Autor Wątek: PIERWSZY KRÓLIK  (Przeczytany 16774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

efyra

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:20:27 pm »
Cytat: "bosniak"
ono jest miejscem spotkań osób opiekujących się królikami pochodzącymi z najróżniejszych źródeł

tak, niektórzy nawet wykonują "skok na królika" :D (historia Jaspera bardzo mnie urzekła;) )
asia*, daj znać na forum, jak uszate stworzonko już u Ciebie zamieszka :)

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:29:05 pm »
z wami nieda sie kulturalnie prosiłam o podanie dobrego sklepu  wy mi wciskacie cały czas adopcje...nie mozecie uszanowac mojej decyzji? DOROSLI  LUDZIE TAK ROBIA SZANUJA SWOJE POGLADY.kasia to ze masz 29 lat nie obliguje cie do tego aby mnie pouczac jak mam sie zachowywac w wieku 22

kasiagio

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:33:20 pm »
Cytat: "asia*"
z wami nieda sie kulturalnie prosiłam o podanie dobrego sklepu wy mi wciskacie cały czas adopcje...nie mozecie uszanowac mojej decyzji? DOROSLI LUDZIE TAK ROBIA SZANUJA SWOJE POGLADY.kasia to ze masz 29 lat nie obliguje cie do tego aby mnie pouczac jak mam sie zachowywac w wieku 22
:wow  ludzie a kto Cię zmusza do decyzji , widzisz najwidoczniej nie czytasz postów dziewczyno , wszyscy Ci piszą jak Oni by zrobili i wytłumaczyli Ci jak to wszystko ze sklepami wygląda!!
A i wiesz ja na prawdę Cię nie pouczam nie pochlebiaj tak sobie , ja po prostu piszę moje obserwacje a to zupełnie co innego ...........

marcia18

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2010, 23:49:49 pm »
asia*,  po pierwsze.. masz 22 lata a piszesz "chcem" pisze się moja droga "chce" ...  tak rażący błąd ortograficzny że aż nie mogłam się powstrzymać...
bardzo mnie dziwi to że... zachowujesz się jak większość ludzi na tym świecie a że kupne to lepsze a wzięte skądś to jakieś gorsze... króliczki z adopcji można wziąść też malutkie a przy okazji nie zasilasz kieszeni zoologa...  
ja zrobiłam błąd ale też nie miałam wyboru chciałam królika i postawiłam rodziców przed faktem dokonanym... i tak Bayoo został u mnie...
ale gdybym wiedziała że zgodzą się na króliczka to bym zaadoptowała bo oglądałam strony schronisk w Szczecinie strone SPK namawiaam chłopaka do tego ale jak się okazalo trzeba mieć zgodę rodzicow.
nie przekonamy cię do adopcji... a szkoda

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 11:51 pm ]
Cytat: "asia*"
aby mnie pouczac jak mam sie zachowywac w wieku 22

wybacz... ale jednak wnioskuję że ta 29letnia dziewczyna wie więcej o życiu niż ty ;) i jednak może cię pouczać  a nikt tutaj drugiej osobie nie zamierza krzywdy robić. więc zamiast się bulwersować mogłabyś posłuchać rad dziewczyn...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 31, 2010, 01:49:36 am »
A ja proponuję zakończyć namawianie asi na adopcję. Widać, że dziewczyna jest zdecydowana na kupno i jak to Bośniak powiedziała adopcje chyba nie są dla niej. Chcę przypomnieć że nie każdy kto się decyduje na adopcję króliczka może zaadoptować.

W tym momencie lepiej poradzić asi jak się powinna zajmować malutkim króliczkiem, na co zwracać uwagę i przekazać wiele innych szczegółów.

Co do samego pytania - no cóż może po prostu niewiele jest osób ze szczecina albo nie ma sklepów godnych polecenia? Gdyby kto zadał takie samo pytanie o Łódź ja również bym nie odpowiedziała. Wszędzie króliki są sprzedawane za małe i są źle karmione.

I może jeszcze dodam czemu wiek i dieta są takie istotne. Zazwyczaj w zoologach są króliczki, które powinny jeszcze pić mleko matki. Jest to im odebrane i muszą jeść pokarm dla dorosłych królików. Żołądek tych maluchów jest do tego nieprzystosowany. To jest tak, jakby pół rocznemu dziecku nagle odstawić mleko i podawać tylko jedzenie dla dorosłych. Prawie każde dziecko by się rozchorowało jak i niemal każdy królik może mieć przez to problemy żołądkowe.

Także ja apeluję - jeśli jesteś zdecydowana na zakup króliczka, to proszę znajdź tki w którym będą króliczki w odpowiednim wieku i w miarę dobrze karmione.

