Autor Wątek: jedzenie  (Przeczytany 16869 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
jedzenie
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 26, 2010, 20:57:33 pm »
Oprócz warzyw powinna jeść zieleninę i przede wszystkim duuużo sianka :) Granulatu nie musi :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
jedzenie
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2010, 21:07:15 pm »
miguelle,   --  Jadwinia,  dobrze zrozumiała . Susek i Tolek nie wpadli na to , że trawa z ziemi jest do jedzenia, mają ją jako dywanik :)
SylwiaG

alison1628

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 26, 2010, 21:07:31 pm »
A czemu moje króliczki nie chcą jeść sianka.Kupuję sianko melisowe Zuzuli.Moje uszatki jedzą tylko:marchew,pietruszkę,babkę szerokolistną,lancetową,liście wierzby,natki,rzodkiewki.Nic więcej nie chcą jeść. :(  :(
Próbowałam wszystkiego to co inne króle jedzą i nic. :/  :/

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
jedzenie
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 26, 2010, 21:12:17 pm »
Afruś w niecałe 2 tygodnie zjadła cała wielką reklamówkę siana. o_O Teraz o zieleninę trudno, bo śniegu jeszcze trochę jest ale latem to jej narwie trawy jakiś  płatków róż, chyba stokrotki, nie wiem co to są na kwiatki dokładniej takie z białymi płatkami i żółtym środeczkiem.
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
jedzenie
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2010, 21:14:32 pm »
alison1628, a probowalas inne rodzaje siana? moze sproboj robic salatki z sianem? pokroj te roslinki co wymienilas i wymieszaj w misce z sianem, w ten sposob i smaki i zapachy sie wymieszaja i moze uszaki sproboja. ja nie mialam tego porblemu wiec nie moge podac nic z wlasnego doswiadczenia, na stronie mianiturkabeztajemnic sa takze sposoby zachecenia uszaka do jedzenia siana.
rokiowca, pewnie stokrotka ;) ap. czy stokrotka ma duzo wapnia? bo mam zawsze latem szalenstwo o te chwasty ogrodowe, wprawdzie dawnojuz nie widzialam zabielonego moczu u malej (wystepowal tylko na smaym poczatku gdy ja wzielam pod dach) ale wiecie jak to jest ;)

alison1628

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 26, 2010, 21:23:08 pm »
Na początku przepadały za tym siankiem,pózniej przywiozłam ze wsi sianko nie chciały jeść,kupiłam zwykłe w sklepie zoologicznym też nie chcą.Wróciłam do Zuzuli  tylko skubną i koniec.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
jedzenie
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 26, 2010, 22:38:27 pm »
Cytat: "bosniak"
Zrobię fotkę dzisiejszej kolacji dla moich aparatów, to wrzucę poglądowo :)


Zrobiłam. Cuni Pro w tle dla pokazania proporcji/wielkości talerzy :)

Od lewej: talerzyk trójki, miseczka Nali, misunia Rokezika ;)

Miseczka i Nala

Talerzyk i trójka


Alison, niestety króliki to wybredniachy - trzeba poszukiwać tego, co one zechcą łaskawie zaakceptować. Moje żarły Zuzalę dopóki nie wpadłam na genialny pomysł odmiany. Tak polubiły sianko ze wsi, że ostatnio za Zuzalę się obraziły: zdeptały, popluły i odwróciły się pupami :]

Śmiałam się ostatnio do pana sprzedającego, że mam nadzieję, że nie zrezygnują ze sprzedawania tego siana, bo inaczej czarno widzę dietę moich padalców  :lol Odśmiał się, że też ma taką nadzieję, bo nie chciałby ich mieć na sumieniu  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 26, 2010, 22:55:15 pm »
Oj to ja widzę że Maki dużo je i to bardzo , podaje mu zieleninkę trzy razy dziennie mniej rano i wieczorem i wiecej na obiadek jest mniej więcej 8-9 rodzai zieleniny z tym ,że ja nie mam suszek i nie podaje tylko sianko , i podaje granulat już tylko łyżkę na noc z czego zostawia sobie jeszcze sporo na śniadanie :D

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
jedzenie
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 27, 2010, 01:18:51 am »
Bośniak - aż mi ślinka pociekła :PP smakowita ta sałatka :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
jedzenie
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 27, 2010, 09:49:00 am »
A to można dawać ogórka ? Kiedyś czytałam że jest zbędny i powoduje problemy z trawieniem.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
jedzenie
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 27, 2010, 10:07:39 am »
Wataha, można ogórka dawać. On nie ma specjalnych wartości odżywczych, te sklepowe w dodatku są pryskane, więc sklepowe daję rzadko. W lecie od mamusi z ogródka dostają częściej, ale to też bardziej dla urozmaicenia niż jakiejś wyższej żywieniowej idei :) Myślę, że z ogórkiem, jak ze wszystkim - jak królik źle toleruje, to nie dajemy :)
Nie wiem, czy wiecie, ale np. większość świnek morskich uwielbia ogórki :) (nie wiem, co one w nim widzą  :P ).

Jadwinia, mój małż szanowny twierdzi, że króle jedzą lepiej i ładniej niż on  :diabelek (ściemnia oczywiście :diabelek ), ale nigdy się nie chciał poczęstować z króliczej miseczki  :lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

lenka_44

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 27, 2010, 10:22:25 am »
Bosniak, i podajesz raz na dzień po takich miseczkach, czy więcej? Bo ja podaje Rabi właśnie gdzieś tyle co ty Nali, raz dziennie i do tego oczywiście sianko,suszki no i woda. I się zastanawiam czy raz dziennie taka miseczka wystarczy .

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
jedzenie
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 27, 2010, 10:26:49 am »
To na zdjęciach, to kolacja. Rano dostają taką samą porcję. A w ciągu dnia mają siano. Karmię je 2xdziennie, bo inaczej nie dam rady :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 27, 2010, 10:39:40 am »
Hej dziewczyny zauważy~łam jedna rzecz u Makiego , odkąd czuje wiosnę i ma ochoty na gody je o wiele mniej niż wcześniej , pozostawia seler naciowy , bazylie i nawet jego ukochany koperek :/  Czy Wasze maluchy tez mają takie objaw ??

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
jedzenie
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 27, 2010, 12:41:30 pm »
Cytat: "kasiagio"
Czy Wasze maluchy tez mają takie objaw ??

Moja Afruś ma wszystko pod ogonkiem. Je wszystko co napotka na drodze. o_O
Podobno jak mnie nie było przez tydzień zjadła jednego płatka śniadaniowego. o_O Podobno był to ten nesquik. Może myślała, że to jej bobek. o_O
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
jedzenie
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 27, 2010, 13:33:25 pm »
ap. jedzenia wszystkiego to moja kiedys splondrowala kanapke, ktora nieopatrznie zostawilam na lozku - ser i chleb wyladowaly na ziemi a salata i rzerzucha zostaly zjedzone, eh ;)
ogolnie Trusia nie tyka sie ludzkiego jedzenia z wyjatkiem... jogurtu - zazwyczja znikam z nim w jakims pokoju gdzie uszata nie ma wstepu

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
jedzenie
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 27, 2010, 15:00:24 pm »
Cytat: "bosniak"

Jadwinia, mój małż szanowny twierdzi, że króle jedzą lepiej i ładniej niż on :diabelek


chciałam to zasugerować w poprzednim poście, ale ugryzłam się w język :co_jest
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey