Autor Wątek: smutny króliczek  (Przeczytany 4533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
smutny króliczek
« dnia: Styczeń 28, 2010, 10:16:21 am »
może niektórych zdziwi moje pytanie ale Pulpecik to mój pierwszy króliczek i jeszcze nie wiem o nich wszystkiego....
otóż moja mała królowa wciąż otoczona jest opieką, zawsze jest ktoś chętny do zabawy z nią ale czasami wydaje mi się, że jest smutna, leży patrzy się na mnie i wydaje mi się że widzę smutek w jej oczkach.
wiem że najlepiej czułaby się w towarzystwie innego króliczka i planuję dla niej księcia ale w późniejszym terminie...
czy jest w ogóle możliwe że mała czuje się samotna bez księcia?? i co zrobić by nie czuła się smutna i samotna??
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
smutny króliczek
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:36:48 am »
Fincia, króliczki są stadnymi zwierzętami, więc z całą pewnością twojej królowej brakuje króliczego towarzystwa. Co zrobic, żeby nie była smutna? Odpowiedź brzmi: kolega lub koleżanka, ale nie dwunoga, tylko kicająca :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
smutny króliczek
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:37:38 am »
wg mnie brakuje jej towarzystwa. Bo Ty z nią nie pobrykasz, Ty nie wyliżesz jej oczek, Ty się z nią nie przeciśniesz przez tunel i Ty nie położysz się obok niej w jej ulubionym miejscu, np za łóżkiem.

Chyba, że królik jest osowiały, mało je, siedzi na kurkę, nie bryka, małe bobki, lub mało bobków itp, to może być chory. Ale to już ciężko stwierdzić.

Czy to się zdarza od czasu do czasu, czy od jakiegoś czasu występuje notorycznie?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
smutny króliczek
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:44:43 am »
drugi króliczek będzie ale najwcześniej w wakacje a do tego czasu??
Królowa to diabeł wcielony skacze gryzie:) jest zdrowa po ostatnich chorobach w końcu zdrowa i bryka aż za dużo czasami ale jednak widzę że jest smutna.....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
smutny króliczek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:54:12 am »
Jeśli drugi króliczek może się pojawić dopiero w wakacje, to przypuszczam, że do tego czasu nic nie możesz zrobić.

A zamierzasz adoptować jakieś uszy?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
smutny króliczek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:03:08 am »
tak chciałabym ale najlepiej jakby był wielkością do mojej królowej podobny bo ona taka nietypowa miniaturka jest....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
smutny króliczek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:12:24 am »
Fincia, w każdym bądź razie do tego czasu Królowa musi zadowolić się obecnoscią dwunogiego towarzysza oraz swoimi króliczymi zabawkami :)

Jeśli jej Rycerz będzie ciut mniejszyod niej to Królowa będzie na pewno cała w skowronkach :)

Pszczolkowa

  • Gość
smutny króliczek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 14:14:48 pm »
Polecam artykuł:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/samotnosc.html
Sama się niedawno na niego natknęłam i to zdecydowało ostatecznie, że jednak nie pies w najbliższym czasie do nas zawita, a drugi uszol ;).

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
smutny króliczek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2010, 14:42:17 pm »
dziękuje wszystkim  :przytul drugi króliczek będzie na pewno ale dopiero w wakacje jak wyjdę na prostą z finansami
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
smutny króliczek
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:12:15 am »
Fincia, jeśli wielkościowo podobny, to na adopcyjnej jest Tosia i Bazylek - juz troche czekający na domek, ewentualnie Czarek vel Tymek, ale z tego co słyszałam średnio dogaduje sie z innymi krolami.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
smutny króliczek
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:14:31 am »
dziękuję za informację ale jak pisałam muszę wyjść na prostą z finansami :( więc najwcześniej w czerwcu będę w stanie przygarnąć maleństwo
moja królowa Pulpecik ;**********