Autor Wątek: Chcę drugiego królika.  (Przeczytany 2447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malolata

  • Gość
Chcę drugiego królika.
« dnia: Styczeń 25, 2010, 21:35:54 pm »
Hej, chciałabym prosić o pomoc. Mam już jednego królika, samiczkę w wieku bliżej nieokreślonym lecz dorosłym, myślę że ok 4 lat. Królica jest u mnie od roku, wysterylizowana, Jest dosyć spokojna, i porządna, nie gryzie ani ludzi ani rzeczy. Bardzo się oswoiła przez ten rok, bo wcześniej niszczyła, i trochę podgryzała. Jednak co chwila zastanawiam się nad tym że przydałby się jej towarzysz, bo dziennie nie ma mnie w domu ok 10 h, a mam tylko kota a on się nie chce bawić z królikiem bo się boi. I tu moje pytanie, czy lepiej wziąć samca, czy samicę? w jakim wieku? wykastrowanego/sterylizowanego? czy króliki będą mogły mieszkać w jednej klatce gdy się oswoją? czy takie stare króliki mają szansę na zaakceptowanie innego królika?, ona nigdy nie miala kontaktu z innymi zwirzakami poza kotami, nie boi sie ich, podchodzi ciekawska i wącha ale moj kot ucieka:/prosze o jakies rady. dzięki.

lenka_44

  • Gość
Chcę drugiego królika.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:47:36 pm »
Moim zdaniem lepiej dogadują się króliczki przeciwnej płci, ale to nie reguła. Wiek chyba nie ma większego znaczenia. Raczej lepiej wykastrowanego. Myślę, że będą mogły mieszkać w jednej klatce, choć może im byś ciasno ( zależy jak klatka ) A może sprawisz sobie a raczej im zagródkę ?

Cytat: "malolata"
czy takie stare króliki mają szansę na zaakceptowanie innego królika?


Jakie stare?! Staruszków uważamy dopiero od 6 lat wzwyż . Wiek tutaj nie ma większego znaczenia ( jak pisalam wyzej ) a więc jasne, że ma szanse :)

Mam nadzieję, że choć ciutkę pomogłam :) Ale poczekaj na wypowiedzi innych, bo ja nie jestem specem :P

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Chcę drugiego królika.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:03:03 pm »
malolata, po pierwsze witam :)

króliczki są zwierzętami stadnymi, więc towarzysz dla niej to bardzo dobry pomysł, proponuję ci samczyka wykastrowanego. Na początku będziesz musiała przygotować się do zaprzyjaźniania, przy zaprzyjaźnianiu musisz przestrzegać pewne zasady, ale o tym innym razem :) Jeśli się zaprzyjaźnią mogą mieszkać w dużej klatce/badź zagrodzie.

Jeśli chodzi o samce wykastrowane to na stronie adopcyjnej http://adopcje.kroliki.net/ masz do wyboru i do koloru :)