Autor Wątek: okazywanie strachu  (Przeczytany 2893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
okazywanie strachu
« dnia: Luty 03, 2010, 00:06:51 am »
Czy króliki często zamierają w bezruchu gdy się boją?
Ciekawi mnie to bo Teo tak reaguje jak go biorę na ręce ale nie tylko wtedy, również gdy siedzi sobie i go dotykam to robi się taki spokojniutki, jakby wystraszony. Jednak nie ucieka przed ręką o ile śledzi wzrokiem jej ruchy i nie są one zbyt gwałtowne.
Czasami jak go tak głaszczę kiedy siedzi to przymruża oczy jak do spania i też się zastanawiam czy nie jest to efekt strachu.

efyra

  • Gość
okazywanie strachu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2010, 00:12:39 am »
Hm...
Kłębek jak się boi ( a boi się np odkurzacza:) ) to włazi tyłkiem w jakiś kąt, wytrzeszcza oczy i nie rusza prawie nochalem. Tylko przy odkurzaczu tak robi. A gdy np zdarzy się jakiś nagły głośny dźwięk - gdy, powiedzmy, coś spadnie - to zatacza szybkie nerwowe kółko po pokoju/klatce, staje i nasłuchuje.
Generalnie jest po prostu bardzo ciekawskim królikiem, ta ciekawość zawsze prawie wygrywa z jego strachem. Zobaczycie, kiedyś sam będzie odkurzał! :P
A co do Teo to myslę, że reaguje czasem tak, jakby się bał, bo jest malutki i nie wie, o co chodzi.
Kłębek w pierwszych dniach pobytu u mnie był uległy, spokojny, zachowywał się jak maskotka a nie jak zwierzę - tak o, siedział sobie i już. (no, jego działalność ograniczała się do obsikiwania miski z żarciem ;] )

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
okazywanie strachu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2010, 00:28:12 am »
Mój Misia jest strasznym łobuziakiem i generalnie jest strasznie ciekawski, ale kiedy bierzemy go na ręce, to wtedy wytrzeszcza oczka i nie rusza się. Podobnie, jak Twój Kłębek efyra, kiedy się czegoś wystraszy to zamiera bez ruchu :)
jonQuilla, kiedy go głaszczesz to chyba jest mu po prostu przyjemnie. Zauważ jaką wtedy przyjmuje pozycję - jeżeli rozwala się to znaczy, że masz go głaskać do upadłego :D jeżeli natomiast kuperek ma podniesiony to może się bać. Ale spokojnie, kiedy przyzwyczai się do Twojego zapachu, to przestanie. Musisz zdobyć jego zaufanie :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
okazywanie strachu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 00:28:22 am »
efyra, jeśli będzie sam odkurzał to będę wypożyczać go od Ciebie choćby na jeden dzień w tyg.  :rotfl2

No właśnie Teo się zachowuje jak maskotka. Można głaskać, można brać na ręce a on tylko czasami próbuje się wyrwać...jest taki uległy.
Dzisiaj dopiero po 2 godzinach wspólnego siedzenia przy pc (on spał przez większość czasu) zaczął okazywać jakieś takie większe zainteresowanie mną i tym co się znajduje na biurku. Wcześniej owszem też po nim spacerował ale były to krótkie wyprawy. Dziś zaczął kicać po mnie, wskakiwał na klawiaturę i próbował zanurzyć w niej swoje ząbki no i uczepił się myszy a dokładniej rolki...posiekał tą gumę którą jest powleczona  :rotfl2
takie zachowanie królika zdecydowanie bardziej mi się podoba...odniosłam wrażenie że nieco pewniej się poczuł skoro zaczął dokazywać


a na głośne nagłe dźwięki jak np. szczeknięcie psa reaguje podskokiem i zamarciem

efyra

  • Gość
okazywanie strachu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2010, 00:34:10 am »
Cytat: "jonQuilla"
takie zachowanie królika zdecydowanie bardziej mi się podoba..

ochh będziesz go miała dostatek, na pewno! Jeszcze trochę:) Dzikie pląsy po mieszkaniu i wszystko pokąsane, coś burczy pod nogami:P
I z tego zachowania trzeba sie cieszyć, bo jak starość przyjdzie to już tylko głasiać...głasiać... a biegać to i owszem - minutę, potem kwadrans odpoczynku:)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
okazywanie strachu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2010, 00:42:52 am »
:lol tęskno mi do takich pląsów
zdążyłam zapomnieć jakie to uczucie kiedy za późno przypominamy sobie że ubrania powinny być zawsze chowane do szafy  :diabelek
albo kiedy dowiadujemy się że tapeta wcale nie musi być na ścianie a kable wcale nie muszą być całe  :lol