Paulina



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:31:06 pm »
Cytat: "efyra"
tak, niektórzy nawet wykonują "skok na królika" :D (historia Jaspera bardzo mnie urzekła;) )

 :co_jest  :co_jest  :co_jest
Dzięki za poprawę humoru :DD
Widocznie już zawsze mnie będzie prześladować ten nieszczęsny "skok" :hahaha
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Pszczolkowa

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 31, 2010, 13:39:55 pm »
Cytat: "Misokyaa"
Pszczolkowa, historia, którą wysłałaś jest dla mnie bardzo bolesna> Mój pierwszy york umarł w wieku 6 miesięcy. Miał wadę genetyczną, za małe serce w stosunku do ciałka.
Kupowaliśmy go przez sklep zoologiczny, po fakcie dowiedzieliśmy się o tym, że reszta szczeniaków z tego miotu zmarła w przeciągu 2 miesięcy. Maks był najsilniejszy i tylko to pozwoliło mu dożyć pół roku :(

Przykro mi :(.
Ja może takie sytuacji nie doświadczyłam, ale zawsze przy czytaniu tejże historii łzy napływają mi do oczu, chyba najbardziej przez świadomość, że nie jest to zmyślona bajka a nie rzadka sytuacja, która spotkała nie jednego psa, kota , królika czy inne maleństwo :(.

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:36:53 pm »
moze mi chociaz poradzicie w jakim wieku powinnien byc krolik zeby nie był za mlody? i jak  rozpoznac wiek:p

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:41:26 pm »
Powinien mieć co najmniej 8 tygodni.

Powinien być większy od naszej dłoni (tak mniej więcej)

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:42:02 pm »
marcia18 to ze mam 22lata i nie chcem adoptowac krolika to znaczy ze nie wiem nic o zyciu? wybacz ale ja mam juz własna szczesliwa rodzine i wiem wiecej niz ci sie wydaje...

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 2:43 pm ]
wiec bede takiego bede szukac...i rozumiem ze niepowinien byc karmiony zwykła mieszanka?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:44:21 pm »
Asia, w dobrej hodowli wykupisz króliczka w odpowiednim wieku. W sklepach nigdy nie wiemy, ile króliczek ma, sprzedawcy nawet sami nie wiedzą, a często zawyżają wiek.

Najlepiej granulatem (Cuni Complete albo Cuni Pro do ok. 5 m.ż stały dostęp do granulatu, sianka, dla urozmaicenia diety mozesz dawac suszki, potem stopniowo granulat ograniczac do 2 łyzki dziennie - rano i wieczorem, od 3 m.ż powoli wprowadzać do diety warzywa i zielenina). Zapraszamy do działu dieta, w końcu to kopalnia wiedzy :)

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:46:54 pm »
rozumiem a czy dla takiego malca odpowiedni bedzie granulat Cuni Pro?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:47:26 pm »
asia*, jesli musisz kupować, radziłabym poszukać rodowodowej hodowli i stamtąd wziąć zwierzaka. Masz pewność, że jest zdrowy i nie nakręcasz chorego interesu jak w zoologicznych.

Jeśli chodzi o granulat, to tak, jednak pamiętaj, że trzeba go przestawiać powoli = poczytaj dział dieta.
Ja ze swojej strony bardziej bym polecała Cuni Complet, bo ma mniejsze pałeczki.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:50:01 pm »
Cytat: "asia*"
rozumiem a czy dla takiego malca odpowiedni bedzie granulat Cuni Pro?


odpowiedni, chociaz moje bardziej wolą Cuni Complete od Cuni Pro. Ale to juz kwestia gustu.

Proponuje wykupić kroliczka u hodowcy, masz pewnosc, ze jest zdrowy i ze zbyt wczesnie nie zabrano od matki.

Pszczolkowa

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:53:22 pm »
Może Alex Farm?
http://www.alexfarm.pl/
http://www.alexfarm.pl/oferta.php
Całkiem niedaleko Ciebie :).

asia*

  • Gość
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:15:38 pm »
dzieki

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 20, 2010, 12:04:17 pm »
No to i ja musze pochwalić się małym Zajcakiem :D dałam mu na imie Sasza, bo nie wiadomo czy to chlopiec czy dziewczynka, ale Ania z adopcyjnej mowi, ze raczej dziewczynka :)
Narazie jest u mnie na DT , zobaczymy co bedzie dalej :P
Skubany tak juz zapsztala, ze hej , w ogole sie nie boi :rotfl2
Chcialam się zapytac was czy wasze krolasy tez tak wariuja nocami??  :>  bo Sasza to cala noc tak szalala, ze co chwile sie budzilam, albo skakala albo gryzla klatke, zjadla cale sianko i granulat, wypila pol butelki wody  :PP narobila w calej klatce, ale w koncu w jednym rogu sie wysiusiala i tam postawilam kuwete, mam nadzieje ze tam juz bedzie robila :P :)

No to tyle narazie, jak tylko pstrykne fotkie to ja wam pokaze :)
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 21, 2010, 16:54:23 pm »
Zajec, króliki są zwierzami nocnymi, więc może wariować w nocy. Moje króle biegają cały dzień a noc spędzają w zagrodzie więc nie ma tragedii. Tymczasowicz tak samo - biega cały dzień, wieczorem do klatki i tu już jest gorzej bo jednak widać, że jest mu ciasno i najlepsza byłaby zagroda.

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
PIERWSZY KRÓLIK
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 22, 2010, 09:39:36 am »
Rozumiem, ale moj krolas jest w klatce i raczej nie mam mozliwosci zrobienia mu zagordy :( ale spoko ,ostatnio jak sie wybiegal to w nocy spokojnie spal :D
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com