wiedziałabym co zrobić, może ktoś inny wpadnie na lepszy pomysł. Pozdrawiam :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Problem - Wydostawanie się
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2010, 22:30:10 pm »
Postaw na klatce karton mniej więcej gabarytowo do niej podobny,nie powinna wtedy wskoczyć(choć z królikami nigdy nic nie wiadomo :lol).

lenka_44

  • Gość
Problem - Wydostawanie się
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2010, 14:51:01 pm »
Oooo widzę, że się jednak ktoś zainteresował.  :P Jak na razie wymyśliłam takie tymczasowe rozwiązanie, że przestawiłam klatkę, a tam gdzie była klatka umieściłam duuuuuuży karton ( wyższy nawet niż klatka ) Przez dzisiejszą noc i dzień mała się nie wydostała, ale kto wie co będzie dalej :> :diabelek  :diabelek

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Problem - Wydostawanie się
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2010, 21:32:10 pm »
Pewnie i tak wymyśli jak się wydostać  :co_jest  ja myślę, że króliki jak chcą to potrafią być bardzo inteligentne i pomysłowe :D
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

lenka_44

  • Gość
Problem - Wydostawanie się
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2010, 13:02:05 pm »
ojjj tak. Zgadzam sięz tym w 100000000000% :D